2007 1.5dci aracimda yağ eksiltme var

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

2007 1.5dci aracimda yağ eksiltme var

İleti asiiwett » 14 Ekim 2015 19:43

Merhaba aracimi alalı 2 yıl oldu 92 bin km de aldım şuan 115bin km de.10bin km yağ bakımı Yapalı 8bin km oldu.kontağı takınca çıkan oil yazısının yanıp sönmesi üzerine yağ çubuğu kontrolü yaptım.ve yağ cubugunun ucunda kalmis.1 lt yağ koyup tamamladim Daha önce ki yağ bakımında da yarım litre azalmış normal demişti usta.servise gitmedim yağ değişimi icin 450 TL para istediler.bu yağ bu kadar azalması normal olmamalı motor yağ mi yakıyor sizce akıtma falan yok egzosda kara duman atma falan yok.bu arabanın derdi ve masrafı ne olur sizce
asiiwett
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75Hp
Kilometre: 92300
Yakıt: opet
İsim ve Şehir: çorum

Re: 2007 1.5dci aracimda yağ eksiltme var

İleti bitsedegitsek » 14 Ekim 2015 19:56

asiiwett demiş ki:Merhaba aracimi alalı 2 yıl oldu 92 bin km de aldım şuan 115bin km de.10bin km yağ bakımı Yapalı 8bin km oldu.kontağı takınca çıkan oil yazısının yanıp sönmesi üzerine yağ çubuğu kontrolü yaptım.ve yağ cubugunun ucunda kalmis.1 lt yağ koyup tamamladim Daha önce ki yağ bakımında da yarım litre azalmış normal demişti usta.servise gitmedim yağ değişimi icin 450 TL para istediler.bu yağ bu kadar azalması normal olmamalı motor yağ mi yakıyor sizce akıtma falan yok egzosda kara duman atma falan yok.bu arabanın derdi ve masrafı ne olur sizce

Dostum benim araçta 140 binde. 70 bin km'dir bende. Her 10 binde 500-750 mL yağ eksiltir. Aşağı yukarı bir çok araçta bu böyledir diye biliyorum. Anormal bir durum olduğunu sanmıyorum. Diğer arkadaşlarda da benzer eksilmeler olduğunu duymuştum.
bitsedegitsek
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65 bg
Kilometre: 140000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Petlas
İsim ve Şehir: Fatih İZMİR

Re: 2007 1.5dci aracimda yağ eksiltme var

İleti asiiwett » 22 Kasım 2017 01:11

Geçen yine 10 bin bakıma soktum 1-1.5 lt eksilme var.ne duman atıyor ne kaçak var yağ damlatiyor.ustaya sorusuyorsun biri yağ yakıyor dur diyor biri normal diyor.anlamadim bu işi.karter contası bozuk olsa yağ mı damlatir yoksa yağı motora mı kaçırır???saygılar.
asiiwett
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75Hp
Kilometre: 92300
Yakıt: opet
İsim ve Şehir: çorum

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir