Yağmur ve Tüketim

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Re: Yağmur ve Tüketim

İleti elensi59 » 22 Temmuz 2011 17:51

yağmurda arabanın çok yakması çok normal bişe ki ben kışa önlere 15 teneke jantla girmeyi planlıyorum 17 lerle işim baya bi zor :)
aslında soğuk hava motor için sağlıklı bişey ama motor ısınana kadar acaip fazla yakıyor araba her zaman değişimdir kışın dizel motor hiç çekilmiyor diye :)
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

Re: Yağmur ve Tüketim

İleti ByOnder » 23 Temmuz 2011 22:33

herşeyden önce değerler mükemmel şikayet ettiğin bile ben hiç bu şekilde hesaplama dahi yapmadım biniyoz gidiyoz işte gerçi 2 kullanıcı olmasıda etkiliyo bende genelde devirli kullanırım 4 lü rakamları şehirler arasında abca görüyorum şehir içi hep 6 üzeri neyse.

Soruna dönersek yağmur ve soğuk havanın etkisi artı sürüş sitili etkiler ister istemez yakıtı mesela kuru zeminde çoğu zaman hızımızı koruyarak girdiğimiz virajları geçeceğimiz kavşakları ışıkları, yağmurlu havada temkinli olmak adına frenleyerek yaklaşırız daha fazla vites değişimi gerçekleşir hatta daha fazla dur kalk trafiğin yoğunlaşması bunlarda yakıtı arttırır
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

Önceki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi