CLIO III FAZ 1 MP3 PLAYER ( ERROR ) SORUNU

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Re: CLIO III FAZ 1 MP3 PLAYER ( ERROR ) SORUNU

İleti garip80 » 19 Nisan 2012 19:04

Burock demiş ki:Usb girişi ne büyük avantaj, aracı aldığımdan beri Cd kullanmıyorum. :)

ya bişey sorucam bu aux girişine dirak usb takarak yüklü şarkıları teypten çalabiliyormuyuz ben tam olarak daha deneyemedimde...... :? :? :?
garip80
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 90 bg
Kilometre: 0
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: sakarya

İleti filzof_alican » 20 Nisan 2012 06:40

garip80 demiş ki:
Burock demiş ki:Usb girişi ne büyük avantaj, aracı aldığımdan beri Cd kullanmıyorum. :)

ya bişey sorucam bu aux girişine dirak usb takarak yüklü şarkıları teypten çalabiliyormuyuz ben tam olarak daha deneyemedimde...... :? :? :?

asıl amacı usb flash bellek yada bu tarz aygıtlardaki şarkıyı dinlemek.
he birde telefon şarjı içinde kullanabiliyorsun:)
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: 2010 Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop 205x55x15
İsim ve Şehir: blacksea

İleti garip80 » 22 Nisan 2012 18:35

bunu nasıl yapıcam yani flash belleki takmak için gerekli olan aparatı nerden temin ederim fotosuyla paylaşırsanız sevinirim.
garip80
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 90 bg
Kilometre: 0
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: sakarya

İleti filzof_alican » 22 Nisan 2012 19:21

usb,aux girişinin hemen yanında bulunuyor. aux olduğunu düşündüğüm için öyle yazdım size.
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: 2010 Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop 205x55x15
İsim ve Şehir: blacksea

İleti mulgans » 18 Haziran 2012 12:54

Selamlar;

Bu sorun bende de vardi.Daha sonra onceki mesajlardan birinde arkadasimizin biri CD yazma hizi ile ilgili bir oneride bulunmustu.Bende bunu dikkate alip MP3 CD lerimi 8x hizinda yazdim ve sorun cozuldu.FAZ I lerde yanilmiyorsam okuma hizi dusuk.CD lerinizi 8x hizinda yazarsaniz CD calar MP3 CD lerinizi sorunsuz okuyacaktir.
mulgans
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 hp
Kilometre: 65500
Yakıt: Opet EuroDiesel
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: Istanbul

İleti xedgo » 16 Ağustos 2012 18:43

kardeş hala bende de devam ediyor allahın belası ERROR Davası, Renault İstanbulda bu konuda en yetkili kişi olduğunu iddaa eden bir bayan ilede görüştüm, ne yardım, nede bir ilgi göstermedi, TEK KELİME ile renault aldığıma lanet ediyorum, ben cd dinlemiyorum artık vazgeçtim... Bu mp3 konusunda daha önceki arkadaşların dediği gibi bu bayana dedim ki, bana orjinal mp3 cd si verin yada alayım onu kullanayım tııık ses yok, ama biz konuda yardımcı olamayız deyip duruyor bozuk kaset gibi, orjinal cd kullanın diyor, tabiri caizse tüm renault birimlerine etmedik şikayet koymadım, neler neler yaptım sada sonuç alamadım, açıkça bende tüm yakın arkadaşlarıma tavsiyede bulunmuyorum tek kelime renault almayın herhangi bir konuda size gereken konularda yardımcı olmuyorlar diyorum... Bende dandik reno öncesi Toyota vardı ondada camlar otomatik kapatmıyordu odaaa çoook nadiren oluyordu benim bir sözüme hemen değiştirdiler ve ne gerekiyorsa yaptılar. ben açıkça renodan memnun olmayan bir kullanıcıyım şuan bile bu arbadan kurtulma yöntemleri arıyorum, yada toyota, yada ford alamayı düşünüyorum, Allahım inş. kısmet ederse.... herkese iyi dorumlar...................
xedgo
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 800
Yakıt: shell
Lastik Markası: pirelli
İsim ve Şehir: Hatay

İleti imotephcadi » 26 Aralık 2012 15:41

arkadaşlar içinden çıkamadım. varmı yokmu anlayamadım. 2006 dinamik clio 3 aracımda teyp mp3 cd lerini çalabiliyor mu? yoksa sadece track mi kullanmak durumundayız? trackleri sorun çıkarmadan oynatıyor. bir tane mp3 cd si var elimde o da biraz eski ve takınca error yazıyor atıyor dışarı cd yi. acaba cd den mi teyptenmi yoksa mp3 okumadığından mı kaynaklanıyor?
imotephcadi
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Clio
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 129000
İsim ve Şehir: Tekirdağ

İleti KAZIMYILMAZ » 26 Aralık 2012 17:18

imotephcadi demiş ki:arkadaşlar içinden çıkamadım. varmı yokmu anlayamadım. 2006 dinamik clio 3 aracımda teyp mp3 cd lerini çalabiliyor mu? yoksa sadece track mi kullanmak durumundayız? trackleri sorun çıkarmadan oynatıyor. bir tane mp3 cd si var elimde o da biraz eski ve takınca error yazıyor atıyor dışarı cd yi. acaba cd den mi teyptenmi yoksa mp3 okumadığından mı kaynaklanıyor?

Dynamique kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama; bildiğim kadarıyla 2006 modellerin %90'ında mp3 çalar yok. Hatta authentique olanlarda cd çalar bile yok :)
Genelde mp3 çalan cd çalarların üzerinde mp3 yazısı oluyor. Ben sonradan orjinal cd-mp3 çalar alıp taktım onun üzerinde yazıyor.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti imotephcadi » 26 Aralık 2012 17:35

KAZIMYILMAZ demiş ki:
imotephcadi demiş ki:arkadaşlar içinden çıkamadım. varmı yokmu anlayamadım. 2006 dinamik clio 3 aracımda teyp mp3 cd lerini çalabiliyor mu? yoksa sadece track mi kullanmak durumundayız? trackleri sorun çıkarmadan oynatıyor. bir tane mp3 cd si var elimde o da biraz eski ve takınca error yazıyor atıyor dışarı cd yi. acaba cd den mi teyptenmi yoksa mp3 okumadığından mı kaynaklanıyor?

Dynamique kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama; bildiğim kadarıyla 2006 modellerin %90'ında mp3 çalar yok. Hatta authentique olanlarda cd çalar bile yok :)
Genelde mp3 çalan cd çalarların üzerinde mp3 yazısı oluyor. Ben sonradan orjinal cd-mp3 çalar alıp taktım onun üzerinde yazıyor.

o halde bizim cd çalar da mp3 oynatmayan teyplerden. usb li bir teyp istiyorum fakat mp3 çalsaydı hiç değilse 15-20 şarkı dinlemek durumunda olmazdık tek cd ile. artık değiştirmek şart oldu.teşekkürler
imotephcadi
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti sunset544 » 07 Ocak 2013 13:59

uzun yolda giderken error değil de benimkinde help yazısı çıktı uzun bir süre müzik dinleyemedim hiçbir işlem yapamadım sonra kendi kendine geçti birdaha da olmadı:)
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti imotephcadi » 09 Ocak 2013 11:30

ben değiştirdim kurtuldum. takıyorum usb'yi misss
imotephcadi
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti planetearth » 26 Nisan 2013 10:24

2006model dynamique aracımın orjinal sistemi mp3 çalıyor.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti ipcm » 04 Eylül 2013 14:14

mulgans demiş ki:Selamlar;

Bu sorun bende de vardi.Daha sonra onceki mesajlardan birinde arkadasimizin biri CD yazma hizi ile ilgili bir oneride bulunmustu.Bende bunu dikkate alip MP3 CD lerimi 8x hizinda yazdim ve sorun cozuldu.FAZ I lerde yanilmiyorsam okuma hizi dusuk.CD lerinizi 8x hizinda yazarsaniz CD calar MP3 CD lerinizi sorunsuz okuyacaktir.

Hocam bazen CD yazma programlarında "Mode" diye bir ayar oluyor. İster 8x ister 4x te yaz bu Mode ayarı Mode 2XA ise hiçbir şekilde CD'yi okumuyor. Mode 1 olunca her CD yi okudu 24x yazdım onu bile okudu.
Yurtdışı sitelerinde ayarlar verilmiş zaten, millet sonradan eklenebilir MP3 CD si çalıştırabiliyor.

--------------------------------------------------------------------------------
Type: Track ar Once (Open or Closed) - regarding to your choice
Mode: Mode 1 (Do not use higher values)
File System: ISO+Joilet (106 character) - Do not use UDF
--------------------------------------------------------------------------------

.. demişler. Bu ayarla Error veren CDim olmadı. Ama uzun uzun isimleri yemiyor.
ipcm
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 80bg
Kilometre: 120000
Yakıt: Shell V-Power +GTL
Lastik Markası: Motrio Impulsion
İsim ve Şehir: İbrahim - Kocaeli

İleti shadowsprince » 04 Haziran 2015 20:20

Bnmki extreme model. Bende bir kaç şarkı dinleyince too hot uyarısı alıyorum radyoya geçiyor. Cd çok ısınıyor sanırım. Çakmaklıktan mp3 çalıyorum oda başka radyoya denk gelirse cızırtı yapıyor. En pratik çözüm sizce nedir?
shadowsprince
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65BG
Kilometre: 107500
Yakıt: TOTAL&LUKOIL
Lastik Markası: MICHELIN 185/60/15
İsim ve Şehir: SAKARYA

İleti Emrebali05 » 04 Haziran 2015 23:12

Teybin arkasindan aux girisi baglamak ben soketi bulamadim direk lehim yaptim biraz ugrastirici oldu :)
Emrebali05
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 Hp
Kilometre: 136284
Yakıt: Shell V-max
Lastik Markası: Dunlop 185/60/15
İsim ve Şehir: Bursa

ÖncekiSonraki

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi