LPG'li Araçta Yol Bilgisayarı Benzin Harcıyor

Motor tipleri (Benzinli, Dizel ve LPG), Yakıtlar çeşitleriyle ilgili konular...

Re: lpg li araçda yol bilgisayarı benzin harcıyor

İleti tek_efsane99 » 10 Mayıs 2011 16:02

bugün antalyada uysal oto gaz isimli brc servisine gittim.bu simülatör veya modül denen zımbırtıyı taktırmak için :adamlar tam 2 saat uğraştılar ama takamadılar( clio 3 e ilk defa takacaklarmış) ama bi sorundan dolayı takamadılar,aleti takıyolar, bi kaç dakika içinde benzin göstergesi full oğlu full oluyor,usta diyorum benim depom full değil biliyorum,kontagı kapat aç,kırmızı yanıyor,sonra tekrar full,ama gösterge ortalarda olması gerekiyor depomdaki benzine göre,
bunu taktırmak için tam 305 km yol yaptım ve döndüm ilk işim paylaşmak oldu sizlerle,
mcy74 üzülerek söylüyorum ki deponda herzaman 21 lt benzin de olsa,her gaz alırken 15-20 tllik benzinde alsan sana en fazla 45-50 km sonra tekrar kırmızıya düşeceksin,zaman gelecek depon full olacak ve 15 tllik benzin de alamayacaksın ama hala kırmızıda olacaksın,tecrübe ile sabittir,
tek_efsane99
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 85 hp
Kilometre: 137000
Yakıt: lpg
İsim ve Şehir: alanya

İleti mcy74 » 10 Mayıs 2011 16:48

ben artık kırmızıyla yaşamaya alışmamız gerektiğine inanan masum clıoculardanım :D ama benzin pompasını bozmadan her tüpü dolduruşumuzda en azkaç lt benzin almam gerektiğini sormuştum ben aslında bilen arkadaşlar varsa beklemekteyim .
yinede çok teşekkürler :D
mcy74
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1,2 55 bg
Kilometre: 15500
Yakıt: benzin
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: fatih bartın

İleti RPDiFOR » 10 Mayıs 2011 18:50

tek_efsane99 demiş ki:bugün antalyada uysal oto gaz isimli brc servisine gittim.bu simülatör veya modül denen zımbırtıyı taktırmak için :adamlar tam 2 saat uğraştılar ama takamadılar( clio 3 e ilk defa takacaklarmış) ama bi sorundan dolayı takamadılar,aleti takıyolar, bi kaç dakika içinde benzin göstergesi full oğlu full oluyor,usta diyorum benim depom full değil biliyorum,kontagı kapat aç,kırmızı yanıyor,sonra tekrar full,ama gösterge ortalarda olması gerekiyor depomdaki benzine göre,
bunu taktırmak için tam 305 km yol yaptım ve döndüm ilk işim paylaşmak oldu sizlerle,
mcy74 üzülerek söylüyorum ki deponda herzaman 21 lt benzin de olsa,her gaz alırken 15-20 tllik benzinde alsan sana en fazla 45-50 km sonra tekrar kırmızıya düşeceksin,zaman gelecek depon full olacak ve 15 tllik benzin de alamayacaksın ama hala kırmızıda olacaksın,tecrübe ile sabittir,

Arkadaşım Bende 2009 clio III 85 psi bvr var ve 21 22 25 30 lt olunca ışık yansa dahi benzin göstergesini ilk stop ettiğimde sıfırlıyor benin araçta ışığı yanar şekilde kesinlikle gitmiyorum ama benim araç direct fransa üretim bursa üretim değil hız sabitlemenin yanında esp butonu var ayrıca motoru 80 değil 85 hp
RPDiFOR
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: Toyota Corolla
Motor Tipi & Gücü: 1.6 115bg Dual VVti
Kilometre: 51000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ist

İleti valkair » 18 Mayıs 2011 12:28

Arkadaşlar benim araçta bu gün benzin göstergesini yolda giderken sıfırladı.şöyleki geçenlerde gaz aldım ve doğal olarak benzinde.Benzin aldıktan sonra gösterge yarım depo olarak gösterdi benzini.Tabi yol katettikçe düşmeye devam etti.Ancak bu sabah işe gelirken tek diş benzin gösteriyordu , birden yarım depo çıktı.Şaşrdım tabi , başladım kurcalamaya gaz aldık tan sonra km yi sıfırlamıştım bir baktım 251 km yol kattemişim.Yani eğer araçta yarım depo civarı benzin varsa gösterge kendini 250 km de bir restliyor arkadaşlar bilginiz olsun.
valkair
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 VALF
Kilometre: 80000
Yakıt: Benzin & Lpg
İsim ve Şehir: Erhan Taşkıran MANİSA

İleti diplomali_amele » 18 Ağustos 2011 11:03

valkair demiş ki:Arkadaşlar benim araçta bu gün benzin göstergesini yolda giderken sıfırladı.şöyleki geçenlerde gaz aldım ve doğal olarak benzinde.Benzin aldıktan sonra gösterge yarım depo olarak gösterdi benzini.Tabi yol katettikçe düşmeye devam etti.Ancak bu sabah işe gelirken tek diş benzin gösteriyordu , birden yarım depo çıktı.Şaşrdım tabi , başladım kurcalamaya gaz aldık tan sonra km yi sıfırlamıştım bir baktım 251 km yol kattemişim.Yani eğer araçta yarım depo civarı benzin varsa gösterge kendini 250 km de bir restliyor arkadaşlar bilginiz olsun.

bende dün takıldım olaya geçen hafta 50 tl benzin aldım gaz aldıktan sonra pazatesi yine gaz aldıktan sonra şehir dışına çıkıcağım için benzin aldım 100 tl yaklaşık 1 depo benzinim vardı yolda sabah kırmızı ışıgım yandı en yakın benzinciye girip depoyu doldurmak istedim ama depom sadece 15 lt civarı aldı 800 km sonra tekrar ibre kendini yerine aldı artık bu olay sayesinde 1 depo benzinim ve onu alırken kazandığım puanlar sayesinde bedavaya gelmiş 25 lt lpg var ararcımda

işin konunun en trajikomik tarafı ise pompacının yüzüme sen nasıl şöförsün bunu bilmezsin dercesine bakmasıydı...

sonra anlattı pompacı amca (gerçekten amca ama 70 civarıydı)

EVLAT SENİN GİBİ ŞÖFÖR ÇOK GELLİYO BURAYA KORKMUŞ ARACIM NEDEN ÇOK YAKIYOR SONRA DURUMU ANLATINCA BİZ İNANMIYORLAR AMA İMTİHAN EDİNCE ARAÇLARINI GÖRÜYOLAR BİZDE BU SAYEDE HEM BENZİN HEM LPG SATIYORUZ BİZE YANİ BENZİNLİKLERE YARIYOR...

bunun üstüne daha yorumda yapamadım ve yolda giderken 810 km de ful depo karşıma çıktı yeniden aklıma geldi bunu yazarken gittim aracıma baktım 1100 km ve 1 çeyrek depo düşmüş tekrar ama olayı öğrendim içim rahatladı...
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

Önceki

Motor ve Yakıt

Kimler çevrimiçi