yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

?

Re: yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

İleti wlkn_23 » 02 Nisan 2012 15:24

gecen gün arkadaşımın arabasını almak durumunda kaldım accent era 2012 model crdi i 30 ile alakalı degil ama sonuçta oda hyundaı araba için izlenimlerim..
arabada inanılmaz bir performans var 1.5 115 psi turbo dizel hani asfaltı aglatır diyebilirim ama o hafif kasaya o motoru da koyarsan benim gibi duramayıp arkadan başka bir arabaya çarparsınız:) tabi benim dengesizliğim diyelim arac birden farkında olmadan ve hiç zorlanmadan 140 150 km hıza çıkabiliyo farkında olmuyorsunuz göstergeye bakmassanız ama birde bu hıza bir fren sistemi var inanılmaz kötü işte bende öyle deneme amaçlı alanya ya giderken gece bastım biraz hızım da o ara 140 falan dı önüme kamyonet çıktı tali yoldan farlarını da yakmamış abartısız söylüyorum rahat 400 mt vardı ancak durdu araç durmadı da hafiften dokunduk plakalık falan kırıldı yani demek istedigim evet caf caf lı göstergeler falan cıvıl cıvıl 4 cam otomatik de yani bir şeyi yaparken bir yerde de saçmalamış o arabaya o motor çok gereksiz viraj desen bizim canavarların gözünü seveyim taş çıkartır fren de aynı şekilde yani o arabadan sonra kendi arabamı bir kez daha sevdimm i 30 da amcamda var 2010 model iç kullanmadım ama kendisi çok memnun oldugunu da söylüyo bilmyirom yani eger era gibi ise asla derim...
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v extreme
Kilometre: 50000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP sp01
İsim ve Şehir: VOLKAN-ANTALYA

İleti hit adam » 02 Nisan 2012 15:56

Bi önceki modeli çok daha iyidi.
hit adam
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP 16V
Kilometre: 30
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bristone
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti yka25 » 02 Nisan 2012 16:47

wlkn_23 demiş ki:gecen gün arkadaşımın arabasını almak durumunda kaldım accent era 2012 model crdi i 30 ile alakalı degil ama sonuçta oda hyundaı araba için izlenimlerim..
arabada inanılmaz bir performans var 1.5 115 psi turbo dizel hani asfaltı aglatır diyebilirim ama o hafif kasaya o motoru da koyarsan benim gibi duramayıp arkadan başka bir arabaya çarparsınız:) tabi benim dengesizliğim diyelim arac birden farkında olmadan ve hiç zorlanmadan 140 150 km hıza çıkabiliyo farkında olmuyorsunuz göstergeye bakmassanız ama birde bu hıza bir fren sistemi var inanılmaz kötü işte bende öyle deneme amaçlı alanya ya giderken gece bastım biraz hızım da o ara 140 falan dı önüme kamyonet çıktı tali yoldan farlarını da yakmamış abartısız söylüyorum rahat 400 mt vardı ancak durdu araç durmadı da hafiften dokunduk plakalık falan kırıldı yani demek istedigim evet caf caf lı göstergeler falan cıvıl cıvıl 4 cam otomatik de yani bir şeyi yaparken bir yerde de saçmalamış o arabaya o motor çok gereksiz viraj desen bizim canavarların gözünü seveyim taş çıkartır fren de aynı şekilde yani o arabadan sonra kendi arabamı bir kez daha sevdimm i 30 da amcamda var 2010 model iç kullanmadım ama kendisi çok memnun oldugunu da söylüyo bilmyirom yani eger era gibi ise asla derim...

bende hiç hyundai kullanmadım ama yeni i30 için forumlarda test edenler fren performansı için bayağı iyi diyorlar.bir de bu i30 sanrım almanyada son teknolojiye sahip bir fabrikada ve alman mühendislerle ortaklaşa üretiliyormuş diye söyleniyor. yeni i30 hyundai için çok önemli olsa gerekki çok fazla üzerine düşüyorlar
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

İleti tabteam » 03 Nisan 2012 16:29

vardı bi 2008 110 luk accent era'm. o kasaya o motorla gerçekten saçmalamış hyundai. ilk dizelim di. ohaa dizel böyle mi oluyomuş demiştim. :) ama insanı tırstırıyor. o zamandan bu zamana dikkat ederim tv de ne zaman aşırı hız sonucu kaza haberi çıksa %50 si tek başına ERA.. neden? çünkü dediğiniz gibi farkında bile olmadan 140 lara çıkıveriyorsunuz sonrası malum. Ne demişler? KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLGİR.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti wlkn_23 » 03 Nisan 2012 16:54

tabteam demiş ki:vardı bi 2008 110 luk accent era'm. o kasaya o motorla gerçekten saçmalamış hyundai. ilk dizelim di. ohaa dizel böyle mi oluyomuş demiştim. :) ama insanı tırstırıyor. o zamandan bu zamana dikkat ederim tv de ne zaman aşırı hız sonucu kaza haberi çıksa %50 si tek başına ERA.. neden? çünkü dediğiniz gibi farkında bile olmadan 140 lara çıkıveriyorsunuz sonrası malum. Ne demişler? KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLGİR.

aynen aynen... :)
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v extreme
Kilometre: 50000
Lastik Markası: DUNLOP sp01
İsim ve Şehir: VOLKAN-ANTALYA

İleti onurksk » 03 Nisan 2012 19:58

Valla ben hala o araçtaki 10 hava yastığı nasıl açılmaz anlamış değilim, kendi aracımda 6 hava yastığı var diye o kadar güven duyuyorum allah korusun :(
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti tabteam » 04 Nisan 2012 08:24

hava yastıklarının açılması belli bir darbe şiddetine bağlıdır. o aracın resmini görmüştüm. mesela bazı hava yastıkları emniyet kemerine endekslidir. sen emniyet kemerini takmadıysan o hava yastığı zaten yok. darbe yandan gelmediği sürece yan hava yastıkları da açılmaz. açılmamış olabilir. normaldir. böyle örnekler olduğu gibi şöyle örnekler de var. adam bir anlık dikkatsizlik sonucu (manevra yaparken) aracını biraz yüksek olan kaldırıma alttan dokunduruyor ve pufff 6 hava yastığı birden açılıyor. hadi buyur bakalım. araçta hiç hasar yok ama 6 yastık patlak. en iyi ihtimalle 6x1500 tl hesaplayın masrafı + araca sürülmüş hava yastıkları patlak lekesini
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti yka25 » 04 Nisan 2012 22:01

tabteam demiş ki:hava yastıklarının açılması belli bir darbe şiddetine bağlıdır. o aracın resmini görmüştüm. mesela bazı hava yastıkları emniyet kemerine endekslidir. sen emniyet kemerini takmadıysan o hava yastığı zaten yok. darbe yandan gelmediği sürece yan hava yastıkları da açılmaz. açılmamış olabilir. normaldir. böyle örnekler olduğu gibi şöyle örnekler de var. adam bir anlık dikkatsizlik sonucu (manevra yaparken) aracını biraz yüksek olan kaldırıma alttan dokunduruyor ve pufff 6 hava yastığı birden açılıyor. hadi buyur bakalım. araçta hiç hasar yok ama 6 yastık patlak. en iyi ihtimalle 6x1500 tl hesaplayın masrafı + araca sürülmüş hava yastıkları patlak lekesini

valla doğru söze ne hacet .
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti onurksk » 05 Nisan 2012 08:03

tabteam demiş ki:hava yastıklarının açılması belli bir darbe şiddetine bağlıdır. o aracın resmini görmüştüm. mesela bazı hava yastıkları emniyet kemerine endekslidir. sen emniyet kemerini takmadıysan o hava yastığı zaten yok. darbe yandan gelmediği sürece yan hava yastıkları da açılmaz. açılmamış olabilir. normaldir. böyle örnekler olduğu gibi şöyle örnekler de var. adam bir anlık dikkatsizlik sonucu (manevra yaparken) aracını biraz yüksek olan kaldırıma alttan dokunduruyor ve pufff 6 hava yastığı birden açılıyor. hadi buyur bakalım. araçta hiç hasar yok ama 6 yastık patlak. en iyi ihtimalle 6x1500 tl hesaplayın masrafı + araca sürülmüş hava yastıkları patlak lekesini

Ben farklı düşünüyorum sonuçta takla atan bir araçtan bahsediyoruz ve bulunan 10 adet hava yastığından 1 tane bile açılmaması sensörlerinin yerlerinden yada şiddet algılamalarından kaynaklı olsa bile bence bu bir problemdir sonuçta kaza anında sensör yerlerini hesaplama şansımız yok.Bence düşündürücü bu denetimi hyundai yetkilileri değilde bağımsız bir araç denetim kuruluşu yapmalı ve açıklamalıydı.Ben aracın kontağını bile çevirsem kemer takrım ama bazı modellerde bulunan hava yastıklarının devreye girmesi için emniyet kemerinin takılı olması mecburiyeti ayrı bir gariplik zaten.Neyse ben hyundai alırmıyım asla...
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti tabteam » 05 Nisan 2012 08:42

bi dakka.... benim gördüğüm resimdeki aracın taklası yoktu. sizin bahsettiğiniz bir de takla atansa o ayrı. onun için bişey diyemem.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti yka25 » 08 Nisan 2012 23:07

bir forumdan ''rasim10'' adlı kullanıcıdan alıntıdır;

Arkadaşlar Hyundai i30 hatcback sınıfının en iyi 3 aracından biridir.Bu yeni kasasıylada ilk üçteki yerini sağlamlaştıracağına eminim.Özellikle son 4-5 yıldır sektörün önemli diğer markaları yerinde sayarken yada gerilerken Hyundai yaptığı müthiş atakla dünyada biranda ilk üç büyük otomotiv üreticisi arasına girdi.Özellikle dünyanın kriz içerisinde bulunduğu son 2-3 yıl içerisinde tüm büyük otomotiv üreticileri pazar kaybederken sadece Hyundai yaptığı küresel strateji ile pazar payını arttıran tek şirket oldu ve yanılmıyorsam Toyotodan sonra dünyanın en çok satan 2. otomotiv şirketi konumuna ulaşmış durumda.Ama şunuda itiraf etmeliyimki 2.lik için Honda ile sıkı bir kapışma içerisindeler.Bu başarıda tabiiki tasarımın ,işçilik ve kalite artışınında etkisi var.Özellikle i30 üretiminde çok büyük ve akıllıca bir strateji izlediler.Hatcback C sınıfı otomobillerde Almanların tasarım ve kalite üstünlüğünü kimse inkar edemez.Hyundai Almanları ,Uzakdoğu düşünce yapısı ve tasarımıyla üretilen C sınıfı Hatcback otolarla yenemeyeceğini anlayınca bizzat Almanyada en büyük rakibinin evinde milyonlarca dolar harcayarak gelişmiş bir araştırma ve geliştirme üssü kurdu.Bu kurulan merkezde Alman tasarımcılar i30'ları tasarladıkları için sizler i30'lara uzakdoğu arabasına benzemiyor sanki avrupalı arabalara benziyor diyorsunuz.Evet i30'ların tasarımını Almanlar yapıyorlar.Bütün dünyada kabul gören bu Alman tasarımları aynı zamanda dünyanın en büyük çelik üreticisi olan hyundainin demir ve çelik alanındaki deneyim ve bilgisiyle dahada sağlam hale geliyorki sonuçta hyundai i30 gibi piyasa payını gün geçtikçe istikrarlı bir şekilde artıran ve Avrupalı rakiplerine özelliklede Avrupada kafa tutacak kadar güçlü bir arabayı ortaya çıkartıyor.Birçok avrupalı avrupa dışında tek bir araba bile satamazken Hyundai ABD'den Güney Afrika'ya, Avusturalya'dan Uzakdoğu'nun bir çok gelişmiş ülkelerine ve zengin arap ülkelerine milyonlarca araba satıyor.Kimse Hyundai'yi bu saatten sonra Volkswagen, Audi ve Volvo şirketlerinin gölgesinde, bu şirketlerle rekabet etmekte zorlanan küçük bir şirket gibi göremez.Hyundai şirketinin amacı dünyada 1 numara olmak olduğundan bu şirket kalitesiz araç yapıyor ,iyi araba üretemez gibi söylemlerde açıkçası çok komik geliyor insanın kullağına.Çünkü bu şirket enerji sektöründen, elektronik sektörüne ,demir-çelik sektöründen ,tren ,gemi yapım sektörüne kadar daha sayamayacağım birçok sektörde arge ve teknolojik olarak dünyanın önde gelen devlerinden biri.Şirket yönetimindede Korelilerden ziyade Amerikanların söz hakkının daha fazla olduğu söylenmekle birlikte hedefleri küresel anlamda birincilik.Böyle bir dev şirketi Seat yada Renault bile bunlardan daha iyi üretim yapar diye küçümsemek bana çok komik geliyor açıkçası.Hyundai şu an dünyada her kalitede araç üretme yeteneğine sahip 2-3 şirketten biri.Hyundaide accent ve getz gibi halkın alabileceği kalitede ucuz arabalarda üretebilir, i40, i55, elentra, genesis ve sonata gibi üst sınıf lüx teknoloji yoğun araçlarda üretebilir.Ben bu uzun yazıyı Hyundai'nin küçümsenecek bir şirket olmayıp bir dünya devi olduğunu sizlere anlatmak için yazdım.Hyundai belki uzun dönemde ayakta kalacak üç dört büyük küresel otomotiv devinden biri olacaktır.Belkide birkaç yıl sonra sizin öve öve bitiremediğiniz Volvo, seat, audi gibi markalarıda bünyesine katacaktır.İşte i30 denen araba böylesine büyük hedefleri olan böylesine büyük bir devin aracı.
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti Leon_01 » 08 Nisan 2012 23:52

hocam kusura bakma ama baya bi güldüm
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti onurksk » 09 Nisan 2012 11:22

Çok güldüm yaaa özellikle şu kısım beni bitirdi ;

"Kimse Hyundai'yi bu saatten sonra Volkswagen, Audi ve Volvo şirketlerinin gölgesinde, bu şirketlerle rekabet etmekte zorlanan küçük bir şirket gibi göremez"

Bu arkadaş ne içmişse bende aynısından istiyorum nasıl bi kafa yakalamış :D :D
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti yka25 » 09 Nisan 2012 14:29

bakalım herşeyi zaman göstericek
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti Kubilayoktay » 09 Nisan 2012 14:45

Peugeot renault veya citroen markaları ve denkleri ile yarışıyor, bir audi bir volvo ayrı bir kulvar. onlarla yarışmak istiyorsa aynı aracı minimum %30 daha ucuza üretip koyması gerekir ki millet alsın.(Türkiye için) ha şu yeni i30 hoş araba ama 55-56 bin lira hyundai'ye bağlanır mı? bence bağlanmaz. ve bu böyle sürüp gidecektir muhtemelen.
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

ÖncekiSonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi