Kırmızı ışık ve şahin :((

Olmasını dilemediğimiz, istemediğimiz ama malesef yaşadığımız olaylar, ufak olmasını temenni ettiğimiz kazalar.

Paylaşalım, bildirelim, anlatalım, öğretelim...

Re: Kırmızı ışık ve şahin :((

İleti Furkan » 25 Ağustos 2010 15:09

Geçmişler olsun,şükürler olsun ki canlar yerinde.
Furkan
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 63000
Yakıt: PO
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: Ankara

İleti eylber » 25 Ağustos 2010 16:58

Kkardeş geçmiş olsun Allah korusun daha büyük kaza olmadığına dua edelim mala gelsin ne yapalım .ama seni anlayabiliyorum tahmin edebiliyorum duygularını gözümüz gibi bakıyoruz bir çizikten içimiz sıkılıyor(kendimizin yapmadığı bir çizikten),ki kazaya ne demeli her zaman korkmuşumdur eski model arabalardan,çok umursamaz ve hiçç dikkat etmiyorlar otoparka çekerken bile yanımda eski bir araba olmasını istemem çünkü o kapıları inerken nasıl açtıklarını gördüm.tekrar geçmiş olsun dostum.
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Oktay ACAR » 25 Ağustos 2010 18:40

Bir sürü komplekslerini yenememiş insanın trafikte gezdiği,o arabaların sanki çok kolay alındığı zannı ile aciz kişiliklerini başkasının malına zarar veren mahluklar her şehirde var...Onlar sadaka kültürü ile ne yazıkki bu hale getiriliyorlar,çalışmadan
kazanılmayacağını ve mal sahibi olunamayacağını düşünmekten aciz bu yaratıklara ne yazıkki insan diyemiyorum...AB ye girmek
için ehliyet sınavlarını basitleştirmek garabetine katılan aciz siyasetçiler yollarda akan kanın sebebidirler...Kursa katılmadan yeterli eğitimi almadan eline ehliyet tutuşturulan bu yaratıklar ellerine silah verilmiş bir teröristen farklı değildir iki gün sonra altındaki arabanın gücünün bilmeden gaza basmakta,sokakları kan gölüne çevirmektedir...Dünyanın hiç bir ülkesinin hukuk sisteminde TAKSİRLİ SUÇ diye bir madde yoktur...Ama bizde trafik kazası TAKSİRLİ SUÇ'tur...Sanki kazada ölmek bizim isteğimizmiş gibi...Ne yazıkki 1 torba kömürden ve elektiriksiz köye verdiği buzdolabından,sandıklı divandan oy
bekleyen aciz kafalar trafik suçunu böyle kamufle etmişlerdir ve çanak tutmaktadırlar...ÖLEN ÖLÜR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR... misali,saygı ve sevgilerimle...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti umurcak » 25 Ağustos 2010 23:18

cok gecmis olsunn daha gecenlerde ben bi cizik icin üzülmüştüm...ben gene ucuz atlatmısım arabana gözün gibi baktıgnı bilyorum bende öleydim inan bana fazla sakınan göze çöp batar derler yaa :( gercekten üzüldm ama inş düzelir aracın..yanlız merak ettm o kdar hızla böle bi hasar nasıl oldu??
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti TheTez54 » 26 Ağustos 2010 01:13

Hepinize çok teşekkürler.. Oktay amca konunun derini oraya gidiyor zaten haklısın sonuna kadar..
Umurcak yandan taktı adam o süratliydi,yani onun arabasına takıldığı için çıktı..Birde tampon yerinde durmadığı için çok fazla hasar var gibi duruyor.. Dikkatli bakarsan intercooler bile yerinde sapasağlam.. Sadece tampon düştü ve farlar kırıldı..Ben biraz daha hızlı olsaydım herşey daha kötü olurdu..Tamponu az kalsın autokinge göndericekti ekspertiz.. Ama konuştuk iyi anlaştık göndermeden değişime karar verdi.. Araba çalışıyor sorunsuz yürüyor ama çirkinleşti görüntü işte..
Sakınan göze çöp batar doğrudur.. Gecenin bi yarısı bile detaylı temizlik yapan ben sonuçta..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti TheTez54 » 26 Ağustos 2010 01:21

eylber demiş ki:Kkardeş geçmiş olsun Allah korusun daha büyük kaza olmadığına dua edelim mala gelsin ne yapalım .ama seni anlayabiliyorum tahmin edebiliyorum duygularını gözümüz gibi bakıyoruz bir çizikten içimiz sıkılıyor(kendimizin yapmadığı bir çizikten),ki kazaya ne demeli her zaman korkmuşumdur eski model arabalardan,çok umursamaz ve hiçç dikkat etmiyorlar otoparka çekerken bile yanımda eski bir araba olmasını istemem çünkü o kapıları inerken nasıl açtıklarını gördüm.tekrar geçmiş olsun dostum.

Abicim umur diyor ya sakınan göze çöp batar diye.. Ben alış veriş merkezlerinin otoparkında bile en uzak olsa dahi boş yere koyarım arabamı kapı açarken dokunmasınlar diye..
Beni anlayan herkese çook teşekkürler..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti MaYuCeL » 26 Ağustos 2010 03:49

Amaaaan kardeşim takma kafana. Aracı teslim aldığında müsait bir zaman ayarlayıp buluşalım. İftar felan yapar, nazar boncuklu zilimizi takar, sonrada cila yaparız. :) Ne dersin?
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti TheTez54 » 26 Ağustos 2010 12:13

Olur abi normal cila yapıcaksak şöyle 5-6 saati gözden çıkart.. ha arabamı yıkadıktan sonra kurularken ıslak cila atarım dersen çabucak biter.. O zili boncuğu nereden bulucaz ki?
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti MaYuCeL » 26 Ağustos 2010 14:28

Boncukçularda vardır. Müsait bi zamanda çarşıda dolanırken temin ederim.
Cila farketmez, ıslak, kuru :)
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti Devrim » 26 Ağustos 2010 16:11

Servet geçmiş olsun yahu! Son 4 gündür bazı sınavlar vardı, gelemedim foruma. Üzüldüm görünce konuyu. Geçmiş olsun.
Herkes denecek her şeyi en doğru şekilde demiş valla, tekrar geçmiş olsun.

Ama açıkçası ben de o metal bar'a taktım. Onun kopmuş olması tuhaf geldi. Gerçi Şahin yandan zorlatmış ki bırakmış kendini sanırım. O parçayı nasıl yapacaklarını takip edebilir misin, merak ettim. Kaynak mı yapacaklar acaba?

Tampon ve farlar da bırak değişsin. Belli olmaz onların değiştiği. Saç kısımlara bir şey olmasın da...

Şöyle elim (cebim) rahatlayınca, ön tamponu boyatacağım komple. Taş atıklarından, sinek böcek pisliklerinden falan çeşitli izler oluştu zaman içinde. Belki üçüncü sene (kredinin bitimi) kutlaması kisvesi altında yapabilirim. :))

Neyse. Kendine iyi bak.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti TheTez54 » 26 Ağustos 2010 23:38

Baktım vida yerlerine en zayıf noktası yan taraflar önden darbe için yapılmış parçalar.. O yüzden kopması normal.. Bakıp söylerim ne yaptıklarını.. Saç kısımlarda sorun olmadığı için rahatladım.. Plastik parçalar söküp takılabilen şeyler değişimde yenilikten başka bişey olmucak sorun yok gibi..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti SAFAK SAHIN » 27 Ağustos 2010 16:34

çok geçmiş olsun.Görünce şok oldum .Allah daha beterinden korusun ne yapalım ama bilirim ufak bir çizik bile olsa insan üzülüyor.BAk n güzel hem kimseye bişey olmamış hemde bu kadarla kurtarmışsın.Tekrar çok çok geçmiş olsun
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti hasmer » 30 Ağustos 2010 14:54

Geçmiş olsun servet kardeş , Allah beterinden korusun , arkasında hasar yoksa sadece tampon-far değişimi ile araç orjinalliğini yitirmez merak etme...
hasmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FazIIDyn.bvr
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 7500
Yakıt: V/max Eurodiesel 10
Lastik Markası: Conti Prem.Contact.
İsim ve Şehir: Hasan Mermer İstanbul

İleti rcnkl » 30 Ağustos 2010 17:48

TheTez54 demiş ki:
eylber demiş ki:Kkardeş geçmiş olsun Allah korusun daha büyük kaza olmadığına dua edelim mala gelsin ne yapalım .ama seni anlayabiliyorum tahmin edebiliyorum duygularını gözümüz gibi bakıyoruz bir çizikten içimiz sıkılıyor(kendimizin yapmadığı bir çizikten),ki kazaya ne demeli her zaman korkmuşumdur eski model arabalardan,çok umursamaz ve hiçç dikkat etmiyorlar otoparka çekerken bile yanımda eski bir araba olmasını istemem çünkü o kapıları inerken nasıl açtıklarını gördüm.tekrar geçmiş olsun dostum.

Abicim umur diyor ya sakınan göze çöp batar diye.. Ben alış veriş merkezlerinin otoparkında bile en uzak olsa dahi boş yere koyarım arabamı kapı açarken dokunmasınlar diye..
Beni anlayan herkese çook teşekkürler..

harbiden bende şu kapı açma muhabbetine acayip tav oluyorum ben açarken aman bişey olmasın diye yılan gibi sıyrılarak çıkmaya çalışıyorum ama diğer herif mal olsa gerek işim bitip aracın başına bi geliyorum bi bakıyorum vurmuş küçükte olsa çökertmiş ah bi görsem bi kere denk gelse varya kaportasını bozucam herifinde neyse gıcıklık olsun diyemi yapıyolar acaba bide güvenip otoparka giriyoruz adamlar sahip çıkçana ilgilenmiyolar bile sorduğunda ben ne bilim kardeşim 1000 tane araba girip çıkıyo günde diyo herif
rcnkl
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65hp
Kilometre: 42000
Yakıt: euro dizel
İsim ve Şehir: ercan izmir

İleti Oktay ACAR » 30 Ağustos 2010 20:23

Kültür,eğitim,toplumsal mesuliyet,terbiye...Yok'ki,olsa can feda...
Bunları insan içinde hissetmesi lazım ama nerde,iki ayaklı eşekler Mersedes,Bmw kullanıyor
bu ülkede...500 SEL mersedesinden otoyola mandalin kabuğu atan EŞEKTEN fazlası beklenemez...
İnsan müsveddesi mersedes almış eşekliği baki kalmış,kültür ve bilgi alınamıyorki...Dededen,babadan gelmesi lazım...
Ben geçerken yan camdan bakıyorum ve şöyle diyorum sizde yapın tavsiye ederim...
AAA ÖKÜZE EHLİYET VERMİŞLER ARABA KULLANIYOR... :)))
Ha tabi iki ayaklı ÖKÜZLERE ehliyet veren ÖKÜZLERDE kabahat...O ayrı bir konu...
İki ayaklı eşeğin ahırında kapı yok'ki açmasını kapamasını bilsin...Selamlar...

DÖRT AYAKLI ÖKÜZLERİ VE EŞEKLERİ TENZİH EDERİM,LAFIM ONLARA DEĞİL... :Yahoo!:
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

ÖncekiSonraki

Kazalarımız Vukuatlarımız