Dizelde hareket ve stop etmeden ne kadar beklemelidir?

Dizel Motorlara dair...

Re: Dizelde hareket ve stop etmeden ne kadar beklemelidir?

İleti sissil » 26 Aralık 2011 22:41

arabanın çalışma sırasında beklenmesinde hem fikirim ancak okadarda cok beklemeye gerek yok 10 sn de bil yaglama baslar. Hava sıcaklıgına baglı zaten ben kontagı cevirip abana abana kullanan biri degilim 3000 devir benim için kesici gibi bişey hatta kadran deviriyorum diyebliirim = )

duruncada beklemenin aynı şekil benim için anlamı yok hatta giden arabada vurdurmada yapıyorum çogu zaman 100bin km ye geldi arabam allaha sukur en ufak sıkıntım yok 185bin de symbol sattım oda aynı sekil kullanılmıs hatta onu baya zorluyordum buna kıyamıyorum bana bi başka bakıyo = )
sissil
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII extreme 3k
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 65hp
Kilometre: 118000
Yakıt: euro dizel
Lastik Markası: Brdg Turanza Er300
İsim ve Şehir: orhan kızmaz istanbul

İleti onurksk » 26 Aralık 2011 22:54

İlk çalıştırmada ekrandaki "yağ seviyesi uygun" yazısı geçene kadar bekliyorum oda yeter sanırım
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti Sani » 27 Aralık 2011 00:55

sissil demiş ki:arabanın çalışma sırasında beklenmesinde hem fikirim ancak okadarda cok beklemeye gerek yok 10 sn de bil yaglama baslar. Hava sıcaklıgına baglı zaten ben kontagı cevirip abana abana kullanan biri degilim 3000 devir benim için kesici gibi bişey hatta kadran deviriyorum diyebliirim = )

duruncada beklemenin aynı şekil benim için anlamı yok hatta giden arabada vurdurmada yapıyorum çogu zaman 100bin km ye geldi arabam allaha sukur en ufak sıkıntım yok 185bin de symbol sattım oda aynı sekil kullanılmıs hatta onu baya zorluyordum buna kıyamıyorum bana bi başka bakıyo = )

Castrol'un yaptığı testlerde en başarılı yağı, yağlamayı 30sn'nin altında tamamlayamamış.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ufuk » 27 Aralık 2011 20:29

senelerdir yaptığım sabah ilk çalışmada 1 dakika beklerim.uzun yol sonrasıda boşta bir dakika çalıştırıp öyle kapatırım aracımı.
turbo arızasıyla hiç karşılaşmadım şükür
ufuk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dcı 65bg
Kilometre: 25000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: izmir

İleti Devrim » 01 Ocak 2012 22:59

Geçen bu işte "bilen" diyebileceğim bir arkadaşla sohbet ettik. Dizel kullanıcısıdır ben bildim bileli.

İlk (soğuk) çalıştırmada en az 1 dakika beklemenin en sağlıklısı olduğunu, ama stop vakti gelince bir hararet durumu yoksa dakikalarca beklemenin yakıt israfı olduğunu belirtti. "Turbonun basıncının düşmesi" dediğimiz sürenin sadece 5 ilâ 10 saniyeyi alacağını, 15-20 saniye içinde aracı durdurabileceğimi ifade etti.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Önceki

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi