Direksiyondaki Ses

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Direksiyondaki Ses

İleti ahmet » 21 Şubat 2010 14:52

Beyler sabah aracı ilk çalıştırdığımda direksiyondan gacır gucur ses geliyor, 1 saat sonra ses kesiliyor, Ertesi gün yine sabah direksiyonu çevirince aynı ses, ancak aracı gün içinde parkedip 2 saat sonra binince bu ses yine olmuyor.Sizce nedendir, Elektrik takviyeli direksiyon olduğu için yağla alakalı değildir herhalde. Aküyüde kontrol ettirdim ondada sorun yok.Eğer tamiri basit birşeyse yağlama gibi yapayım, iyice rahatsız olmaya başladım.

Başına böyle birşey gelen varmı
ahmet
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: asddadsa
Motor Tipi & Gücü: dsaddsa
Kilometre: 0
Yakıt: adsdada
İsim ve Şehir: asdddasdasdas

Re: Direksiyondaki Ses

İleti Devrim » 21 Şubat 2010 18:12

Direksiyonumuz elektrikli. Ama yine de yağ ile ilgil bir bölmü olduğunu düşündüm şimdi. Yetkili bir servise danışsanız daha iyi olur.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Diablo » 21 Şubat 2010 22:21

Elektrik takviyeli hidrolik direksiyonlarda bu tür gelen sesler normal kabul edilir.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti dafkanat » 21 Şubat 2010 22:22

ben buna benzer bir sorun yaşıyorum. direksiyonu hafifçe sağ sol yaptığımda tık tık diye ses geliyor. özel servise gittim. direksiyon mili kutusu falan arızalı dedi. 3000 tl masraf var. sen en iyisi bunu yaptırma bin dedi. değmez dedi.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti ahmet » 21 Şubat 2010 22:29

Elektrik kaynaklı olduğundan dolayı bir ses var onu demiyorum, gıcırtı, birşey yağlanmazda garc gurc eder öyle birşey, Bencede yağlanması gerekiyor ama nereden.Bunların ayrıca yağı yok değilmi ki o eksildi diyelim.
ahmet
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti Diablo » 21 Şubat 2010 22:38

ahmet demiş ki:Elektrik kaynaklı olduğundan dolayı bir ses var onu demiyorum, gıcırtı, birşey yağlanmazda garc gurc eder öyle birşey, Bencede yağlanması gerekiyor ama nereden.Bunların ayrıca yağı yok değilmi ki o eksildi diyelim.

Ahmet bey sistem hidrolik olduğundan dolayı yağlama gibi bir şey söz konusu değil hidroliğin avantajlarından biri budur elektirik takviyeli hidrolik direksiyonlar elektirik takviyesinden dolayı zamanla veya zaman zaman ses yapabilir bu da normaldir.Belkide sizdeki sesin problemi başka bir yerden kaynaklanıyorda olabilir eğer gelen ses aşırı derecede rahatsızlık veriyorsa tam emin olmaya çalışın.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti ahmet » 22 Şubat 2010 00:28

Şöyle söyleyeyim, bir şeyin yağı kalmaz örneğin bi makine dişlisi, çevirince gıcırdamaya başlar, işte sabahları bu ses oluyor,bi vakit kullanınca geçiyor, sanki soğuktan direksiyon ısınınca geçiyor gibimede geliyor, sabit kalmıyor bu ses.internette arama yaptım bmw forumundada aynı sorun var, elektrik takviyeli direksiyon ancak motor kaputunda yağ haznesi olduğunu ve ekleme yapılmasını söylüyorlar.hatta şöyle birşey var, elektrik takviyeli olması yağsız çalışmayacağı anlamına gelmez gibi.en sonunda tepem atacak direksiyonun ehr tarafını yağlayacağım,

konuyla ilgili servise gittim, akü bitmiş olabilir dediler, aküyü kontrol ettiler doluydu, e servise gidene kadar ses kesiliyor, o yüzden bakamıyolar.
ahmet
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir