Günün Fıkrası

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

Re: Günün Fıkrası

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 10:17

murat fıkra çok güzel paylaşımın için sagol
güzel bir tanede bulabilirsem benden.. ilerleyen günlerde ...................... :lol: :lol:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 10:21

Nasıl yalan söylerler!!!' .
Bir otobüs dolusu politikacı seçim kampanyası için Teksas'ta dolaşıyorlarmış. Otobüs büyük bir çiftliğin yanından geçerken, otobüs şoförün dalgınlığı yüzünden derin bir şarampole uçmuş. Çiftçi koşarak gelmiş, gece kurda kusa yem olmasınlar diye cesetleri gömmeye başlamış. Ertesi sabah,Şerif soruşturma için çiftliğe gelmiş.Çiftçiye sormuş:
-'Otobüsteki bütün politikacıları gömdün demek...Hepsi de ölüydü, eminsin değil mi?'
- Çiftçi cevap vermiş: 'Bazıları yaşadıklarını iddia ettiler ama politikacıları bilirsiniz.. ..Nasıl yalan söylerler!!!' . :lol: :lol: :oops:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 10:23

BİSİKLET
İki mühendislik öğrencisi kampus içerisinde yürürken biri diğerine sorar, 'Bu muhteşem bisikleti de nereden buldun ?' Diğeri cevap verir, 'Dün tek başıma dolaşırken bir yandan da okulu bitirince ne iş yapacağımı düşünüyordum. Birden bu bisikletin üzerinde nefis bir kız geldi ve yanımda durdu. Bisikleti çimenlerin üzerine bıraktı ve üzerindeki bütün giysileri çıkarttı. Sonra da bana 'Hangisini istiyorsan al' dedi.' Diğer öğrenci arkadaşını doğrularcasına başını sallayarak, 'İyi seçim yapmışsın, elbiseler belki sana uymayabilirdi' . :oops: :oops: :twisted:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 10:24

GÖZÜM AÇILIR GİBİ.......
Amerikan Delegesi Hanımefendi kürsüye gelmiş.. 'Geçen yılın kararlarını aynen uyguladım.Eve gider gitmez kocama: 'Bundan sonra temiz çamaşır istersen kendi çamaşırını kendin yıka. İşte makine orda..' dedim. İlk gün bir şey görmedim.İkinci gün bir şey görmedim.Üçüncü gün bir baktım, makinenin başında sadece kendi çamaşırlarını değil, benimkileri de yıkıyor.' Alman Delegesi söz almış, arkasından.. 'Ben de kararımız gereğince kocama: 'Bundan böyle temiz tabakta yemek istiyorsan kendi bulaşığını kendin yıka' dedim.. Birinci gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim. Üçüncü gün baktım, makinenin başında sadece kendininkileri değil, benim bulaşıklarımı da yıkıyor.' Üçüncü konuşmacı bizden feminist kardeşimiz.. 'Türkiye'ye döner dönmez kararımız gereğince kocamla konuştum. Ona dedim ki: 'Bundan böyle yemek yemek istiyorsan, kendin pişirmen gerekecek.İşte mutfak orada..'dedim. Birinci gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim.Üçüncü gün sol gözüm biraz açılır gibi oldu, hafiften görmeye başladım ..... :D :shock:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti Bahadir » 09 Haziran 2008 10:50

Bi tanede benden olsun.

İdris bir gün elinde bir sürü saatle temelin saatçi dükkanına girer.
Temel : Haçan idrus bu saatleri niye getirdin?
İdrus : Dün akşam haberlerde duydum saatler geri alınacamuş. Eee bende evdeki bütün saatleri senden aldım ya uşağım. Hepsini geri getirdim ver parasını!!!
Temel biraz şaşırdıktan sonra;
Temel: Ula uşağım sen iyi dinlememişsin ki haberu, doğru saatler geri alınacak ama sadece bir saat geri alınacak o yüzden sana sadece bir saat parasu verurum.
Bahadir
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 70000
Yakıt: Shell GTL +
Lastik Markası: Michelin Enegy Saver
İsim ve Şehir: Ankara

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 11:16

*Tanrı demiş ki: "Bill senin durumun hakikaten karmaşık. Seni cennete mi cehenneme mi yollamalı bilemiyorum.Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir
yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattın.Ben de senin özel durumuna göre bir şey yapacağım, cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine karar ver." "Tamam"
demiş Bill Gates,"Önce cehenneme bir bakayım." ve inmiş cehenneme.Bir de bakmış berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor eğleniyor, güneş parlıyor hava süper."Allah" demiş Bill Gates, "Cehennem böyleyse Cenneti hakikaten görmek isterim." Ve cennete çıkmış. Bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, insanlar lir çalıyor, güzelce bir yer ama Cehennem kadar değil. "Tamam" demiş tanrıya Bill Gates, "Ben cehenneme gitmeye karar
verdim." İki hafta sonra tanrı cehennemi ziyaret edip Bill Gatesin nasıl olduğuna bakmaya karar vermiş. Gitmiş Bill'in yanına, Bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada
ve zebaniler işkence ediyor.
Nasılsın Bill? Korkunç! Burası iki hafta önce geldiğim cehennem değil! Kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu?
Tanrı cevap vermiş: O ekran koruyucusuydu...
:oops: :oops: :oops:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 11:18

*Bir gün melek ile şeytan karşı karşıya gelmişler. Ikiside birbirinin gözlerine bakıp gözlerinde ifadeyi okumaya çalışıyormuş. Melek şeytanın yüreğinde kesin bir fesatlık olduğunu, şeytan ise meleğin yüreğinin ne kadar temiz olduğunu biliyormuş. O sırada çok güzel bir müzik çalmaya başlamış. Şeytan ellerini meleğe doğru uzatmış ve "benimle dans eder misin?" demiş. Melek bunu duyunca şaşırmış, o anda birden elini şeytana uzatmış ve dans etmeye başlamışlar. Çalan müzik o kadar güzelmiş ki İkiside birden romantik saatlere mahkum olmuşlar ve melek biran şeytanın içindeki kötülükleri unutmuş.
Şeytan dans sırasında meleğe dönmüş ve "seni seviyorum, ya sen?" demiş. Melek yine bir şok daha yaşamış. Durmuş ve düşünmüş bir an.
"Şeytan neden bana böyle birşey desin ki? ama olsun yinede bende ona gerçek olmasa bile bir cevap vereyim" demiş içinden ve melekte Şeytana dönmüş "bende seni seviyorum" demiş. İşte o gün yeryüzünde dürüstlüğün romantizme boynunu büktüğü ilk an olmuş ya tutulacak kadar yakın ol yada unutulacak kadar uzak
:?:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti omeralemdar » 09 Haziran 2008 11:19

*Avustralya’ya gezmeye giden bir Amerikalı yerli bir rehber tutmuştu. Bir gün dolaşırlarken bir inek gören Amerikalı, "Bu nedir ?" deyince rehber "İnek" demişti. Bunun üzerine Amerikalı küçümser bir tavırla,
Siz buna inek mi diyorsunuz ? Bizim kuzularımız bile bundan büyüktür, demişti. Yerli rehber bu olaya çok bozulmuştu ama çaktırmamıştı.
Gezmeye devam ederlerken bu sefer de bir tavuk gören Amerikalı ya ya bu nedir bu ? diye tuhaf tuhaf sormuş, rehber de "tavuk" deyince,
Siz buna tavuk mu diyorsunuz ? Bizim serçelerimiz bile bundan büyüktür, diye yine dalga geçmişti.
Bütün bu olanlar karşısında rehber fena bozulmuştu. Tam o sırada zıplayarak geçen bir kanguruyu gören Amerikalı, "peki bu nedir?" diye sorunca, daha önce olanlardan dersini almış olan rehber Çekirge, diye cevap verdi
;) :lol:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti DOGAN » 09 Haziran 2008 18:43

hepsini birden okumak yerine hergün birini okumak daha faydalı gibi :mrgreen:
elleriniz dert görmesin arkadaşlar,...
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

İleti Emirreis » 09 Haziran 2008 18:46

Bu fıkralar sayesınde insan günun stresını atıyor gercekten... emegi gecen abilerimize arkadaslarımıza sevgiler..
en kısa zamanda bende bir kaç tane fıkra ekleyecegım...
Emirreis
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Seat Leon
Motor Tipi & Gücü: 1.6 tdi
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: GOODYEAR
İsim ve Şehir: İSTANBUL

İleti Emirreis » 09 Haziran 2008 23:22

bu sarısınların adı cıkmıs birkere :)
Emirreis
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Seat Leon
Motor Tipi & Gücü: 1.6 tdi
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: GOODYEAR
İsim ve Şehir: İSTANBUL

İleti omeralemdar » 10 Haziran 2008 19:55

:arrow: murat biliyordum bunu çok güzel yüregine saglık :lol:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti DOGAN » 11 Haziran 2008 09:51

bu fıkraları okuyunca aklıma eskiden çalıştığım bir hoteldeki animatörler geldi..!
kendisine "iyi bir amatör fıkra anlatırken en çok neye dikkat eder..?", diye sordum.
oda bana,seçilen fıkranın her ülkenin espiri anlayışına uygun olması gerektiğini söyledi.

aslında gerçekten çok ilginç,bazen turistlerle çıkar muhabbet ederdik garsonların fıkraları
havada uçuşurken bana da almanca tercüme etmek düşerdi.benim katıla katıla güldüğüm
fıkralara sadece gülümserlerdi.

mesela almanyadan aklımda kalmış bir fıkra türkiyede kimse gülmez ama almanlar gülmekten kırılır :(

jack ve joe bir gün banka soyar ve uzun bir kaçış serüveni sonrası
jack joe'ya sorar,joe 2 kere 2 kaç eder?
joe,sanırım 1..! der
jack,yanlış..! der
ve yola devam ederler.bir süre sonra
jack tekrar sorar,joe 2 kere 2 kaç eder?
joe,sanırım 2..! der
jack,yanlış..! der
ve yola tekrar devam ederler.
meksika sınırına vardıklarında jack döner bu sefer sertçe sorar,
joe 2 kere 2 kaç eder?,joe bu sefer doğru yanıtlar ve 4 der
jack silahını çeker ve joe'yi vurur.
joe son nefesinde jack'e bunu neden yaptığını sorar,
jack kısık gözlerle joe'ya yavaş ve emin adımlarla yaklaşır
ve şöyle der;jou sen çok şey biliyordun..!
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 11 Haziran 2008 11:00

dogan bazeçok şey bilmek iyi olmuyor demekki ölürsün
ölürsün deyice
yakışıklı bir adam fıstık gibi bir kıza arabasıyla gezmeyi teklif eder kız hadi oradan terbiyesiz der adamı tersler
adam kız bu arabaya binmek için insanlar ölüyor der(adam cenaze arabası şöförü)
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti DOGAN » 11 Haziran 2008 15:28

omeralemdar demiş ki:dogan bazeçok şey bilmek iyi olmuyor demekki ölürsün
ölürsün deyice
yakışıklı bir adam fıstık gibi bir kıza arabasıyla gezmeyi teklif eder kız hadi oradan terbiyesiz der adamı tersler
adam kız bu arabaya binmek için insanlar ölüyor der(adam cenaze arabası şöförü)

hay yaşa be abi :lol:
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Sonraki

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir