dizel clio motor soğukken uğuldama problemi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: dizel clio motor soğukken uğuldama problemi

İleti ufuk » 24 Aralık 2010 19:57

svc demiş ki:bende 2002 dci symbol var, soğuk havalarda benim motordada vuğuldama şeklinde bir ses geliyordu,ısınınca ses kaybolluyordu,bu durum bir süre devam etti,bir gece arabamı kullnırken kızdırma bujisi servis ışığı yandı, ertesigün hemen ustaya gösterdim, bilgisayara bağladı, ikinci silindir fazla yakıyor gözüküyor dedi, sonra kızdırma bujilerini söktü, 4 bujiden 2 sinin çalışmadığını kendi gözlerimle gördüm, yani aküye bir kablo ile bağlantı yapıp denedi, 4 ünüde değirtirdim, bosh marka 100 tl. Sonra sabah bu vuğuldama sesini bir daha duymadım, ayrıca motorun ilk çalışmasıda çok rahatladı.Aynı problemi olan arkadaşlara duyurulur..

Doğrudur arkadaşım renault dizel motorlarda ısıtma bujisi arızalı ise o bahsettiginiz sesi yapar calışmasına veya performansına engel değil. - derecede bile aracımız tek marşla çalışır fakat ısıtma bujileri arazalı ise motor ısınasıya kadar o sesi duyarsınız
ufuk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dcı 65bg
Kilometre: 25000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: izmir

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi