Tüm kredi ödemelerindeki artış? ÖNEMLİ

Sıfır araç alırken dikkat edilmesi gerekenler, üzerinde durulması gereken noktalar.

Tüm kredi ödemelerindeki artış? ÖNEMLİ

İleti impossible » 06 Kasım 2010 12:35

takip eden arkadaşlar oldu mu bilemiyorum ama kredi ödemelerindeki devletin kesintisi arttıgı için ödemelerde de artış olacakmış, ve bu geçmişe dönük de uygulanacakmış.. ben hiç kredi çekmedim ama ülkenin şartları gereği özellikle konut-araba ve ihtiyaç kredisi çeken arkadaşlarımız vardır, yani herhangi bir kredi ödemesi olan arkadaş varsa bankasıyla görüşsün derim.. artış yüzdelik olarak oldugu için ödeme yüksekse artış da yüksek oluyor, yeni ödeme planı oluşturacaklarmış bankalar..
bence atlamayın..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

Re: Tüm kredi ödemelerindeki artış? ÖNEMLİ

İleti semih89 » 06 Kasım 2010 14:36

saçmalıktan öte birşey değil. eğer artırıldıysa bu günden sonraki krediler için geçerli olur. oldu da yeni ödeme planına imzamı atmazsam ne olacak ? hem banka hem ben 2 yıl önce önüme konan ödeme planına imza attım sonuçta buna değil. kim işini düzgün yapıyor ki ?
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti Oktay ACAR » 06 Kasım 2010 15:25

Ülkesindeki bankaların %70 ini yabancılara satan şerefsizler utanırmı acaba...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti MaYuCeL » 06 Kasım 2010 16:23

Kazanılmış hakları nasıl değiştirirlerki?
Ben kredi çekmişsem, ve çektiğimde kkdf oranı 10 ise ona göre degerlendirme yapılmalıdır. ben o degerlere göre bütcemi ayarlayıp hesap yapmısımdır. Neyse önümüzdeki ay belli olur, benim taksitlerde artıs olmus mu olmamıs mı?
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti eylber » 06 Kasım 2010 23:57

valla benimde cep telefonuma mesaj geldi ama tükedici derneğinin dediği olay şudur sakın bankaya gidip yeni ödeme planını imzalamayın asla geriye dönük işlemez dediler mahkemeden dönecektir mutlaka dediler bakalım bekliyeceğiz.

bu arada siyaset konuşmak istemem bu güzel forumda çünkü burasının yeri olmadığını düşünürüm ancak şu çok klişeleşmiş satılmış ,ş...fsiz jargonunu kulalananlara sormadanda edemiyeceğim acaba bu bankalar parasını bastırana satılmadan önce ki ihale şartlarında Türk firmaları ihaleye katılamaz gibi bir kanun yoktu sanırım yoktur çünkü yapı krediyi alan koç grubundan biliyoruz.neyse velevki denilen gibi olduğunu varsayalım bende tam tersinden baktığımda acaba diyorum bu bankalar yabancı sermayeye satılmadan önce ,içini boşaltan soyup soğana çeviren yağmalayan,ve o dönemde bunlara göz yuman şerefsizlere ne demek lazım onlar utanırmlarmı acaba çok merak ediyorum.
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti akg58 » 07 Kasım 2010 01:26

Arkadaşlar bende 2 ay önce kredi çektim, bankaya falan çağırmadılar internnetten ödeme planına baktım aynen geçirmişler %15'i. Burda bankaların bir suçu yok, suç maliyede kanun çıktıktan sonra geriye dönük uygulanacaktır diye tebliğ etmiştir. Halbuki aynı maliye eskiden bunun tam tersini yapmıştı. Efendim neymiş amaç vatandaş daha az borçlansın diye kkdf artırılmıştır.
akg58
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Clio GT
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 2400
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Ankara Kadri

İleti burak120320 » 07 Kasım 2010 13:04

banka benide aradı 2 gün önce ödemeleriniz arttı diye.. bende karşı çıktım bizim karşılıklı imzaladığımız bi ödeme planı var benden habersiz arttıramazsınız die ama adamlar bunu taaa başta düşünmüş. krediyi kullanırken imzaladığım şu sayfalarca sözleşmede bu madde varmış kkdf artışları ve düşüşleri otomatik olarak borca yansıtılır die.. aslında iptal ettirilir yine bi şekilde ama aylık 1.5 tl falan yansımış bana, oyüzden uğraşmaya değmez die düşünüorum.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti impossible » 07 Kasım 2010 13:15

evet arkadaşlar, o imzaladıgınız çarşaf çarşaf sözleşmelerde bu geçiyor.. yani bu konuda yapılabilecek birşey yok, devletin arttırdıgı kkdf ile banka ilgili degil,banka alır devlete öder.. ben sadece duymayan arkadaşlara bilgi vermek adına buraya konu açtım.. ama görüyorum ki konu amacı dışına çıkmış, siyaset politika vs atışmalara başlamayalım, herkesin görüşü kendi içinde kalmalı, hele ki böyle bir ortam için hiç uygun degil..
önemli olan şudur, bizim cebimizin durumu, bunu da ancak kendimiz düşünürüz, bi başkası degil..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti Devrim » 08 Kasım 2010 11:37

Valla gıcık olmayın bana arkadaşlar ama;

Aracımın borcu 706 TL. x 36 ay idi. Her ay, ödeme gününden 3-5 gün önce telefonuma SMS ile bildiri geliyordu ama 18'inci ayda gelen SMS'deki miktar düşüktü. 702 mi 703 mü ne. :) Bankayı aradığımda "bilmem ne bilmem ne"den ötürü düştü dedi ama ben yine de 706 ödedim. Türkiye burası, ne olmaz ne olmaz...

Son taksidi Eylül 16'da nakit olarak verdim bankaya. Hesap kapatıldı ve ruhsatla ilgili bazı işlemler yapılacaktı. Müşteri temsilcisi hesapda 80-90 TL. fazlalık olduğunu söyledi. :D Onun bir kısmını da ruhsat işlemleri için bankaya verdim falan.

Yani şansıma bende taksitler düşmüştü. Şimdi konuyu okuyunca, taksitlerin yükseldiği haberini alınca şaşırdım açıkçası.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti eylber » 10 Kasım 2010 02:40

Devrim hocam hani bir reklam vardı hatırlarmısın."yok artık lebron james". :mrgreen:
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 12 Kasım 2010 01:17

Hatırlayamadım? :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti eylber » 12 Kasım 2010 12:10

burak120320 demiş ki:banka benide aradı 2 gün önce ödemeleriniz arttı diye.. bende karşı çıktım bizim karşılıklı imzaladığımız bi ödeme planı var benden habersiz arttıramazsınız die ama adamlar bunu taaa başta düşünmüş. krediyi kullanırken imzaladığım şu sayfalarca sözleşmede bu madde varmış kkdf artışları ve düşüşleri otomatik olarak borca yansıtılır die.. aslında iptal ettirilir yine bi şekilde ama aylık 1.5 tl falan yansımış bana, oyüzden uğraşmaya değmez die düşünüorum.

siz ayda ne kadar ödûyorsunuz'ki 1.5 tl fark yansımis benim her ay 498 tl olan taksidimin 520 tl olduguna dair mesaj geldi telefonuma buda ayda 21-22 tl fark demek 24 ayda 500 tl gibi fark demek o sebepten sizin taksit tutarinizi ve vadenizi merak ettim.Saygilar
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti tserce » 12 Kasım 2010 14:35

Banada mesaj geldi , geçende bir gazetenin ekonomi sayfasında okudum bu yasa tüketici derneği tarafından mahkemeye verilmiş büyük bir ihtimalle yasa durdurulup iptal edilecekmiş. bekleyip görelim....
tserce
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio III Auth 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V
Kilometre: 19500
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: Hatay

İleti burak120320 » 13 Kasım 2010 01:09

eylber demiş ki:
burak120320 demiş ki:banka benide aradı 2 gün önce ödemeleriniz arttı diye.. bende karşı çıktım bizim karşılıklı imzaladığımız bi ödeme planı var benden habersiz arttıramazsınız die ama adamlar bunu taaa başta düşünmüş. krediyi kullanırken imzaladığım şu sayfalarca sözleşmede bu madde varmış kkdf artışları ve düşüşleri otomatik olarak borca yansıtılır die.. aslında iptal ettirilir yine bi şekilde ama aylık 1.5 tl falan yansımış bana, oyüzden uğraşmaya değmez die düşünüorum.

siz ayda ne kadar ödûyorsunuz'ki 1.5 tl fark yansımis benim her ay 498 tl olan taksidimin 520 tl olduguna dair mesaj geldi telefonuma buda ayda 21-22 tl fark demek 24 ayda 500 tl gibi fark demek o sebepten sizin taksit tutarinizi ve vadenizi merak ettim.Saygilar

hocam benim vade daha çok uzun 120 ay vadeli 46000 tl konut kredisi çektim henüz 3 ay ödedim. taksitlerim 601tl idi, banka arayıp 602.80 olduğunu söyledi. artış çok az olduğu için önemsemedim. senin vade nekadar?? vade uzun olduğu için eklenen meblağın vadeye yayılmasından dolayı az olabileceği geldi aklıma ???
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti impossible » 18 Kasım 2010 12:47

tserce demiş ki:Banada mesaj geldi , geçende bir gazetenin ekonomi sayfasında okudum bu yasa tüketici derneği tarafından mahkemeye verilmiş büyük bir ihtimalle yasa durdurulup iptal edilecekmiş. bekleyip görelim....

walla bana pek iptal edilecekmis gibime gelmiyor, bu kkdf artışından hazineye kac milyonlar girecek sonucta, bunların bütce dengesine etkisi büyük, hic zannetmiyorum..........
impossible
YARBAY
YARBAY

Sonraki

Sıfır Araç Alımı

Kimler çevrimiçi