kalkışta tekleme

Quickshift gibi yarı ve tam otomatik şanzımanlarla ilgili konular...

kalkışta tekleme

İleti Aakyol66 » 28 Ekim 2019 18:34

Arkadaşlar merhaba yenilerde 2008 model clio 3 1.2 16 v robotik(QuickSilver) şanzıman bir araç aldım. Aldığım günlerde bazen ilk kalkışta hafif titrek kalkış yapıyordu bu durumu çok önemsemedim normaldir diye düşündüm.fakat sonraları bi titreme teklemeye dönüştü bu tekleme zaman zaman eskisi gibi çok az zaman zamanda rahatsız edici zaman zamanda çok az karşılaştığım bi durum normal kalkış yaptı tabi soluğu bir serviste aldım usta dediki bu araçta rolanti dalgalanması var dedi onunyaplım kesilir dedi boğaz kelebeğini temizledi vb fakat ne rılanti ne vites düzeldi bende daha fazla öpülmemek için 1000 tl ödedim çıktım sonra bir şanzımancıya gittim baskı Balat’a dedi onuda değiştik 1500 ödedim ama sonuç halen aynı araç halen boşta iken rolanti düzensizliği çok az ama vitese attığımda dalgalı hatta viteste iken kendi kendine gaz verip düşürüyor ama tekleme probleminde aynı arkadaşlar şuana kadar 2500 öpüldüm ama daha fazlada bütçem yok sizlerden yardım bekliyorum sorunu artık iyi tespit edip ustanın yanına öyle gitmek istiyorum şimdiden herkese teşekkür ediyorum
Aakyol66
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v quickshift
Kilometre: 193000
Yakıt: Shell’de
İsim ve Şehir: İstanbul

Re: kalkışta tekleme

İleti zoboz » 14 Nisan 2020 00:00

Motor sağ üst takozunda sorun var
Ama orjinal olmadına dikkat et yoksa 2 ay sonra yine aynı olur
zoboz
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5 85 bg
Kilometre: 60000
İsim ve Şehir: kırklareli

Re: kalkışta tekleme

İleti faru » 02 Mayıs 2020 23:52

2012 1.2 16v benzın lpg 90 bınde aracım var ıkıncı sahıbıyım motor soğukken kalkısta tıtreme ve tekleme yapıyor hararet ıbresı yarıya gelene kadar bırıncı vıteste hareket edınce vıtes atana kadar araba tekleye tekleye kendını one ata ata gıdıyor sadece 1. vıteste yapıyor hararet ıbresı yarıya gelınce bı nevze dusuyor cok ustaya goturdum bırı normal 12 motor dedı bırı gazdan dedı otogazcıya gotrdm gaz ayarları vs yaptrdım deysmedı hem gazda hem benzınde denedım aynı sanayı servıs bujıler baskı balatadan deyısecek dedı motor kulakcıklerı temızlenecek dedı hepsını yapmısken trıgerıde deysn dedım servıste 5000 sanaıde 3000 fatura cıkardılar tamam dedım ıkı yerdede cıkardım kartı uzattım gevşegın agzı sulandı ama sen bu teklemenın kesecenın garantısını veryomusun eger ben buarabaya bu kadar masraf edıp aynı sey olursa sana verdıgım parayı gerı alırım almadan bırakmam zarara gırersın kı yaparım dedım ona gore al cek dedım servıs bıle buna garantı vermedı yok onu bılemeyız yapabılırde flan fıstan dedıı dedım bak ısıne bende yaptrmadım zaten surdukce alıstım
faru
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v
Kilometre: 89
Yakıt: benzin shell
Lastik Markası: sava
İsim ve Şehir: antalya

Otomatik Şanzıman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir