Garanti (içi+dışı) Kapsamında Değişimleriniz

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Re: Garanti (içi+dışı) Kapsamında Değişimleriniz

İleti impossible » 12 Nisan 2010 17:39

mosengul demiş ki:Korsan cd ile konunun ne alakası var anlamadım. Belki arkadaş lisanslı müzik indirip dinliyor yada kendi yaptığı müzikleri dinliyor ki mp3 orjinal cd bulmak zor (ben hiç karşılaşmadım) o zaman mp3 çalar niye satıyolar. işin özü kaçak cdden garantiniz bozulmaz ama kaçak cd calmıyor diyede hiç bir üretici hiçbir ürünü geri almaz.

d&r da orjinal karma mp3 cdler bulunur..
mp3 calar satma hikayesini ben de anlamıyorum, ama mp3 ün %95 hatta daha yukarılarda bi oranının korsan oldugunu herkes biliyor, ben bir kez servise teyple ilgili birsey sormaya kalktım bu cd orjinal degil, kullanmayın, teyple özellikle cd okuyucu başlıkla ilgili bi sorun cıkarsa garanti kapsamı dışında degerlendiriliyor dediler
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti RPDiFOR » 17 Mayıs 2010 00:00

Eski 2007 cliomda 20 000 de baskı balata 2 şer kere ön cam krikoları 60 000 de trigel seti deişti baskı balataya 680 trigele 500 kusur verdim baskı balata üretim hatasıydı ödettiler trigel normal krikolar garantiden deişti arabadan nefret ettim baskı balata eqinoqsu yuzunden 2009 bvr ile yeniledim bu arada 10 yıllık şöförüm
RPDiFOR
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: Toyota Corolla
Motor Tipi & Gücü: 1.6 115bg Dual VVti
Kilometre: 51000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ist

İleti faruks » 23 Mayıs 2011 08:23

Ön sürücü tarafta fitllerden biri biraz yırtılmış... 1,5 yıl oldu aracı alalı...Acaba garanti kapsamında değişirmi? Varmı böyle bir durumdan istifade eden...
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 16200
Yakıt: Benzinli
İsim ve Şehir: Giresun

İleti RPDiFOR » 27 Mayıs 2011 15:27

impossible demiş ki:
mosengul demiş ki:Korsan cd ile konunun ne alakası var anlamadım. Belki arkadaş lisanslı müzik indirip dinliyor yada kendi yaptığı müzikleri dinliyor ki mp3 orjinal cd bulmak zor (ben hiç karşılaşmadım) o zaman mp3 çalar niye satıyolar. işin özü kaçak cdden garantiniz bozulmaz ama kaçak cd calmıyor diyede hiç bir üretici hiçbir ürünü geri almaz.

d&r da orjinal karma mp3 cdler bulunur..
mp3 calar satma hikayesini ben de anlamıyorum, ama mp3 ün %95 hatta daha yukarılarda bi oranının korsan oldugunu herkes biliyor, ben bir kez servise teyple ilgili birsey sormaya kalktım bu cd orjinal degil, kullanmayın, teyple özellikle cd okuyucu başlıkla ilgili bi sorun cıkarsa garanti kapsamı dışında degerlendiriliyor dediler

hangi servis söyledi onu öyle bi saçmalık olmaz olduğunu varsayalım kulanım klavuzunda neden teybin okuyacağı formatlar vs bilgi yazılmış org cdlerde zaten format bellidir
RPDiFOR
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: Toyota Corolla
Motor Tipi & Gücü: 1.6 115bg Dual VVti
Kilometre: 51000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ist

İleti faruks » 03 Temmuz 2011 23:39

garanti kapsamından fitili değiştirdim haberiniz olsun... pek değiştirmek istemediler ama sonunda değiştirdiler... değiştirmeyi düşünen varsa belki bir fikri olur....
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Smach » 29 Temmuz 2011 08:51

Daha önce fren pedalı ses yapıyor diye servise gitmiştim. sesi hallettiler baya bi süre kullandım bi sorun yoktu. bi kaç gün önce farkettim fren lambalarım sürekli yanıyordu fren pedalını geriye kasınca sönüyordu. servise gittim müşürü ayarladılar normale döndü ayarı yapan usta aracı teslim ederken daha önce frenle alakalı geldiniz mi buraya dedi. bende ses sebebiyle geldim dedim.gres yağı sürmüşler pedala!!!. ertesi gün yine aynı şekilde sürekli yanmaya başladı. yine gittim servise bu sefer garantiden müşürü değiştirdiler(işçilik dahil 64 tl).sürülen gres yağı sesi kesti ama müşürü bozdu.
Smach
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Grand Tour
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 8000
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Michelin Energy
İsim ve Şehir: Şamil / Kayseri

İleti umitsen21 » 10 Ağustos 2011 10:51

7000 km de silecekler garip bir hale döndü sadece iki ucu siliyor orta kısmı içe doğru bombe yaptığından cama oturmuyordu garantiden değiştirdiler.
umitsen21
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85bg
İsim ve Şehir: ankara

İleti faruks » 01 Eylül 2011 21:26

serviste 2. tıl bakımı yapılacak.. aracım 13.000 km de... Usta bujileride değiştireces dedi... ama bujiler kitapçıkta ve servisteki söyledikelrine göre 60.000 km de değişiyormuş... acaba bu garanti kapsamına mı girer?????
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Sani » 02 Eylül 2011 13:27

Bujiler 60bin km gitmezki? Normal benzinli bakımı 10-20bin km de değiştirilir?
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti safak » 29 Kasım 2011 18:39

Benimde 45 bin bakima girdiginde motor ust takozunu garantiden değiştirdiler, 63 tl yaziyordu sanirim, yaniliyorda olabilirim...
safak
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: clio 3 faz 2 GT
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 HP
Kilometre: 37000
Yakıt: opet
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: izmir

İleti v_26 » 17 Aralık 2011 21:25

Aracımın kapı direklerindeki siyah yapıştırmalarda üretim hatası var alt kısımlarında kıvrılma oluşmuş plastikle birleştiği yerde. Şimdiye kadar sorun etmedim ama dikkatli bakınca keyfe keder duruyor. Bir de sanırım basınçlı yıkamadan dolayı kıvrılan yer delinmiş bir taraftakinin. Bunları garantiden değiştirirler mi acaba?
v_26
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: 2010 ClioIII Dyn.
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85 bg
Kilometre: 62000
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Nokian 195/60/R15
İsim ve Şehir: Eskişehir

İleti Sani » 18 Aralık 2011 01:40

Değiştirirler tabiiki.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti muratt » 13 Ocak 2012 22:22

Direksiyondan çok hafif bir çıtırtı geliyordu arka sağ kapının üstünde fitil birleşim yerinden de şiddetli yağmur yağdığı zaman 1-2 damla su sızdığını görmüştüm araba yıkanırken falan olmuyordu servise gittim değiştirdiler cam fitili için 612 tl direksiyon döner kontaktör ve ikaz kolu bağlantı parçası için 236 tl fatura verdiler bu rakamlarıda
garanti tutarı diye işlemişler.
tarama copy.jpg
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
muratt
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio grand tour
Kilometre: 16000
Yakıt: total eurodiesel
Lastik Markası: bridgestone turanza

İleti sezgin bey » 29 Ocak 2012 21:22

muratt demiş ki:Direksiyondan çok hafif bir çıtırtı geliyordu arka sağ kapının üstünde fitil birleşim yerinden de şiddetli yağmur yağdığı zaman 1-2 damla su sızdığını görmüştüm araba yıkanırken falan olmuyordu servise gittim değiştirdiler cam fitili için 612 tl direksiyon döner kontaktör ve ikaz kolu bağlantı parçası için 236 tl fatura verdiler bu rakamlarıda
garanti tutarı diye işlemişler.
tarama copy.jpg

Sevgili Murat direksiyondan gelen ses araçla seyahat esnasında iken mi geliyordu. Yoksa park halinde direksiyonu sağa yada sola çevirirken gelen tuk diye göbekten gelen sesmi.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti muratt » 31 Ocak 2012 22:07

sezgin bey demiş ki:Sevgili Murat direksiyondan gelen ses araçla seyahat esnasında iken mi geliyordu. Yoksa park halinde direksiyonu sağa yada sola çevirirken gelen tuk diye göbekten gelen sesmi.

Burada bahsettiğim ses sadece bir çıtırtı sesi döner kontaktörden geliyormuş hani laptoplarda ekranla anakart arasında kağıt gibi ince yollar vardır öyle bir şey direksiyon üzerindeki kumandaların çalışmasını sağlıyormuş,o kağıt gibi şey biraz kabarıklık yapmış o yüzden hafif bir çıtırtı yapıyordu,sizin bahsettiğiniz şey yine yabancı olmadığım bir konu çünki o seside biliyorum zira her sabah ilk direksiyon kırmada dediğiniz gibi bir sefere mahsus göbekten tık diye bir ses geliyor aynı şekilde akşamlarıda oluyor,servis bunun elektrik destek sistemi devreye girdiğinde çıkan bir ses olduğunu söylüyor.
muratt
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio grand tour
Kilometre: 16000
Yakıt: total eurodiesel
Lastik Markası: bridgestone turanza

ÖncekiSonraki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: 1fc28eb48d, 28f654c38d, damimi, damimi1, damimi2, damimi3, Google [Bot], Google Adsense [Bot], rosamondgreen ve 37 misafir