Kaza Yapmış Bir ClioIII :(

Olmasını dilemediğimiz, istemediğimiz ama malesef yaşadığımız olaylar, ufak olmasını temenni ettiğimiz kazalar.

Paylaşalım, bildirelim, anlatalım, öğretelim...

Re: Kaza Yapmış Bir ClioIII :(

İleti elensi59 » 11 Mart 2011 14:18

sağlıklı oldumu peki sıkıntı yapıomu
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti eroglueren » 11 Mart 2011 16:43

bi sıkıntı yok zaten motor ve yürüyen aksam hasar almamıştı sadce rot kolu yamulmuştu o deişti..sıfırdan farkı yok kulanımı aynı
eroglueren
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 30
Yakıt: total Eurodizel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: istanbul

İleti semih89 » 11 Mart 2011 19:04

Piyasada bu şekilde düzeltilmiş tonla araba var sorsan bir çoğu yüzeysel ve çizikten boyalı diyor. sahibindene bakıyorum hiç böyle kazası olan araba söylenmiyor niyeyse :) Umarım satarken siz de böyle yapmazsınız. araçlar kaporta vs. olarak düzeltilebilir bunlar yanında bir çok elektronik sistem de var araçlarımızda. servisler dışında da düzeltilen araçlarda arıza falan yoksa bunlara bakılmaz anlayan eden usta da azdır zaten. Servislerde bile tam anlamıyla düzgün yapıldığını düşünmüyorum. Mesela ufacık abs sensörü hayat kurtarabiliyor. Allah korusun yine de her türlü kazadan...
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti elensi59 » 11 Mart 2011 21:25

vlla hiç sorma :D bikere kuzen araba alıcaktı otopazarına gittik 1 aylık muhabbet çıktı :D zevkine komple boyalıdan üstüne saksı düştü komple boyalıya çalı çırpıya sürtmekten bey altı boyalıdan benim oğlan çok hamaraymış zevkine kapıları boyadıya :P kadar neler neler :D benm aracın sol ön çamurluğu değişti.sol arka kapıda boya var sağ arka çamurlkla kapıda lokal boya var bide sağ ön kağı değişti yeni :D bilen bilsn belki sitede talip çıkar arabaya :) kaporta hasarı pek önemli değil yürürü motoru sağlam olsun sıkıntı yok :)
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti bilo46 » 12 Mart 2011 08:45

ben de aracı ikinci el aldım.va aynı zaman da kazalıydı alıp yaptırdım.motorunda hiçbirşey yoktu zaten.ama kaporta komple boya yaptırdık.şu hiç bir problem yok ama ;yine de orjinal gibi olmuyor...
bilo46
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98
Kilometre: 30000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: petlas
İsim ve Şehir: maraş

İleti maliilhan » 14 Aralık 2011 13:23

kağıttan kaplan clio valla herkes sağlam diyor bu araca bende dinamik clio 1.5 dci var bana pek sağlam gelmiyor seat ibizam vardı clio aldım,ama bana sağlamlığını kanıtlayacak bi arkadaş varmı encap beş yıldız hariçççyani şöle 90 la 100 bi yere kütlemiş bi resmi falan olan varmı elinde
maliilhan
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 70000
Yakıt: total
Lastik Markası: dunlop 195 55 15
İsim ve Şehir: muş

İleti semih89 » 15 Aralık 2011 12:31

sağlam olmak demek 90-100 le biyere vurunca hiçbir hasar almadan demek falan sanıyorsanız o bize uzak biraz :) aksine 90 100 le ne kadar dağılırsa içindekini ne kadar korursa o kadar sağlamdır araba. ncap demek de odur zaten.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti onurksk » 15 Aralık 2011 12:59

maliilhan demiş ki:kağıttan kaplan clio valla herkes sağlam diyor bu araca bende dinamik clio 1.5 dci var bana pek sağlam gelmiyor seat ibizam vardı clio aldım,ama bana sağlamlığını kanıtlayacak bi arkadaş varmı encap beş yıldız hariçççyani şöle 90 la 100 bi yere kütlemiş bi resmi falan olan varmı elinde

Araç ne marka olursa olsun 100 km ile çarptığınızda araç zaten parçalanır.Önemli olan içinden yara almadan yada allah korusun en kötü durumda sağ çıkabilmektir.Ben Euro Ncap testlerine ve aracımdaki 6 adet hava yastığına güveniyorum.

http://www.euroncap.com/tests/renault_c ... 5/220.aspx

http://www.kurumsalhaberler.com/renault ... kanitladi/

Bunlarda 64 km/h (40 mph) ile yapılan çarpışma testleri.

[ img ]
[ img ]
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti hit adam » 11 Şubat 2012 07:49

Allah kimsenin başına vermesin...
hit adam
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP 16V
Kilometre: 30
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bristone
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti oggomoggo » 11 Şubat 2012 12:14

Aracımı çok seviyorum ama İsterse pert olsun.

Yeter ki Bana ve aileme bişey olmasın.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İzmir

İleti Meca » 17 Şubat 2012 15:22

Çok kötü olmuş gerçektende Allah korusun.
Meca
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65HP
Kilometre: 75
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Kumho
İsim ve Şehir: Melih-İstanbul

İleti batuavran » 10 Nisan 2012 15:02

Devrim demiş ki:
dci65 demiş ki:...şöyle bir gerçek var ki, clioların orjinallerinde yol tutuş çok zayıf...
Dediğin doğrudur ama kışın İstanbul'a giderken, yazın Alanya'ya giderken aracımda yıllarca şoförlük yapmış ve farklı iyi segmentte farklı markalarda araç kullanmış insanlar bizim araçların yol tutuşuyla ilgili çok pozitif şeyler söylediler. Hele, bu hafta sonu Alanya'ya giderken arkada oturan fikirlerine önem verdiğim arkadaşım, "Abi sen Clio falan deyince Clio II'ler sandım az tırstıydım", "Neden?", "Clio II'ler bu suratte viraja girmek falan ölüm demektir, bu aracın tutuşu harika bence!" gibi sözler söyledi, mutlu oldum açıkcası.

Bu sohbetten kilometrelerce sonra (Bu arada ilgilenenlere not) Akseki civarında yol çalışmalarına denk geldik. Her taraf çakıl kaynıyor. Fakat çakıllı yolun bazı kilometreleri iyice oturmuş, bazı yerleri de daha kum gibi. Gece vakti ne olduğu belli değilken, bir sol viraja süratli girmişim. Arka sağ taraf sağa atmaya başladı. Refleks olarak direksiyonu da ani ve hızlı hareketle sağa çevirip aynı serilikle eski pozisyonuna (sola) geri çevirdim; hafifçe gaz da kesmiştim; Araç hemen güzelce toparladı. Arkadaşla hemen kritik yaptık. :) Bizi biraz dingil genişliği kurtarıyor ve sanırım biraz da Clio II'lere oranla ağırlığımız kurtarıyor. Ya da bilemiyorum ama çok kötü bir çakıl yol idi; o süratte güzel toparladı araç.

Hatta itiraf edeyim zevk bile aldım hani. 8-)

2007 yılında o km clio III ile herzaman 2005 ten beri clio ıı ile geçtiğim yoldan gidiyorum. arkamda da 2007 clio II ile arkadaş geliyor. S viraja girdim ve bu virajdan clio II geçmez dedim dikiz aynasına baktım ve arkadaşımın virajdan savrularak yoldan yoldan çıkışını izledim ve ani frenle iç çektim. Allahtan emniyet kemeri takılıydı arkadaşta hiçbişey yoktu. Clio III gerçekten virajda iyi bir araç. clio II yada sedan yada symbol ile karşılaştırılamaz...
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti hmnumanoglu » 10 Nisan 2012 16:24

Bu konudan sonra Euroncap'de yayınlanan videoları izledim. Euroncap yakın zamanda kendini yenileyerek yeni standartlar ve incelemelere göre puan vermeye başladı. Bu puanlama gösterimini 2010 yılından sonra test edilen araçlarda % olarak görmek mümkün. Clio III ile ilgili videoyu daha önce izlemiştim, evet beş yıldız aldığını biliyorum. Diğer modelleri de incelerken Megane III' ün Euroncap'ten 2008 yılında 5 yıldız aldığını, ama Fluence Z.E. modelininin ise 2011 'de yapılan testlerde 4 yıldız alması beni şaşırttı. Bunun Euroncap'in puanlama sisteminin değiştiğinden mi, yoksa farklı aks karasore sahip olduğundan mı yada Renault'un güvenlik çıtasını düşürdüğünden mi olduğunu anlayamadım? Acaba Clio III'ler yeniden Euroncap'e girse yeni puanlama sistemiyle 5 yıldız alabilir mi?

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=ff1e81bf-7e79-431f-8d89-13feceaf6bff
http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=e9636dbc-8725-4e70-8cee-65eadc096b3c
http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=dcd39615-0acc-43d5-a48a-79ca295c39a1
hmnumanoglu
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 65000
Yakıt: PO
Lastik Markası: Continental PreCont5
İsim ve Şehir: İstanbul