İki Konuda Fikirlerinize İhtiyacım Var!!

?

Re: İki Konuda Fikirlerinize İhtiyacım Var!!

İleti impossible » 17 Ağustos 2012 13:36

burak120320 demiş ki:Evet kıyas yaptım cosmo dizeller 55-60 arası beni çok çok aşıyor, edition dizellerde dediğin gibi 43-45 arası. 2bin tl fazla verip sıfır almayı tercih ettim.. liste fiyatı 53.500tl kampanyalı 45.900 ama araca şöyle göz ucuyla bakana 45.500 olur abi diyolar :D

hocam ne siyahı ne gümüsü, beyaz beyaz.. abidik gubidik renklerde günes deformasyonu ve Allah korusun hata kaza durumunda rengin aynı kodda yapılsa bile gunes solgunlugundan tutmaması gibi seyler söz konusu..

o yüzden bence iyi düsünün, iddiali renkleri seviyorsaniz opak kırmızı ?

mesela ben astra alacak olsam ya beyaz ya kırmızı alırım, ikisi de opak renk, artı bi para vermiyorsun.. antalya'da 45.000nakite veriyorlar..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti KAZIMYILMAZ » 17 Ağustos 2012 14:08

impossible demiş ki:
burak120320 demiş ki:Evet kıyas yaptım cosmo dizeller 55-60 arası beni çok çok aşıyor, edition dizellerde dediğin gibi 43-45 arası. 2bin tl fazla verip sıfır almayı tercih ettim.. liste fiyatı 53.500tl kampanyalı 45.900 ama araca şöyle göz ucuyla bakana 45.500 olur abi diyolar :D

hocam ne siyahı ne gümüsü, beyaz beyaz.. abidik gubidik renklerde günes deformasyonu ve Allah korusun hata kaza durumunda rengin aynı kodda yapılsa bile gunes solgunlugundan tutmaması gibi seyler söz konusu..

mesela ben astra alacak olsam ya beyaz ya kırmızı alırım, ikisi de opak renk, artı bi para vermiyorsun.. antalya'da 45.000nakite veriyorlar..

Benim araç duman gri ama griyle alakası yok siyah gibi birşey, dediğin gibi hocam nefret ettirdi benim arabanın rengi. Serviste ön arka tamponları boyattım, çamurlukla ton farkı gözüme batıyor, güneşte kalsın üstü hareleniyor, çok toz pislik belli ediyor falan filan derdi büyük koyu renk arabanın... Bir daha alırsam beyaz veya başka opak bir renk tercih edeceğim.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti burak120320 » 17 Ağustos 2012 21:53

ByOnder demiş ki:ya bana en çok kasko dokunuyo şimdi onun kaskosu nerden baksan 1500 lira tutar yaptırmasan olmaz...

Cliomun kaskosunu yaptıralı 1 ay bile olmadı, onun üzerinden devam edicek bir de %60 hasarsızlık var.. o kadar yüksek olmaz diye umut ediyorum.. bu gün acentemi aradım yaklaşık bir fiyat diye, araba olmadan fiyat vermedi.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
İsim ve Şehir: Ankara

İleti burak120320 » 17 Ağustos 2012 22:02

KAZIMYILMAZ demiş ki:
impossible demiş ki:

Benim araç duman gri ama griyle alakası yok siyah gibi birşey, dediğin gibi hocam nefret ettirdi benim arabanın rengi. Serviste ön arka tamponları boyattım, çamurlukla ton farkı gözüme batıyor, güneşte kalsın üstü hareleniyor, çok toz pislik belli ediyor falan filan derdi büyük koyu renk arabanın... Bir daha alırsam beyaz veya başka opak bir renk tercih edeceğim.

Bayiye girdiğimde sihay, beyaz ve gri istemiyorum dedim.. satıcının cevabı: 3 adet araba şuan gemide buraya getiriliyor, 2 hafta içinde burada olacak.. biri siyah biri beyaz biri gri :lol: Gri dediği Allahtan gümüş gri değilmiş, teselli oldu bana : )) kırmızı seçeneğim olsaydı kesinlikle tercihim ondan yana olurdu..
Sİyahı çok güzel görünmesine rağmen temizlik açısından istemiyorum, beyazı beğenirim genelde ama astraya yakıştıramadım.. büyük ihtimal teknik gri olacak.. ama son kararı showroomda vericem.
Bu arada bayram haftası arabayı teslim alırım diye düşünüyordum ama arabalar ayın 22sinde gemiden inecekmiş, 28-29 gibi teslim edebiliriz dediler :( yarın kapora vermeye gittiğimde tüm detayları konuşcam..
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti onur-d » 17 Ağustos 2012 22:40

kırmızı diyorum dehşet yakışıyor, kırmızı olmazssa kesinlikle beyaz başka renge bakma
[ img ]
[ img ]
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti ByOnder » 17 Ağustos 2012 23:41

burak120320 demiş ki:
ByOnder demiş ki:ya bana en çok kasko dokunuyo şimdi onun kaskosu nerden baksan 1500 lira tutar yaptırmasan olmaz...

Cliomun kaskosunu yaptıralı 1 ay bile olmadı, onun üzerinden devam edicek bir de %60 hasarsızlık var.. o kadar yüksek olmaz diye umut ediyorum.. bu gün acentemi aradım yaklaşık bir fiyat diye, araba olmadan fiyat vermedi.

Araçla beraber yeni sahibine devroldunu biliyorum ama sizin alacağınız sıfır araca nası yansır onu bilmiyorum sonuçta aynı indiriminiz devamda etse %60 aracın kasko bedeli ikiye katlayacak şu anki aracınıza tahminim 400 500 L. falan ödüyorsunuz kasko bedelinden dolayı indirim devam etse bile 700 800 ü bulabilir amaa yinede özeellikle bu konuyu hallettiğinizde detayları paylaşırsanız sevinirim...

Renk konusunda çok etkilemek istemem ama koyu bir Beşiktaşlı olmama rağmen asla beyaz almazdım.
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti burak120320 » 18 Ağustos 2012 00:38

Şuan işleyiş nasıldır bilmiyorum ama önceki aracım clio2 yi sattığımda da kaskosu 3 aylıktı, üzerine 200 tl gibi bir rakam ödeyerek ve kasko kaldığı yerden değil de yeniden 1 sene olacak şekilde yeniden yapıldı. Şimdide böyle olur diye düşünüyorum.. Hatırlattığın çok iyi oldu yarın bayide bunuda sorayım.. Bügüne kadar girdiğim tüm bayiler aynı zamanda sigorta (kasko) acentasıydı. Trafik sigortasınında büyük bölümünü hesabıma iade etmişti sigorta şirketi.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti impossible » 18 Ağustos 2012 08:32

burak120320 demiş ki:
KAZIMYILMAZ demiş ki:
impossible demiş ki:

Bayiye girdiğimde sihay, beyaz ve gri istemiyorum dedim.. satıcının cevabı: 3 adet araba şuan gemide buraya getiriliyor, 2 hafta içinde burada olacak.. biri siyah biri beyaz biri gri :lol: Gri dediği Allahtan gümüş gri değilmiş, teselli oldu bana : )) kırmızı seçeneğim olsaydı kesinlikle tercihim ondan yana olurdu..
Sİyahı çok güzel görünmesine rağmen temizlik açısından istemiyorum, beyazı beğenirim genelde ama astraya yakıştıramadım.. büyük ihtimal teknik gri olacak.. ama son kararı showroomda vericem.
Bu arada bayram haftası arabayı teslim alırım diye düşünüyordum ama arabalar ayın 22sinde gemiden inecekmiş, 28-29 gibi teslim edebiliriz dediler :( yarın kapora vermeye gittiğimde tüm detayları konuşcam..

koskoca ankara'da o kadar opel bayii'nin hicbiri kırmızı veremiyor mu ?

valla bilmiyorum da dedigimin arkasindayim, sadeden yana bir kullanıcı icin beyaz, arabam kendini gostersin diyen biri icin opak kırmızı..

benim ilk cliom clio III faz II 1.5 dCI 85 hP dynamique tomtom edition dinamik kırmızı, digeri clio III faz I 1.2 16v authentique-stil ise platin gri..

ama arabadan anlayan anlamayan (aile büyüklerimiz dahil) cevremin %95i kırmızıya hayran :)

hem ne demisler, kırmızı olsun 5lira fazla olsun :D
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti burak120320 » 18 Ağustos 2012 13:38

Aynen dediğin gibi hocam.. Koskocaaaa Ankarada ay sonuna kadar gelecek olan ve mevcutta olan 12 tane 1.3 edition var,hepsi siyah, beyaz, grinin tonları.. sport yada cosmo alıcak olsam envayi seçenek var renkde..
Bugün verdim kaporayı, 28-29 gibi teslim alıcam. Teknik gri olanı seçtim, fakat satılmamış olmaları durumunda diğer renkleride seçebileceğim. Gelcek araçarda beyaz yokmuş, gümüş, teknik gri ve siyah.
Bu arada opelden önce yol üzerndeki renaulta uğrayıp 1.5 edc şanzuman megan ile test sürüşü yaptım. 5-6 kmlik test sürüşünde gayet başarılı buldum. 1.5 110hp extrem +konfor paket kampanyalı 51.500tl
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti tabteam » 19 Ağustos 2012 21:19

geçen ay siyah astra sport siparişi veren bir arkadaşımın siparişini zorla beyaza çevirttim. şimdi bana dua ediyor :)
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti burak120320 » 19 Ağustos 2012 23:43

Bugün trafikte astranın bikaç rengini daha yakından gördüm, itiraf etmek gerekirse beyaz oldukça şık duruyor. ama seçeneklerim arasında yok malesef. Teknik gri (füme) ve gümüş gri arasında seçim yapıcam. (siyahı yok sayıyorum)
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti burak120320 » 21 Ağustos 2012 18:02

Arkadaşlar bugün 2012 model 270km'de enjoy plus paketli bir astra buldum, sahibi manuel kullanamamış otomatikle değişmiş.
Bu aracı almayı düşünüyorum fakat üzerinde rehin var. Satıcı rehini kaldırmak için kredi tutarını ödemem gerektiğini ve satışı alırkende geri kalanını ödemem gerektiğini söyledi. Aracı Opel Opis. Sorumluluk bize ait, karşılıklı protokol imzalıycaz falan dediler ama bu iş güvenlimidir yada nasıl bir yol izlemem gerekir??
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti impossible » 22 Ağustos 2012 08:54

tabteam demiş ki:geçen ay siyah astra sport siparişi veren bir arkadaşımın siparişini zorla beyaza çevirttim. şimdi bana dua ediyor :)

iyi arkadas iste böyle belli olur.. :good:
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti impossible » 22 Ağustos 2012 09:09

burak120320 demiş ki:Arkadaşlar bugün 2012 model 270km'de enjoy plus paketli bir astra buldum, sahibi manuel kullanamamış otomatikle değişmiş.
Bu aracı almayı düşünüyorum fakat üzerinde rehin var. Satıcı rehini kaldırmak için kredi tutarını ödemem gerektiğini ve satışı alırkende geri kalanını ödemem gerektiğini söyledi. Aracı Opel Opis. Sorumluluk bize ait, karşılıklı protokol imzalıycaz falan dediler ama bu iş güvenlimidir yada nasıl bir yol izlemem gerekir??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... asif-ilan/

sanırım ilan bu ancak satıldı görünüyor?

arada cok fazla bir fark yoktur sanırım, bence sıfır almak en güzeli.. ilk ruhsat sahibi olmanız kaskosundan bazı ince ayrıntılarına kadar önemlidir..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti onurksk » 22 Ağustos 2012 10:01

Burak120320 hocam aracınız kaça sattınız ? benimde değiştirme düşüncem var piyasayı öğrenmiş olalım :)
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

ÖncekiSonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir