Bagaj lambası nerden bulcaz?

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Bagaj lambası nerden bulcaz?

İleti ugurluhan » 23 Mayıs 2010 22:03

Aaaaaah ah! Otantik 1.2 cliom da O bagaj lambası için zamanında ne tesisat tapmıştım. Panzidota bir swich takmış, pille beslenen, 5 ledli bir lamba yapmış ve metal bir arkalık yapıp boş lamba yuvasına geçme usulu tutturarak monte etmiştim. Süper çalışıyordu. Tesisat hala duruyor. Sonra ilk gidişimde serviste konuyu dile getirince parası neyse vereyim takın bu ne rezalet deyince, servis müdürü ne demek hocam hediyemiz olsun diyerek lambayı vermek istemiş, ancak ellerinde olmadığı için 2 gün sonra kargoyla göndermişti. Tesisat var ancak bagajın o yandaki halı kaplamasının altında. Usta eliyle ittirip döşemeyi açtı, soketin ucunu delikten dışarı çıkardı. Bende lamba gelince saniyeler içinde yerine takmıştım ve o paha biçilemez ışığı görmüştüm.... Lamba iç aydınlatmayla paralel çalışıyordu. Yani kapılardan biri açılıp tavan lambası yanınca bagaj lambası da yanıyordu. Bagajı açmak şart değildi yani. 10 dk. felan kapılar açık kalırsa tavan lambası ile birlikte bagaj lambası da sönüyordu. Akü bitmesin diye böyle bir koruma var herhalde. Bazı arkadaşlar sürekli yandındığından bahsetmiş. Sanırım onların tesisatta problem var. Baktırmalarında fayda var.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti mesutaga » 20 Eylül 2010 14:25

Bagaj lambası sorunu hakikaten de çok can sıkıcı bir sorundu benim için de. Bugün İstanbul-Kartal'daki ASF yetkili servisinde 10 liraya yaptırdım arkadaşlar. Bagaj yan döşemesini söktüler ve içerideki soketi o bahsedilen boş yere monte ettiler. Lambanın duyunda tırnaklar var zaten. Kolaylıkla oturdu. Torpidoya ise zaman alacağını söyledikleri için taktırmadım. Öncelikle bagaj lambasını halletmek istedim. Kendiniz bile yapabilirsiniz. O döşemeyi söktükten sonra gerisi kolay zaten.
mesutaga
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İSTANBUL

İleti cebelitarik » 24 Eylül 2010 11:29

arkadaşlar ben de alkdığımda bagaj lambasının olmadığını farkettim. renault merkezi aradım ve bir güel fırça çektim. yaklaşık 30 bin tl'ye araç satıyorsunuz utanmadan bagaj lambasından tasarruf ediyorsunuz bir daha da renault almam dedi. beni en yakın servis aradı ve gittim bagaj lambasını ücretsiz taktılar. tavsiye ederim.
cebelitarik
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 extreme
Kilometre: 47000
Yakıt: petrol ofisi
Lastik Markası: goodyear
İsim ve Şehir: burçin/ ordu

İleti cebelitarik » 24 Eylül 2010 11:33

başka bir şet soracağım. ön kaput altında keçe yok. normalde keçe motor sesini bayağı azaltıyormuş ama renault servisine gittim. yaklaşık 150 tl fiyat istediler. bu sorunu nasıl çözerim. ikincisi önerir misiniz? eyvallah..
cebelitarik
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 extreme
Kilometre: 47000
Yakıt: petrol ofisi
Lastik Markası: goodyear
İsim ve Şehir: burçin/ ordu

İleti icugurlu » 25 Eylül 2010 10:10

arkadaşlar bende araya kolçak için aksarayda dolaşırken kolçak takdırmak için bir elektrikçiye gittim orda yaptırdım hem swiçtakdı hem led li oldu çok memnunum bagajı açınca arabanında içi aydınlanıyor:)))
swiçli şekilde ledler dahil 25 tl verdim ama deger diger turlu hiç bir işe yaramıyor....
icugurlu
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75 bg
Kilometre: 35000
Yakıt: shell benzin95
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: cihan istanbul

İleti icugurlu » 15 Ocak 2011 08:49

[quote="icugurlu"]arkadaşlar bende araya kolçak için aksarayda dolaşırken kolçak takdırmak için bir elektrikçiye gittim orda yaptırdım hem swiçtakdı hem led li oldu çok memnunum bagajı açınca arabanında içi aydınlanıyor:)))
swiçli şekilde ledler dahil 25 tl verdim ama deger diger turlu hiç bir işe yaramıyor...son halide bu şekilde...

12012011(022)a.jpg
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
icugurlu
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75 bg
Kilometre: 35000
Yakıt: shell benzin95
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: cihan istanbul

İleti 6806840 » 15 Ocak 2011 13:59

WALLA BENDE KASIYORDUM SERVİS NASIL OLMUŞTA BUKADAR UCUZA TAKIYOR ANLAMADIM..BEN RÜTİN BAKIMDA CAM SUYU TAMAMLAMAYA 10 TL YAZMIŞLARDI...
ADMiN: Lütfen sürekli büyük harflerle yazmayınız. Teşekkürler.
6806840
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 75
Kilometre: 18000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: serdar muğla

İleti Fetret11 » 18 Eylül 2018 21:46

Ben bugun izmit sanayiden 20liraya buldum. N11 32liraya satıyorlar. Ancak aydınlatmanın takildigi yerdeki döşemeyi kaldırınca lambanin arkasina takilmasi gerekenden daha buyuk bi konnektorler karşılaştım. Daha sonra elektrkciye gidip lambaya uyumlu konnektor aradım ama kac dukkana gittiysem bulamadım. Daha sonra dosemenin altindaki buyuk konnektoru kesip direk almis oldugum lambaya baglamaya karar verdim. Tam kabloları keserken gozume baska bir konnektor çarptı ve asıl aradıgım konnektor oynuş hicbir kesim işlemi yapmadan direk lambaya bagladm. Tavan aydinlatmasi ne zaman yanarsa bagaj aydinlatmasida o zaman yanıyor. Diger arkadaslar surekli yaniyor falan demis ama o benim ilk gordugum konnektorden alindiysa baglanti o yuzden oyle bisi yapiyor olabilir çünkü onu çamurluga sabitleyen plastik beyaz ve direk o göze çarpıyor. Sonradan buldugum biraz daha arkaya dogru ve tutan plastik siyah konnektorun kafasida siyah fazla dikkat çekmiyo.Bilginize
Fetret11
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 88000
Yakıt: Total 95 oktan
Lastik Markası: Lassa snowway
İsim ve Şehir: İzmit

İleti erdoganahmet42 » 07 Nisan 2020 21:57

:Bravo: :Bravo: