Yeni Clio HB Faz 2 Expression 1.2 75 b

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Yeni Clio HB Faz 2 Expression 1.2 75 b

İleti SONER33 » 20 Aralık 2009 17:30

merhaba arkadaşlar adım soner yaş:43 istanbul/avcılar
bende aranıza yeni katıldım Yeni Clio HB Faz 2 Expression 1.2 75 b alarak (salı günü teslim alacam)
sizden bu 1.2 75bg motor hakkında deneyimlerinizden yararlanmak istedim,renaultun verdiği yakıt değerlerine baktım doğrumu sizce? birde bu motorun çok ses yaptığını duydum bilgilendirirseniz sevinirim.
SONER33
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: clio HB
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: istanbul

Re: Yeni Clio HB Faz 2 Expression 1.2 75 b

İleti umurcak » 20 Aralık 2009 21:30

aramıza hosgeldnz..aracnız hayırlı olsun bende de 1.2 75 b var yakıt fabrika verileri gibi dil ama ona yakın degerlerde ses olayına gelincede evet bende ondan biraz sikayetciyim hani biraz dizele benzer ses gelyo ama rolantide calısırken ve yüksek viteste olmuyo kalkıslarda ve ani hızlanmalarda biraz sesi duyuyorum..belkide kaputda yalıtım malzemesi olmadıgından dolayıdır..
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti Arslan » 20 Aralık 2009 21:37

Katalog değeri ne ise onu yakıyor. Şehir içi 7,6. Şehir dışı 4,9. Karışık 5,9. Yani km de şehir içi 25 kr, şehir dışı 17 kr, karışık 20 kr yakar. Hız 90 km ye kadar çok sessizdir. 90-110 arası hissedilir, 110 km sonrası ki devir 4000 e dayanır işte gürültü başlar. Ancak bu motor tam şehir içine uygun olduğu için 90 km pek geçilmez. Hatta trafikte dururken, rölantide motor sesini duyamazssınız. Bazen olurda aracı stop ettirirseniz anlamazsınız bile stop ettiğini okadar yani.

1.2 75 BG avantajları:
-Vergisi yarı yarıya düşük
-Az yakar. Tabi sakin sürüşte.
-Sessiz
-Servis, yedek parça, yan sanayi, bakım, vs giderleri iyi
-Sürüşü zevkli. Vites, direksiyon, pedal, vs. rahat.
-Formu takip ederseniz göreceksiniz, bakımdan bakıma servise gideceksiniz. Ufak tefek şeyler hariç. Şans tabi.

Dezavantajları:
-Performans beklenmemeli.

Herşeye rağmen Clio güzel bir tercihtir özellikle bu motorla şehir içi. Her zaman iyiki almışım diyeceksiniz AMA: Birgün gelirde üzülürseniz benim gibi performansı düşük olduğu içindir. Ancak 1.5 85bg Dinamic Dizelini alsaydım herhalde 10 sene binerdim.

Eğer uzun süre binmeyi hedefliyorsanız size tavsiyem uzatılmış sıfır araç garantisini alın. Daha hesaplı. 3 veya 4 yıla uzatılıyor. Sonradan pahalı.
İspark ücretsiz park 1 yıl, sticker ve kartınızı hemen isteyin, alın. Tekrar anlaşma yaptılar.

Güle güle kullanın, doğru tercih..
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza

İleti umurcak » 20 Aralık 2009 21:43

aracla 1.vites ve 2 viteste gaza basıldgı an ses duyuluyo ilk kalkıs anları sesli ama sonrası güzel..
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti SONER33 » 20 Aralık 2009 22:00

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok sağolun.
İspark ücretsiz park 1 yıl, sticker ve kartınızı hemen isteyin demişsiniz renaulttan mı isteyeceğim anlıyamadım.
SONER33
ONBASI
ONBASI

İleti Arslan » 20 Aralık 2009 22:19

Evet, satış temsilcinizden ispark sticker ı hemen alıp camınıza yapıştırın. Kartın gelmesi biraz sürer belki ama ruhsat yeterli. Ruhsat tarihinden itibaren 1 yıl.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza

İleti SONER33 » 20 Aralık 2009 22:26

Arslan demiş ki:Evet, satış temsilcinizden ispark sticker ı hemen alıp camınıza yapıştırın. Kartın gelmesi biraz sürer belki ama ruhsat yeterli. Ruhsat tarihinden itibaren 1 yıl.

teşekkürler mutlaka isteyeceğim.
SONER33
ONBASI
ONBASI

İleti impossible » 21 Aralık 2009 00:08

SONER33 demiş ki:
Arslan demiş ki:Evet, satış temsilcinizden ispark sticker ı hemen alıp camınıza yapıştırın. Kartın gelmesi biraz sürer belki ama ruhsat yeterli. Ruhsat tarihinden itibaren 1 yıl.

aramıza hoşgeldiniz ve hayırlı olsun aracınız.. ispark kartı arslan bey'in bahsettiği gibi uzun sürede geliyor.. şirkete megane alıp istanbul'a göndermiştik aylar sonra yolladılar kartı, bence sıkıştırın, üstüne düşmüyorlar..
aracınıza gelince ben ana sayfada da belirttim, benzinlisi vardı daha önce aynı araç zaten, güzel ama ben satıp dizel aldım, ikisinden de memnunum yol tutuş olarak güzeldir, araca alışınca anlayacaksınız demek istediğimi..
son olarak size tavsiyem, ziebart'ta aracın alınışından itibaren 3hafta içinde ücretsiz iç koruma yaptirabiliyorsunuz. www.ziebart.com.tr adresini ziyaret edip detaylı bilgi edinebilirsiniz..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti SONER33 » 21 Aralık 2009 11:29

impossible demiş ki:
SONER33 demiş ki:

aramıza hoşgeldiniz ve hayırlı olsun aracınız.. ispark kartı arslan bey'in bahsettiği gibi uzun sürede geliyor.. şirkete megane alıp istanbul'a göndermiştik aylar sonra yolladılar kartı, bence sıkıştırın, üstüne düşmüyorlar..
aracınıza gelince ben ana sayfada da belirttim, benzinlisi vardı daha önce aynı araç zaten, güzel ama ben satıp dizel aldım, ikisinden de memnunum yol tutuş olarak güzeldir, araca alışınca anlayacaksınız demek istediğimi..
son olarak size tavsiyem, ziebart'ta aracın alınışından itibaren 3hafta içinde ücretsiz iç koruma yaptirabiliyorsunuz. http://www.ziebart.com.tr adresini ziyaret edip detaylı bilgi edinebilirsiniz..

sağolun verdiğiniz bilgiler için bu forumu çok sevdim yardımlaşma mükemmel,aracı teslim almadan bir çok şeyi öğrenmiş oldum.
aracı aldıktan sonra ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.
SONER33
ONBASI
ONBASI

İleti impossible » 22 Aralık 2009 20:38

SONER33 demiş ki:
impossible demiş ki:
SONER33 demiş ki:

son olarak size tavsiyem, ziebart'ta aracın alınışından itibaren 3hafta içinde ücretsiz iç koruma yaptirabiliyorsunuz. http://www.ziebart.com.tr adresini ziyaret edip detaylı bilgi edinebilirsiniz..

sağolun verdiğiniz bilgiler için bu forumu çok sevdim yardımlaşma mükemmel,aracı teslim almadan bir çok şeyi öğrenmiş oldum.
aracı aldıktan sonra ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.

yardımcı olabiliyorsak ne mutlu, birbirimizin eksiklerini tamamlıyoruz işte ;)
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti SONER33 » 22 Aralık 2009 20:50

Aracımı bugün teslim aldım.
ilk izlenimlerim
rolantide sessiz
1 ve 2 vites bağırıyor
aracın motorunu beğenmedim gitmiyor araç (1.2 75bg.) ilk defa kullanıyorum ama çok garibime gitti sanki biri arkadan tutuyor.(açılırmı motor bilmiyorum ama)
konfor iç mekan iyi
daha önce fiesta 2009 1.4 tdci 68bg. kullanıyordum onu arattı bana (sadece motor gücü olarak)
sürüş kalitesi güzel direksiyon yumuşak vites geçişleri güzel sessiz
kısaca motor 1.2 olduğu içinmi nedir ilk defa sürüyorum gitmiyor araba
daha önce sıfır alıp kullanmış kişilerden dinlemek isterim belli bir süre sonra açarmı motor (resmen sağır motor)
birde yaklaşık 80 km. yaptım motordan koku geliyor hani kablolar yanıyor gibi daha önce 2 defa daha sıfır araba aldım bu kokuyu duymadım.
SONER33
ONBASI
ONBASI

İleti alpersa84 » 22 Aralık 2009 21:01

Bende aracı ilk aldığımda bikaç gün koku yapıyordu sanırım motor ve eksoz aksamından geliyor ama daha sonra geçiyor benim aracım 1.4 100 bg 2500-3000 km olmadan motordan tam performans alamıyorsunuz ama 3000km fln geçtikten sonra gerçekten fark ediyor 1.2 lerde durum nasıldır bilmiyorum
alpersa84
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2009 ClioIII FazII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 100bg 16V
Kilometre: 26500
Yakıt: Shell 95 fullsave
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Alper İSTANBUL

İleti mosengul » 22 Aralık 2009 21:14

Motoru çok zorlamayın daha aracınız rodajda 2500 den sonra açılacak.Ben 3000 deyim daha yeni açıldı(belkide dahada açılır kitapçıkta 6000 km den sonra tam performasa çıkar deniyor). Bendede bundan önce c3 vardı fiesta ile aynı motoru kullanıyolar daha o kadar seri ve atik değil ama yaklaşacağını düşünüyorum.
Bu arada koku bendede olmuştu şimdi geçti.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIOIII 2010 Exps.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 80BG BVR
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell fullsave 95
Lastik Markası: goodyear eff.gr. per
İsim ve Şehir: Özgür - İzmir

İleti SONER33 » 22 Aralık 2009 21:54

mosengul demiş ki:Motoru çok zorlamayın daha aracınız rodajda 2500 den sonra açılacak.Ben 3000 deyim daha yeni açıldı(belkide dahada açılır kitapçıkta 6000 km den sonra tam performasa çıkar deniyor). Bendede bundan önce c3 vardı fiesta ile aynı motoru kullanıyolar daha o kadar seri ve atik değil ama yaklaşacağını düşünüyorum.
Bu arada koku bendede olmuştu şimdi geçti.

teşekkürler
inşallah düzelir moralim bozuluyor bu duruma
SONER33
ONBASI
ONBASI

İleti umurcak » 22 Aralık 2009 22:43

soner abicim aracınız daha yeni aynı sey bende de oldu o koku cok uzun bi süre gitmiyor ben hep oto kokusu falan aldım o sekilde gecirmeye calıstım ve sonunda aracın kokusu gecti zaten suanda 1 yıl oldu aracıma ve ilk zamanlar gitmito gibi gercekten biraz zayıf ama sonra acıldıktan sonra arac cok güzel hızlanıyor..size ifade etmiştm arac kalkıslarda biraz bagıryo gibi sesli calısıyo fakat rolantide olsun yüksek viteslerde olsun o ses duyulmuyor ama aracım 1 yıl oldu ilk zamnki motor sesinden birazdaha iyi o kesin ama biraz ısınınca motor sanki o sesi biraz kesiyo gibi...ama yinede emsallerine göre biraz sesli calısıyo onu kafanıza pek takmayın aracnız rahat konforlu cok tatlı bi arac yani clio bu sınıfında bir cok özellik ile önde siz simdilik aracnızı 3000 kmye kadar cok zorlamayın sonrasından ufak ufak yüksek devirlerde tutun ki arac sagır kalmasın ve uzun yol yapılırsa daha iyi olur
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Sonraki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: 1fc28eb48d, 28f654c38d, damimi, Google Adsense [Bot], haneyar595, rosamondgreen ve 74 misafir