Arka Silecek Su Hortumu Sorunu

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Arka Silecek Su Hortumu Sorunu

İleti undert6 » 18 Kasım 2014 03:21

arkadaşlar herkese iyi günler, belki kimilerinin basindan boyle bir olay gecmistir yada boyle bir arizaya maruz kalabilirsiniz. bir ornegi bulunsun ;)

arka silecege giden su hortumunda çürüme var, 7 8 ay once farkettim bu durumu, arka cama su verdigim zaman cok cok az miktara su geliyordu, on cama verdigimde de bir ara normal gitti, fakat bir sure sonra on cama verincede az gelmeye basladi, cam suyu deposuna su koyuyorum fakat yokmus gibi bir azalma soz konusu idi. dedm heralde depo delindi birsey oldu. neyse arabayi kaldirdik sag tekeri ve davlumbazlari soktukten sonra cam suyu deposu yariya kadar dolu.
sag tekerin ust tarafinda arka cama giden hortumda kacak var, resmen curumeye baslamis ve ordan sizdiriyor sanirim basinc etkisinden dolayi on camlarada yeteri kadar su gelmiyordu.

neyseki curuyen yeri alip bir nevi pipet kalinliginda sert bi plastik hortumla isi cozduk.

bu kadar detayli anlattm ki bu tur ufak sorunlarda iyice gozlemlemeniz ve tanimadiginiz bilmediginiz yerlerde motor arizasi yada depo ile ilgili oldugunu soyleyip kazık yemememiz.

fakat gecen gun yine arka cama su verdigim zaman su miktarinda gozle gorulur bir azalma oldu. inip baktigimdada sag teker islanmis. anladimki sorun yine ayni yerde.. curumede ilerleme olacak ki koydugum sert plastik atmis curumeden dolayi. gozle gorulur vaziyette catlama curume var. ben yine curuyen yeri kesip ortasina ek yaparim fakat buda gecici olur.

sorum sudur : bu curume olayi basina gelen varmi ? bu hortum sistemi nereden giderek arka cama ulasiyor ve bu curume devam ederse hortum sistemini komple degistirebilir miyiz ?
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

Re: Arka Silecek Su Hortumu Sorunu

İleti undert6 » 23 Ocak 2015 02:00

kımseye olmadmi :))
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

İleti navy35 » 04 Temmuz 2017 21:36

BANA DA oldu aynı şekilde ara hortum taktım bir müddet sonra yine oldu bi ara tamamen değiştiricem
navy35
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 HP
Kilometre: 259000
Yakıt: SHELL NİTRO
İsim ve Şehir: MEHMET DİKEN İZMİR

İleti Emrebali05 » 05 Temmuz 2017 15:37

Bende de oldu bu curume gecen sene kesip ek yaptim hala sıkıntisiz su fiskirtiyor bi sorun cikmadi
Emrebali05
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 Hp
Kilometre: 136284
Yakıt: Shell V-max
Lastik Markası: Dunlop 185/60/15
İsim ve Şehir: Bursa

İleti oguz1 » 06 Temmuz 2017 15:54

Benim 2 sefer başıma geldi hepside ön teker civarında oto elektirikçiye gidip 20-30 tl verip hortumuda kendim aldım, şu an problem yok. Komple değiştirmeyede gerek yok.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir