AKÜ - AKÜMÜLATÖR

Aracımızla ilgili olmayan, otomotiv, trafik, sürüş güvenliği, emniyet gibi çeşitli konularda bilgiler.

Re: AKÜ - AKÜMÜLATÖR

İleti clio2004 » 14 Ocak 2009 15:27

benzinli veya dizel farketmez trigger kayısı olan aracları vurdurmak sakıncalıdır.nedeni ise kayıs kopabilir yada en azından diş atlayabilir
ki ozaman motor bozulur.siboblar pistona carpar vs.vs.yani yeni motor yapmak demek.sakat
clio2004
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOII
Motor Tipi & Gücü: dci
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: manisa

İleti filip34 » 15 Ocak 2009 12:18

Selam,

Bana sorarsanız aracın regületörü biraz zayıf kalıyor. Normalde cam kapalı iken tekrar kapatmayı denediğinizde. farlar hafif kısılıp yeniden norame dönüyor. Burada cam kaldırma motorunun akım kontrollü ve stop swici bulunmamasıdır. Normalde otomatik kaldırmada benim bildiğim akım kontrol modülü koyuyorlar.

Biginize.
Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti Diablo » 02 Mart 2009 18:08

filip34 demiş ki:Selam,

Bana sorarsanız aracın regületörü biraz zayıf kalıyor. Normalde cam kapalı iken tekrar kapatmayı denediğinizde. farlar hafif kısılıp yeniden norame dönüyor. Burada cam kaldırma motorunun akım kontrollü ve stop swici bulunmamasıdır. Normalde otomatik kaldırmada benim bildiğim akım kontrol modülü koyuyorlar.

Biginize.
Ferdi

Ben 2 sene dolunca hiç acımam sallarım çöpe isterse taş gibi sapasağlam çalışsın akü yüzünden az yolda kalmadım :cry: :cry: :cry: filip 34 yazdığınıza katılıyorum bu problem aküden değil aracın genel tesisatından kaynaklanan bir durum bazı donanımlarda o ara aşırı güç çekişinden dolayı farlarda ve araç içi aydınlatmada titremeler oluyor bir sakıncası yok en fazla sigorta atar renaultun hangi modelini kullanırsanız kullanın yedek sigorta bulundurmanızı tavsiye ederim :lol: :lol: :lol:
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

Önceki

Teknik Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir