bitmek bilmeyen dünya işleri...

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

bitmek bilmeyen dünya işleri...

İleti vipsezgin » 30 Haziran 2009 16:08

merhaba arkadaslar...

cok canım sıkılıyor yasım buyudukce dertlerde buyuyor sanki ve hersey üst üste gelmeye baslıyor..hayat her yenı gun yenı bır tecrube ve yenı bır ögreti..cok canım sıkıldı sızlerle paylasmak ıstedım bundan ıkı yıl önce araba aldım her sey böyle basladı 4 yıl gerı ödemeyle kredı cekmıstım aslında cektrılmıstım :( dost bıldgm buyuk tavsıyesıydı eskı calıstıgım yerde bu borcun ıkı yılını ödedım ve artık dayanılmaz bır hal almıstı bıraz cesaretle bıraz delılıkle en cokta meslegıme guvenerek dukkan acmaya karar verdım ve actım tabı sansıma krız vardı o dönemde hem arac kredısı hemde dukkan borcum vardı artık...

neysekı calsımaya basladım ıslerım yoluna gırmeye basladı cok sukur...
dukkanı gecen sene 8.ayda actım ısler yoluna gırdı sülalenın en buyuk torunu aılemın en buyuk cocugu olunca evlende muradını görelım düğün yapta oynayalım dıyen cok oluyor :D güzel duygular.. evet artık kendıme aıt kararlar vermem gerekıyordu kız arkasımla konustuk anlastık aılelerı tanıstrmaya...
sonra isteme,söz,nısan oldu sımdı sırada düğün var ama dükkan sahıbım dukkanı satmak ıstedıgını söyledı her sey alt ust oldu benım bu dukkanı almam gerek ekmek teknemı kurdum cunku ve acilen arabamı satmam gerek:( ha deyınce satılmıyoı ve mındar edıyorlar tabırı caıze bankaya daha 10.000 tl borcum var arabayı satıp borcu kapatmam gerek yenı bır kredı almam gerek ve düğün yapmam gerek yanı her sey üst üste gelıyor

tanıdıgınız araba almak ıstıyen varsa arabam ınanın cok temız yabancıya gıtsın ıstemıyorum

herkesın derdı vardır gercı ama belkı bu sızın ıcın dert bıle degıl ama ALLAH dağına göre kar yagdırırmıs :(

herkese hayatında basarılar dılerım su fanı üç günlük dünyada hersey bos aslında ama hayat işte...
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

Re: bitmek bilmeyen dünya işleri...

İleti omeralemdar » 30 Haziran 2009 18:24

oooo sezgin dur daha yolun başındasın allah büyüktür ev ile iş yapanın yanındadır sabır her şey yoluna girer hayırlısı ile üzülme sonra saçlarından olursun yaradan dert verip derman aratmasın her şey hallolur sakın moralini bozma dünyada en büyük hazine SAGLIK bunu unutma kolay gelsin
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti vipsezgin » 30 Haziran 2009 18:56

saclar gıttı bıle ömer abı:(
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti samet358 » 30 Haziran 2009 19:48

abi olur ya, sıkma canını. halimize şükretmek lazım. millet ne dertlerle uğraşıyor. senin bütün derdin maddi. onlarda çözülür elbet. araba nedir ki. kimse mezara götürmiycek, satarsın, işlerini epey görür getirisi. dükkan arabadan daha değerli tabi. arabanın hiçbi geri dönüşümü olmuyor. ama işyeri hergün bişeyler getiriyor insana. her yaşanan tecrübe oluyor. ama evlilik konusunda keşke iyice düzene girmeyi bekleseydin. işini borcunu harcını kapatıp sonra girişseydin. ama benim yaşım daha küçük anlamam pek sanrıım gerçektende nasip kısmet işi butür şeyler, planlandığı gibi olmaz diyorlar.. moralini yüksek tut sen. çevrene durumunu yansıtmamaya çalış.. hayattan beklentilerin bitmediyse herşey yoluna girmek üzeredir...
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Bursa

İleti ENDER » 30 Haziran 2009 23:36

Ben bu kadarda olurmu dediğim arkadaşlarımla berabermişim haberim yokmuş.Ben de sizinle evliliğimin ilk zamanlarını anlatayım evlendim işim yoktu iş buldum güvenlik görevlisi idim bir fabrikada maaş asgari ücret birde kızım oldu.maaş yetmiyor kızımın süt içmesi geek ama hesaplamalarıma göre 1 şise sütü 2 gün idare etmesi gerekiyor.çok sıkıntı içerisinde idik.Kendime olan güvenimi kaybetmek üzereydim.Kordsa A.Ş. nin sözleşmeli eleman alacağını duydum hemen başvurdum sınavları geçtim pazartesi iş başı dediler ben cuma günü eski iş yerimle ilişkimi kestim 2 yıl sözleşmeli çalıştım her geçen gün ailemin masrafları büyüyor yine ben herzamanki gibi yetemiyordum.Hatta müdürüme çıktım dedimki"ne olur beni işten atın yoksa büyüklerim sen sabretmedin sabretseydin her şey yoluna girecekti diyecekler.Müdürümde benim çalışmamdan çok memnun olduklarını ve beni kadroya alacaklarını söyledi.Koskoca 3 senem boşa gitmişti müdürümün söylediğinden 2 ay sonra kadroya girdim ve 2 ay sonrada güzel bir zam aldım eski günlerimi unutmadığımiçin parabiriktirmeye başladım tek hedefim bir araba sahibi olmak ve ailemi rahat ettirmek idi ev sahibi olmak hayaldi benim için,ilk arabamı büyük kazık yiyerek aldım.ama helal paraymış ki fabrikadan bir arkadaş illa tutturdu bu arabayı bana sat diye(hyundai excel 1994 model)bende sattım.sonra paramız biraz daha artsın diye toyota corolla 1993 model aldım1 ay durmadı ki gene istek üzerine 1999 kasım ayında 100 milyon karla sattım.sonra model yükseltelim,hemde daha fazla birikmişim olsun dedim 1997 model tipo aldım,Allah yürü ya kulum demişti.hem para biriktiriyorhemde zevkle benzin li arabama biniyor ama kirada oturuyordum bankada biriken param o zamanlar faizler yüksek olduğu için maaşımdan fazla getiriyordu.artık ev almam gerektiği konusunda eşim beni uyarıyordu 2 oda 1 salon evde oturuyordum sonra arabamı sattım 1992 model şahin aldım.paramı bankaya koymuştum.derken bir gaza geldim oturduğum semtteki en büyük evlere taşındım eşimde sürekli burayı istiyordu.3oda 1 salon tam bizim yaşatımıza yetiyordu.11 ay bu dairede oturdum.Arkadaşlarım çok dalga geçiyorlardı şahinde klima varmı ve benzeri konuşmalarda benim ağrıma gidiyor ama sesimi çıkarmıyordum.bir cuma günüydü kirayı ödemeye gidecek ve bir sonraki senenin zammını evsahibiyle konuşacaktım.Ama ben ben eşime canıma yetti ya evi alırım yada dönüşte sıfır bir passat alacağım dedim ve evden çıktım.Dönüştede yine şahinle döndümEşimde "ne oldu evi aldınmı dedi"bende evet dedim.hadi canım dedi.sonra gerçek olduğuna inandı.ama 10 milyarım eksikti çünkü eve sahibi normal piyasadan 5 milyar fazla istemişti ben 5 milyar borca girmeyi düşünüyordumki 10 milyar borca girdim(yıl 2003)
Sonra sizlerle tanıştım şahinim duruyordu hatta ilk toplantımıza arkadaşım clio 3 üne hep beraber doluşup gelmiştik.bir ara fırsat bulunca hemen şahinimi satıp mazda aldım.iyi gidiyordum gene yükseliş çıtamı devam ettiriyordum.herşeyi kendim yapıyordum.geçen aralıkta bende artık bir clio3 sahibi olmalıyım diye düşündüm kardeşime sipariş verdim.herşey istediğim gibi gidiyordu.1,2 extrem benzinli sıfır arabam olcaktı.Araba ernaz otomotivin bahçesine getirildi kardeşimle bakmaya gittik kardeşim sürekli beni uyarıyordu "ne olur bu aracı alma sen süratli araç kullanıyorsun bu sana yetmiyecek"diye ben araca baktım içine bindim kardeşime dedimki (aracı almam sadece imzama kalmıştı) "halen aynı fikirdemisin"evet dedi.bende aracı almaktan vaz geçip gidip mazdama binmeye devam ettim.iyikide almamışım yoksa şimdi patlardım çünkü her 10 gün ücretsiz duruş yapıyoruz bu na da çok şükür.sizler gibi dostlarım varya o benim için herşeyden değerli.... :friends:
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti vipsezgin » 01 Temmuz 2009 08:19

dünün bize bıraktığı en güzel hediye bugün...

erım abim ve ender abıcım cok tesekkur ederım
sametım sende sağol benım kardesımın adıda samet
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti Kenancelik » 01 Temmuz 2009 14:11

Sıkma canını Sezginciğim.Maddi konular düzelir elbet.Önemli olan can sağlığı.Bizlerde aynı durumdayız bir taraftan ev;Diğer taraftan taşıt kredisi...Yuvarlanıp gidiyoruz
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti vipsezgin » 01 Temmuz 2009 16:10

Kenancelik demiş ki:Sıkma canını Sezginciğim.Maddi konular düzelir elbet.Önemli olan can sağlığı.Bizlerde aynı durumdayız bir taraftan ev;Diğer taraftan taşıt kredisi...Yuvarlanıp gidiyoruz

kenan abıcım tesekkur ederım hayat mucadele ıle gecıyor abı haklısın ama benım hersey üst üste geldı sıkıldım bunaldım sızlerle paylasmak ıstedım sızde benım aılemsınız
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 01 Temmuz 2009 16:13

Alp_o demiş ki:Sezgin satmak için biryerlere ilan verdinmi.
Fiyat olayını ne düşünüyorsun.
En azından çevremize iletiriz belki çıkar bir talip

alp abı evet bugun ılk kez arabama satılık ılanı astım cok garıp bır duyguymus :(
abı benım arabam bılırısnz temız bır arac ben hep kendım kullandım ve ılk arabam gözum gbı baktım fıyat olarak en son 18.000 bırakırım ama soranlar 19.000 dıyorum aklımdan da 18.500 gecıyor
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti ENDER » 01 Temmuz 2009 16:42

Hayırlısı olsun sezgin umarım istediğin fiyata satarsın.Bende çevremde araştıracağım
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti dj ugurcan » 01 Temmuz 2009 18:03

umarım istediğin herşey olur vipsezgin..
dj ugurcan
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
İsim ve Şehir: isyanbul

İleti vipsezgin » 01 Temmuz 2009 20:08

ENDER demiş ki:Hayırlısı olsun sezgin umarım istediğin fiyata satarsın.Bende çevremde araştıracağım

abıcım ALLAH razı olsun düsünmen yeter nasıp kısmet kul kaderın yasarmıs :) :)
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 01 Temmuz 2009 20:11

dj ugurcan demiş ki:umarım istediğin herşey olur vipsezgin..

dj ugurcan öncelıkle aılemıze hos geldın ve ılk mesajında bana bulundugun ıyı dıleklerın ıcın cok tesekku ederım umarım aramızda hos vakıtler gecırırsın.. tekrar hos geldın
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti anakonda_425 » 01 Temmuz 2009 20:27

Sezginim bende zamanında sıkıntı çektim eğitimden gelmiştim askeriyenin eğitim maaşı megane 1 in borcunu karşılıyodum babam kızıyodu hala niye aldın bunu diye en sonnuda göreve başaladım maaşım çok iyileşti en sonnuda kısa sürede megane nın borcunu kapattım daha sonra sattım. artık evlenme vaktiydi ama arabada almam gerekiyodu hem düğün masrafı hemde araba masrafını karşılamak için kredi çekmem gerekiyodu bende kredi çekemdim 1 yıl boyunca para biriktirdim ufak tefek bişeyler oluştu hemen araba almaya karar verdim lazım oluydo sfır astra hb ve megane hb lere bakıyodum hem küçük değil hemde aileye gider ilerde çoluk çocukta kullanırım diye bi gün renaultda grandtourlara rastgele baktım fiyatına göre donanımı hoşuma gitti oyaklada meganedan uyguna geliyodu station araba geniş hemde.bende grandtourun siparişini verdim eşimde çok beğendi evi döşedik arabayı aldık düğünümüzü yaptık hepsini hallettik çok şükür o zamanlar baya hesap yapmıştım elimde hesap makinesi dolanıyodum :mrgreen: Allaha şükür durumum şuan çok iyi sezginim yani böyle işlerde sabır ve azim lazım 1 sene geç oldu ama bende yalnız yinede bu tip sorunlar her zaman var şimdide 3 oda 1 salon bir ev bakıyorum lojmanda oturuyorum şuan bir tanede kendi evim olsun.
anakonda_425
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio Grandtour Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 80 HP
İsim ve Şehir: Mert/İzmir

Sonraki

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 96 misafir