CLIO 4 İNCELEME

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Re: CLIO 4 İNCELEME

İleti batuavran » 27 Kasım 2012 19:20

planetearth demiş ki:inceleme için teşekkürler, aracımda 2006 model olmasına rağmen torpido ve bagaj lambası var ;) şanslılardanız demekki..
Bu kadar ufak malzemelerden de kaçılmamalı bence. parçası 5 tl ise Renaulta maliyet olarak, bence çok daha büyük zarar ediyor koymayarak şu lambayı diye düşünüyorum

sana katılmıyorum. çünkü torpido lambası vs gibi noksanlıkları aldıktan sonra farkediyorlar. Clio III kullanıcıları hariç kime sorarsan sor Clio IV de lambadan haberleri yok. (olup olmadığına dikkat etmemişler).
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti burak120320 » 27 Kasım 2012 20:19

Bu konuda haklısın. İnsanlar çoooook sonra farkediyor bu tür eksiklikleri. Forumun en güzel yanlarından biride bu sanırım. Benim Cliomda bu eksiklikler yoktu, dolayısıyla bunların eksik olabileceğinden de haberim yoktu, forumdaki paylaşımlardan sonra Clio 4'ü ilk incelemeye gittiğimde ilk baktığım şeylerde bu eksiklikler oldu.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti Burock » 28 Kasım 2012 04:29

batuavran demiş ki:sana katılmıyorum. çünkü torpido lambası vs gibi noksanlıkları aldıktan sonra farkediyorlar. Clio III kullanıcıları hariç kime sorarsan sor Clio IV de lambadan haberleri yok. (olup olmadığına dikkat etmemişler).

Bende executive'i sabah teslim aldığımda dikkat etmemiştim, gece çok güzel bir süpriz oldu. Sonrasında foruma katılmıştım araştırma yaparken tüm seride olmadığını öğrenmiştim. Malesef bir çok insan bilmeden alıyor.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti osmyalcin » 06 Aralık 2012 00:54

Yeni Cloda görselliğin dışında teknik donanımda esp si olan bir araç olmasına karşın arka tekerleklerin kampana olması pek akılcı değil esp nin ideal tepkisi en iyi disk fren sistemindedir.
osmyalcin
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 4500
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Burock » 06 Aralık 2012 13:36

osmyalcin demiş ki:Yeni Cloda görselliğin dışında teknik donanımda esp si olan bir araç olmasına karşın arka tekerleklerin kampana olması pek akılcı değil esp nin ideal tepkisi en iyi disk fren sistemindedir.

Yine de hiç Esp olmamasından iyidir. Yol tutuş ve güvenliğe etkisi olduğu aşikar. Ben clio 4'den ziyade yeni daciaları bekliyorum fiyatları nasıl olsa daha uygun olur. Bir sıfır Sandero yeni kasa fena olmazdı. :D
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti onurksk » 07 Aralık 2012 08:13

Burock demiş ki:
osmyalcin demiş ki:Yeni Cloda görselliğin dışında teknik donanımda esp si olan bir araç olmasına karşın arka tekerleklerin kampana olması pek akılcı değil esp nin ideal tepkisi en iyi disk fren sistemindedir.

Yine de hiç Esp olmamasından iyidir. Yol tutuş ve güvenliğe etkisi olduğu aşikar. Ben clio 4'den ziyade yeni daciaları bekliyorum fiyatları nasıl olsa daha uygun olur. Bir sıfır Sandero yeni kasa fena olmazdı. :D

Bende yeni sandero tanıtımı gördüm ve güzelde olmuş çok ciddi iyileştirme yapılmış araçta abs - esp - asr standart geliyor ama klima yok + 1.350 tl isteniyor takılması için almasam izmirde yazın arabanın içi 50 derece oluyor dayanabilirimiyim acaba :D :D stepway daha süslü ve güzel aslında ama fiyatlar çok uygun alınmayacak bir araç değil

http://www.dacia.com.tr/yeni-sandero/fiyatlar

[ img ]
[ img ]
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti burak120320 » 07 Aralık 2012 12:52

Uzunca zaman önce stepway düşünüyordum ciddi ciddi.İncelemeye gittiğimde iç tasarım ve malzeme kalitesini hiç beğenmemişim. Yenisinde iç görüntü eskiye göre iyi bence ama cam düğmelerinin yerlerini yine sevmedim !!
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti onurksk » 07 Aralık 2012 17:02

burak120320 demiş ki:Uzunca zaman önce stepway düşünüyordum ciddi ciddi.İncelemeye gittiğimde iç tasarım ve malzeme kalitesini hiç beğenmemişim. Yenisinde iç görüntü eskiye göre iyi bence ama cam düğmelerinin yerlerini yine sevmedim !!

Eski kasanın içini bende hiç beğenmiyordum ama bu 2013 modelinde baya iyileştirme yapılmış dışı güzel, içi navigasyon falan baya iyileştirilmiş, fiyatıda iyi mağazada canlı incelemek lazım iş yaparmı diye :)
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti Burock » 08 Aralık 2012 14:42

burak120320 demiş ki:Uzunca zaman önce stepway düşünüyordum ciddi ciddi.İncelemeye gittiğimde iç tasarım ve malzeme kalitesini hiç beğenmemişim. Yenisinde iç görüntü eskiye göre iyi bence ama cam düğmelerinin yerlerini yine sevmedim !!

Adaş cam düğmelerinin yeri çok önemli değil, canlı bir inceleyeyim içime siner fiyatta uygun olursa neden olmasın diyorum. Sonuçta dışı güzel olmuş. :)
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti burak120320 » 08 Aralık 2012 16:05

Aynen adaş içide dışıda eskiye göre çok çok iyi görünüyor, detay olarak gözüme çarptı sadece cam düğmeleri. İnceledikten sonra yorum bekliyoruz ;)
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti onurksk » 08 Aralık 2012 21:38

Burock demiş ki:

Adaş cam düğmelerinin yeri çok önemli değil, canlı bir inceleyeyim içime siner fiyatta uygun olursa neden olmasın diyorum. Sonuçta dışı güzel olmuş. :)

burak120320 demiş ki:Aynen adaş içide dışıda eskiye göre çok çok iyi görünüyor, detay olarak gözüme çarptı sadece cam düğmeleri. İnceledikten sonra yorum bekliyoruz ;)

Bu gün dacia bayisine gidip yeni sanderoyu canlı inceledim. Baktığım versiyon nedense yukarıdaki resimden çok farklıydı direksiyon klasik tuşsuzdu alttaki nikelajda yoktu.Ayrıca navigasyon olmayan modeliydi, çelik jant ve sis lambasıda yoktu, donanım listesinde yazan gündüz farlarıda yoktu bütün ışıklarını yakıp inceledim. Aracın dış görünümü gayet güzel, yerden yüksek ve mini bir jip havasında diyebilirim iri gözüküyor. Bagaj kısmı gayet büyük ve tatminkar. Ön panel eskiye göre iyi sayılır göstergeler alımlı olmuş. Yol bilgisayarı megane ve fluancede olduğu gibi en sağ yuvarlakta ayrıntıları cliolardaki gibi ama görünümü daha basit. Esp ve asr açma kapama tuşlarınıda göremedim. Radyo / cd çaların iri görünümü konsola güzel bir hava katmış navigasyonlu eminim daha güzel olurdu. Koltuklar 5 üzerinden 3.5 sanki sünger fazla hissediliyor gibi geldi bana ama onlarda resimdeki döşemelerden farklıydı. Açıkçası bekelediğim aracı bulamadım diyebilirim kullandığım clio 3 dynamic daha lüks ve alımlı. Ama şuda var 24.000 TL olan bir araç için gayet tatminkar sis lambası, çelik jantla falan daha alımlı olabilir. Gittiğim bayide Yeni Sandero Stepway yoktu yarın çalışıyorlarsa başka bir bayide yeni stepwayada bakıcam. Oda daha dolu incelemeye değer :)

Not: Aynı reyonda clio 4 te vardı navigasyonu dokunmatik ekranı baya ayrıntılı kurcaladım ve dokunmatik yönünden çok ciddi hayal kırıklığı yaşadım iphone hassaslığı beklediğim ama dokunmatik değil bastırmatik olmuş resmen
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti Burock » 09 Aralık 2012 00:20

Full stepway dizel için 35.000 liste fiyatı var. Pazarlıkla 32-33lü rakama alınırsa gerçekten iyi fiyat diyebilirim. Dıştan güzel detaylı bir inceleme sonrası karar vereceğim.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti oggomoggo » 11 Aralık 2012 14:09

''Not: Aynı reyonda clio 4 te vardı navigasyonu dokunmatik ekranı baya ayrıntılı kurcaladım ve dokunmatik yönünden çok ciddi hayal kırıklığı yaşadım iphone hassaslığı beklediğim ama dokunmatik değil bastırmatik olmuş resmen''

Çok Güldüüüüm. :D :D :D
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone

İleti mehmetturk » 13 Aralık 2012 00:38

Clio4 veya Fluence... Renault Avrupa arabalarda sadece Fiat'ı sollar bence. Latitude ayrı tabi.

Renault standında fuarda eleman anket yaptı benimle.Şuna kaç puan verirsin, buna kaç falan... Tabi rakip markaları da sordu. Hem gerçek hem de inadına Renault'a düşük notlar verdim. Tasarım konusunda çok ama çok geri olduğunu söyledim. Değişmeyen vites kolu ve kontrol butonları, saçma stepne sistemi vs... Aslında Renault'larımızdan bizi soğutacak yönler de var ama aldık bir kere ve kullanıyoruz. :? Üstelik Logan, Symbol de canımı sıkıyor ve Clio, Megane gibi ortak şeyleri kullandıkları sürece de tiksineceğim.

Dün akşam torpidoda bir şey aradım; gör ki bulasın. Zifiri karanlık! (Clio3)...

Direksiyon turu dersen yetersiz, geniş açıdan dönüş yapıyor araba. Tam tur çevirin direksiyonu, inin bir bakın lastiğe... Clio 4 de farklı değildir.

Koltuğun minderlerinin ön kısmı yüksek, bacak ağrıtıyor ve yanlardan da sarmıyor adamı.

Yüksek hızlarda direksiyon haddinden fazla sertleşiyor. Çerkezköy'den İstanbul'a geldim, 140 km ile, 1 saate yakın... Kollarım ağrıdı arkadaş! Tamam, sertleşecek ama kütük de olmayacak!

Arka orta koltukta oturanın makatına emniyet kemer tokası iz bırakabilir... :oops:

Direksiyon derinlik ayarı... Yok oğlu yok! Punto'nun en alt modelinde bile var ya! Koltuğu tam da bacaklarıma ve pedallara göre çekiyorum geri, bu sefer de kollar köprü gibi oluyor maşallah.

Sevdiğim özellikleri de var sınıfına göre ama bunlara da sinirleniyorum işte... :crazy:
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

İleti mehmetturk » 13 Aralık 2012 00:40

Clio4'ün orta konsoldaki ekrana gelince; facia! Sanki sonradan sanayide çaktırmışlar gibi! Adam gömer şunu konsola, kalite hissi verir yahu! İşin ilginci aynı saçmalık Mercedes A serisinde de var yenilerde...
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

ÖncekiSonraki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi