AMORTİSÖR SERTLEŞTİRME-ARACI DÜŞÜRME

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

AMORTİSÖR SERTLEŞTİRME-ARACI DÜŞÜRME

İleti dci65 » 16 Ocak 2009 21:11

Arkadaşlar istanbul maslak oto sanayi sitesi 2. kısım 31. sokak'ta MAM amortisörleri var. orada 380 liraya amortisörleri sertleştirip, yayları presleyebiliyorlar. tam istediğiniz gibi oluyor aracınız. 3.5 cm yaylar beni tatmin etmediği için bu yöntemi kullanacağım. sonuçları yazarım. bence çok uygun fiyat.. paylaşayım dedim.
dci65

Re: AMORTİSÖR SERTLEŞTİRME-ARACI DÜŞÜRME

İleti dci65 » 17 Ocak 2009 00:22

valla murat abi, yaylar kesilince sorun oluyor fakat bana söylenen, normalde yayın belli bir hammaddesi var. bütün yaylar aynı maddeden yapılıyor. tek fark bazısı az bazısı fazla presleniyor. zaten yayın amacı ağırlık merkezini düşürmek. bu da aracın düşmesiyle sağlanıyor. olay orda yani. sertleştirilmiş amortisör konusunda da, çoğu 106-206-306-205 kullanan arkadaşım bu firmada araçlarını yaptırdılar, bi sorun yok onlarda. bahsettiğim adamlar piste çıkıp zaman yapan insanlar...
dci65

İleti dci65 » 17 Ocak 2009 00:33

yani abi aracı ne kadar spor kullanabiliriz o da bi detay.. 65 bg, hadi egzoz chip turbo basıncı vs 110-120 bg versin.. gene de o kadar ciddi bi hız söz konusu değil. ama genede haklısın abi. bende araştırma aşamasındayım zaten. sadece referanslar iyi olduğu için paylaştım sizinle..
dci65

İleti cliocan » 23 Ocak 2009 06:46

arkadaşlar eırbach 5 cm yay almayı düşünüyorum ikinci el olmasını istiyorum sıfıra bütcem müsait değil varsa eğer bildiniz yardımlarınzı bekliyorum
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: hasan*istanbul

İleti dci65 » 23 Ocak 2009 20:51

cliocan 0554 395 45 07 ara beni, elindeki bütçeyle en güzel biçimde yapalım aracını. bu işte, tanıdık olmazsa kazıklanıyorsun..
dci65

İleti EX_PRO » 26 Ocak 2009 21:02

evet arkadaşlar konuya hemen dahil olıyım öncelikle piyasada 5 cm lik yay mevcuttur

clio larınızda 15" veya 16 " jant varsa önericeğim yay 5 cm lik tir özellikle HR tavsiye ederim konfor bozmuyor

ama arabanızda abartı 17" jant varsa 4 cm yay öneriyorum camurlukla lastik arasındaki boşlugu ancak bu çlçüler kurtarıyor

DCi65 kardeşim sana daha öncede orjinal yaylarını numune için msj atıp görüşmüştük hatırlarsan

ben bu işin prof uyla görüştüm adamlar sabahtan akşama kadar yay yapıyor adamın bana söylediği söz şuydu yayını kestirmek veya presletmek yayın ham maddesine zarar veriyor ama birebir aynısını yaptırmak daha sağlıklı fakat oda sorun cıkartabilir demişti benden sana tavsiye mevcut 3,5 yaylarını sat üstüne 100 - 150 koy 5 cm yay al ama yinede senin bileceğin iş
EX_PRO
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti dci65 » 28 Ocak 2009 03:19

abi aracım şu anda yere sıfır durumda. fotoğraflarını en kısa zamanda paylaşacağım. biraz fazla zıplaması dışında sorunumuz yok :D bide kasislere düz giremiyorum.. ama görüntü ve viraj kabiliyeti inanılmaz...
dci65

İleti dci65 » 29 Ocak 2009 07:35

abi drag debriyajını yazın motora girince yapıcaz aklımda var. goofy ile konuştum, yaklaşık 5-6 bin lira maliyetle araçlarımız 140 bg oluyor sorunsuz yürümesi garanti. riske girerim derseniz, 160 bg falan alabilirmişiz bahsettiğim meblalarla. bence sıfır km 80bg dizel clio almak saçma.. aradaki fiyat farkı bi chip parası değil.. ben şu anda orjinal 80 bglerden kat kat iyi yürütüyorum aracı...
dci65

İleti dci65 » 01 Şubat 2009 19:50

az bekleyin, benim araba 106 gti avcısı olarak çıkıcak piyasaya, az kaldı:D
dci65

İleti cliocan » 25 Mart 2009 23:40

merhabalar internette bir araçta satılık gördünm kango adam yaylarını ve aamörtisörleini satıyo fiyatıda uygun mraktan soruyorum bilen varmı bizim arçalara olurmu
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti cliocan » 28 Mart 2009 14:26

hocam 350 lira fiyat var amortisör artı yay varsa anlayan bilen biri haber bekliyorum arkadaşlar
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti barracuda » 30 Mart 2009 07:57

uyacağını zannetmiyorum kangonunkilerin
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN