İSLAMİ OTOMOBİLİ

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

İSLAMİ OTOMOBİLİ

İleti umurcak » 08 Ocak 2010 10:21

'İslam otomobili' projesi için İran ve Türkiye bakanları buluşuyor. Anlaşma halinde üretim Türkiye'de olacak

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; İran Sanayi ve Maden Bakanı Ali Akbar Mehrabian ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün bugün masaya oturarak projeyi nihai aşamaya getirmesi bekleniyor.

Daha önce "Güçlerimizi birleştirirsek, dünyanın en iyi aracını üretebiliriz. Amacımız, insanların İslami gururlarını kabartmaktır" diye açıklamalar yapan İranlı Bakan Mehrabian, projeyi 2011'e kadar sonlandıracaklarını açıklamıştı.

ÜÇ YAKIT ALTERNATİFİ
Halihazırda Samand markası ile üretim yapan fabrikanın ürettiği araçlar Türkiye'de de satılıyor. Samand'ın Türkiye distribütörü olan MYS Otomotiv'in Genel Müdürü Yiğit Seskır uzun süredir bu proje üzerinde çalıştıklarını ve Türkiye'de üretim yapacaklarını söyledi.

Seskır, "Üç değişik yakıt alternatifi olan araçlar yapılacak. Doğalgaz, benzin ve dizel. Şu anda üretim kapasitesi ve yer konusunda görüşmeler sürüyor" dedi. Yeni bir model yaratılacağını da belirten Seskır, ortak üretim yapacaklarını söyledi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İran ziyaretinde gündeme gelen 'Serbest Sanayi Bölgesi' projesini de masaya yatıracak. Sınırda kurulması planlanan enerjiyi İran'dan teknoloji ve know-how'ı Türkiye'den alacak olan proje kapsamında ortak komisyon çalışmaları yapılacak. Heyette bunun dışında konuşulacak konular arasında alüminyum ve demir çelik yatırımları bulunuyor.

İNŞ en kısa sürede üretilirde en azından kendi aracımız var deriz katkıta bulunurz..sahsen ben alırım
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

Re: İSLAMİ OTOMOBİLİ

İleti vipsezgin » 16 Mart 2010 13:03

hadi hayırlısı..
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti dragon » 16 Mart 2010 13:35

Samand dediğimiz araçta şu anda peugeot 307 ve xsara larda kullanılan 1,6 benzinli tu5jp kodlu motor kullanılıyor.Kasa dizayn neyse ama motor işini çözmeleri lazım diye düşünüyorum.
dragon
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5dcı 65 hp
Kilometre: 62000
Yakıt: total exellıum
Lastik Markası: maxxıs MA z1
İsim ve Şehir: bahadır -istanbul

İleti vipsezgin » 16 Mart 2010 20:08

:( bizim oda yok halen bır arabamız yok