CLİO III EXTREME

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

CLİO III EXTREME

İleti space89 » 22 Ocak 2010 14:52

ARKADAŞLAR İYİ GÜNLER BEN ARANIZA YENİ KATILDIM. 2008 MODEL CLİO III EXTREME BİR ARAÇ ALDIM 20.000 KM. 1.5 DCİ 65BY.LİK. SİZDEN RİCAM BU ARACIN TEKNİK VE DONANIM ÖZELLİKLERİ HAKKINDA BİLGİ VERMENİZ. AYRICA BURADA ÜRETİLEN CLİO III SINIFINDA HANGİ MODEL ARALIĞINA GİRİYOR EXTREME MODELİ
space89
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 hp
Kilometre: 21000
Yakıt: opet eurodisel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: ali izmir

Re: CLİO III EXTREME

İleti umurcak » 22 Ocak 2010 17:19

hayırlı olsun aracın güle güle kullanman dileğiyle..2007 yılında pazara sunulan ve başarılı performansını artırarak sürdüren Clio modeli, Ağustos ayında pazara sunulacak olan özel seri Extreme ile segmentindeki yerini güçlendirecek. Özel Seri Clio Extreme ile daha donanımlı, daha dinamik ve daha sportif bir seri yaratmak hedefleniyor. Sadece Extreme serisinde bulunan 3 kapı seçeneği ile farklı fiyat ve farklı kasa seçenekleri sunulacak.

Alüminyum alaşımlı jant ve ön sis farlarından oluşan Stil Paketi, Özel Seri Clio Extreme’de standart olarak sunuluyor. Ayrıca aracın iç mekanında mavi ön konsol, krom kaplı ön gösterge tablosu, krom kaplı iç kapı açma kolları, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu ile Radyo-CD MP3 player dikkat çekiyor. Dynamique versiyonunda yer alan birçok kalite detayı Extreme versiyonunda da sunuluyor.

Özel Seri Clio Extreme 1.2 16v, 1.2 16v BVR, 1.4 16v ve 1.5 dCi 65 bg olmak üzere geniş motor seçenekleri ile ihtiyaçlara cevap veriyor. 1.2 16v, 1.4 16v ve 1.5 dCi 65 bg motor seçenekleri ile sunulan 3 ve 5 kapılı versiyonlar farklı kasa taleplerini karşılıyor. Sadece 5 kapılı kasa ile sunulan 1.2 16v BVR motor seçenekli versiyonda hız sınırlayıcı standart olarak bulunuyor.

Özel Seri Clio Extreme’de, aktif ve pasif güvenlik olarak ABS+EBV, Acil Fren Destek Sistemi (AFU), çift seviyeli sürücü ve yolcu hava yastıkları, yükseklik ayarlı, aktif ön gergili ve kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri, yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları, 3 noktalı arka emniyet kemerleri, virgül tipi arka koltuk başlıkları, kapıların hareket sonrası otomatik olarak kilitlenmesi özellikleri bulunurken, konfor ve iç ekipmanlar olarak klima, radyo frekanslı uzaktan kumandalı merkezi kilit, akıllı ön cam silecekleri, mavi ön konsol, krom kaplı ön gösterge tablosu ve iç kapı açma kolları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, yol bilgisayarı, 2x15W Radyo-CD MP3, elektrikli ön camlar, far yükseklik ayarı, renkli camlar, yükseklik ayarlı direksiyon, 1/1 katlanabilir arka koltuk ile donatıldı.

Estetik ve dış ekipmanlar olarak ise araçta gövde rengi tamponlar, sis farları, çift optik halojen farlar ve alüminyum alaşımlı jantlar dikkat çekiyor.

mp3 çalar sadece clioIII serisinde diynamique versiyonunda birde extreme serisinde de var.
meganlarda pirivera ya kadar hiçbir versiyonda yok. opsiyondada yok.
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti space89 » 22 Ocak 2010 20:47

yanıtların için çok tşk. ederim. fransadan ithal edilen bu clio III extremler de ben bir de yukarıda bahsetmiş olduğunuz güvenlik sistemlerine ilave olarak ESP olduğunu duydum acaba doğru bir bilgi midir.
space89
ONBASI
ONBASI

İleti oguz1 » 22 Ocak 2010 21:26

ESP sadece fransada üretilen ve sadece fransada satılan dynamique donanımının üstündeki bir donanımda bulunuyor(İsmi Fransızca olduğu için hatırlayamıyorum Fransa sitesinden bakılabilir). Türkiyede clio megan da dahil olmak üzere hiçbir donanımda ESP yok.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti oguz1 » 22 Ocak 2010 21:30

Bildiğim kadarıyla bilgi vereyim aracınızın motoru 65 bg ve 1800 devirde165 nm tork veriyor. Aracınızı 1500-3000 devir aralığında kullanın. 2300 devir civarında vites değiştirin. 1500 devire düşünce vites küçültün. Sürekli euro dizel kullanın. Total,opet veya sheli tercih edin.

Gelelim donanım özelliklerine aracınız tamamen autantikten türetilmiş bir araç bu donanıma 1- çelik jant 2- sis farı 3- deri direksiyon 4-deri vites topuzu 5-Gösterge, kapı açma tutamaklarına krom 6-Hava sirkülasyon düğme kenarları renkli kaplama 7-mp3 çalar kullanılmıştır.

Hava yastığı 2 adettir ABS AFU ve EBD standarttır. Autantiğin stil paketlisinin biraz daha sporu olarak expresyondan önce gelen paket olarak yerini belirleyebiliriz. Kazasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.
oguz1
Moderatör
Moderatör

İleti umurcak » 22 Ocak 2010 21:54

esp yok araclarımızda ama inan esp varmıs gibi tepkiler gösteryo aracımız o yönden rahat olabilirsn..ve megane kadar yol tutusu var. kazasız sürüsler dilerim
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti space89 » 23 Ocak 2010 10:31

ARKADASLAR YANITLARINIZ İÇİN ÇOK TŞK. EDERİM.

YAKIT SARFİYATI HAKKINDA BİR BİLGİ VERMEK İSTİYORUM
DEPOYU FULLEDİKTEN SONRA 215 KM. KADAR ŞEHİR İÇİNDE YOL YAPTIM.DEPOYU FULLEDİM.(AGZINA KADAR DEĞİL POMPA BİR KEZ DURUDUĞU ANDA BİTİRTTİM) 37 TL. EURODİSEL ALDI. YAKLAŞIK 0LARAK KM/0,172 KRŞ. YAKMIŞ OLUYOR YAKLAŞIK HAVADA SICAKLIĞIN 4-5 DERECE OLDUĞU BİR DURUMDA BU YAKIŞ NORMALMİDİR. HAVALAR ISINMAYA BAŞLADIĞI ZAMAN DAHA DA YAKITI DÜŞÜRMEM MÜMKÜN OLURMU ACABA.

BİR DE YOL BİLGİSAYARINDA ORT.YAKIT 5LT/KM OLARAK GÖSTERİYORDU.

BURADAKİ DEĞERLERDEN DAHA FAZLA YAKIT ALMIŞ OLDUM. PEK TUTMUYOR ZANNEDERİM.
space89
ONBASI
ONBASI

İleti dikmenibo » 23 Ocak 2010 12:06

space89 demiş ki:ARKADASLAR YANITLARINIZ İÇİN ÇOK TŞK. EDERİM.

DEPOYU FULLEDİKTEN SONRA 215 KM. KADAR ŞEHİR İÇİNDE YOL YAPTIM.DEPOYU FULLEDİM.(AGZINA KADAR DEĞİL POMPA BİR KEZ DURUDUĞU ANDA BİTİRTTİM) 37 TL. EURODİSEL ALDI. YAKLAŞIK 0LARAK KM/0,172 KRŞ. YAKMIŞ OLUYOR YAKLAŞIK HAVADA SICAKLIĞIN 4-5 DERECE OLDUĞU BİR DURUMDA BU YAKIŞ NORMALMİDİR. HAVALAR ISINMAYA BAŞLADIĞI ZAMAN DAHA DA YAKITI DÜŞÜRMEM MÜMKÜN OLURMU ACABA.

65beygirlik motor ve o hava sıcaklığı için 5lt ortalama bence çok iyi :)
extreme donanım paketli benim de aracım, extreme e özel bi sorunuz olursa yardım etmeye çalışırım
dikmenibo
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85bg BVR
Kilometre: 65000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Michelin EnergySaver
İsim ve Şehir: İbrahim-İstanbul

İleti oguz1 » 23 Ocak 2010 15:08

space89 demiş ki:ARKADASLAR YANITLARINIZ İÇİN ÇOK TŞK. EDERİM.

Aracınız 5.7 lt yakmış 100 km de. Ben uzun zaman ful depo kullanıp tekrar doldurarak kullandım. Fark sürekli 0.2 oranında sapma gösteriyordu. Sizin 0.7 oranında sapma göstermiş. Biraz fazla gibi geldi bana.

Servise sormuştum, bu hata düzeltilebilirmi, yazılımı tekrar yükleseniz diye verilen cevap yazılımı tekrar yükleyemeyiz olmuştu. Motor yazılımını yükleyin dedim, onun içinde bu yazılım 1 kere yükleme haklarının olduğu eğer şimdi yüklersek ilerde herhangi bir sorunda sıkıntı çıkacağı yönünde olmuştu.

Size tavsiyem ful depo yaparak 3 sefer daha AYNI POMPADAN almanız sonra TÜM DEĞERLERİ sıfırlayın en az 800 km kullanın tekrar fulleyin. Bu iş için acele etmeyin. Bizimle paylaşın tekrar değerlendirelim.
oguz1
Moderatör
Moderatör

İleti space89 » 23 Ocak 2010 15:37

TAMAM DEDİĞİNİZ GİBİ YAPACAĞIM. TŞK.EDERİM VERDİĞİNİZ BİLGİLERE.

BİR ŞEY DAHA DANIŞMAK İSTİYORUM. EXTREMLERDE BİLİYORSUNUZ MAVİ RENK KONSOL VAR. BU SERVİSDE SİYAH RENGE BOYATILIYORMU. BOYATILIYORSA VERİM ALINIYORMU ACABA. :)
ADMiN: Lütefn devamlı büyük harflerle yazmayınız. Teşekkürler.
space89
ONBASI
ONBASI

İleti Devrim » 23 Ocak 2010 19:03

Modifiye Bölümü'müzde iç mekanı boyamakla ilgili konular var. Oradan fikir alabilirsiniz. Kısaca cevabım "evet" olacak. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir