Sade görünüm ve etkileyici modifiye - yardım..

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Sade görünüm ve etkileyici modifiye - yardım..

İleti Lord1453 » 30 Nisan 2009 10:29

Merhaba arkadaşlar, bende aranıza yeni katıldım. Size bir kaç konuda danışmak istiyorum öncelikle modifiye konusunda bilgim yok.
Yani body-kit, spoiler gibi bir kaç terim harici pek bişey bilmem.

Geçtiğimiz günler Clio 3 Authentique 1.5 DCi gri bir araç aldık ve buna acil biraz modifiye uygulamam gerekli..
Sade ve etkileyici olmasını istiyorum ama aşırıya kaçacak bütçemde yok, öncelikli olarak dış değişiklikleri düşünüyorum.

1.'si ve benim için en önemlisi, Spoiler.. Bunun tiplerini gördümde Elif Tuning'te ki hoşuma gitti, sizce orjinalini taktırmasam sorun yaşar mıyım? Ve ya bunu taktırırsam ileride çıkartma gibi bir şansım olabilir mi?

2.'si farlar.. Bildiğim kadarıyla arka far için herhangi bir uygulama çıkmadı ama ön taraf için sizce far ve sis için ne alsam daha çok yakışır ve uygun fiyatlı nereden bulabilirim. Onuda orjinal almasam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

3.'sü jantlar.. Jant konusunda hiç bilgim yok desem yeridir, normal şuan üzerinde bulunan lastikle 16 inc jant takabilir miyim? yada 15 inc olmak zorunda mı? Mesela sitenin üst resim kısmında bulunan jantlar çok hoşuma gidiyo onların uygun fiyatlı olarak nereden bulabilirim? Bazı jantlar için ağır diyolar, ben sport yay'a geçmeyeceğim çünkü yaşadığım yerin yolları çok kötü ve arabayı düşüttüremem, body-kitte düşündüğüm için arabayıda düşürtürsem kullanmam çok zorlaşır.

Son olarak body-kit.. Bunuda Elif Tuning'te beğendim, hatta spoiler vs. hepsi içinde 800'dü ama serviste 1.900 imiş, o kadar veremem 800'e alsam bir sorun yaşar mıyım?

Bu konularda bilgi verebilirseniz çok sevinirim, herkese kazasız cezasız günler inşallah..
Lord1453
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Osman Lüleburgaz

Re: Sade görünüm ve etkileyici modifiye - yardım..

İleti Kenancelik » 30 Nisan 2009 10:49

Aramıza hoşgeldin.Aracın hayırlı olsun.Sıfır mı aldın?
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti Lord1453 » 30 Nisan 2009 17:51

Kenancelik demiş ki:Aramıza hoşgeldin.Aracın hayırlı olsun.Sıfır mı aldın?

Hoşbulduk, 2007 aldm 60binde fiyatıda 18.000 TL idi.
Lord1453
ACEMI ER
ACEMI ER

İsim ve Şehir: Osman Lüleburgaz

İleti dci65 » 02 Mayıs 2009 18:37

öncelikle hoşgeldin.

sorularına teker teker cevap vereyim hemen;
bizim araç için body kit uygulamaları mevcut fakat body kit, jantsız yaysız araçta güzel durmaz. tam tersine bence kötü gözüküyor. jant konusunda 15-16 takma, küçük gözükür. ya orjinal kullan yada 17 tak. 205/40/17 ben kullanıyorum memnunum. aracı düşürmen gerekir. 3.5 cm veya 4.5 cm falan yetmiyor. gene leylek gene leylek.. en az 7-8 cm düşürmelisin ki güzel görüntü elde edesin. onun da kullanımı dikkat gerektirir. araç için far ve stop grubu mevcut. piyasayı araştırırsan bulursun. maslak oto sanayi veya aksaray parçacılarda var modifiye parçaları. spoiler konusuna gelince, piyasadaki spoiler 150 lira civarı. boyalı montajlı. ben yeni bi spoiler dizayn ettirdim. kendi aracımda var. garajımdan bakabilirsin. onun fiyatı da 300 ytl boya montaj dahil. fakat çok daha etkileyici olduğunun garantisini verebilirim.

herşeyden önce aracın hayırlı olsun. kazasız belasız günlerde kullanman dileklerimle...
dci65

İleti samet358 » 03 Mayıs 2009 00:27

1- Eliftuningdeki bence güzel ve ucuz, tavsiye ederim, taktırsan da istediğin zaman sökebilirsin.

2- aydınlatmalar için çok çıtır angel far ve led'li stoplar var. piyasayı çok araştırma, fiyatları neredeyse standart.

3- spor yay'a bulaşmıcam dersen, o gördüğün orjinal jantlar senin için uygun. forumları falan araştırsan satanlar var. Bu lastiklerle 15" olmak zorunda malesef

4- eliftuning deki body kit i beğendiysen fiyatları İYİCE araştır derim. çünkü o body kit'e(spider) 800 tl bile çok.

not: değil body kit - servis bakımları dışında yetkili servisin kapısından bile girme derim. selamı bile piyasa fiyatından vermiyolar...
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
İsim ve Şehir: Bursa

İleti barracuda » 03 Mayıs 2009 17:47

'' 3.5 cm veya 4.5 cm falan yetmiyor. gene leylek gene leylek.. en az 7-8 cm düşürmelisin ki güzel görüntü elde edesin '' murat sana kesinlikle katılıyorum kardeşim..
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 3k
İsim ve Şehir: erhan / istanbul

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 134 misafir