Otomobilin altını vurmak

Olmasını dilemediğimiz, istemediğimiz ama malesef yaşadığımız olaylar, ufak olmasını temenni ettiğimiz kazalar.

Paylaşalım, bildirelim, anlatalım, öğretelim...

Otomobilin altını vurmak

İleti mcagriunal » 19 Ekim 2008 19:41

Sanırım çoğu kişinin başına gelmiştir, arabanın altının bir yerlere çarpması ya da sürtmesi. Bu nedenle bu konuyu açmak istedim.

Ben de dün arabanın altını önce toprak yolda bir sürttüm, 50 metre sonra ilk sürtmenin de etkisiyle bir de kaldırımdan yola inmeye çalışırken sert bir şekilde çarptım. İçim cız etti. Şöyle bir arabanın altına baktığımda oldukça korunkalı olduğunu gördüm. Sürtünme izleri bariz bir şekilde görünüyordu ama ciddi bir şey yok gibiydi. İki gündür kullanıyorum herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Tabi moral bozukluğu dışında.

Sizce ciddi bir şey olmuş mudur? Servise götürmem gerekir mi? Servis böyle bir kontrol için ne kadar ücret alır? Bizim araçların altı hakkındaki görüşünüz nedir.

Şimdiden teşekkürler.
mcagriunal
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 28500
Yakıt: Shell 95 Oktan
İsim ve Şehir: Çağrı Ünal - Ankara

Re: Otomobilin altını vurmak

İleti Devrim » 19 Ekim 2008 21:45

Ben, yaşadığım bir deneyimden sonra acaba servise bir uğrayıp şöyle bir baktırsan mı diye düşündüm. Lift'e alıp şöyle bir bakarlar, için rahat olur en azından...

Çok önce ben de toprak yola girmek zorunda kaldım gece gece. O yoldan, ne zamandır yağmurlu havalarda kamyonlar geçe geçe lastik yerleri göçmüş ve orta kısım tümsek kalmış. Ve o tümsekte de bir iki "kaya"dan bozma taş varmış herhalde, bir şekilde sürttüm aracın altını. Eve vardığımda mazot sızıyordu aracın altından. Ne sinirim bozulmuştu. O gün cumartesi gecesiydi, ta pazartesi günü servise yetişebildim. Depo oynamış yerinden, oturttular düzeldi...

Herşeyden önce böyle bir sızıntının olmadığından eminsen sorun yoktur bence...

Geçmiş olsun...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Re: Otomobilin altını vurmak

İleti mcagriunal » 19 Ekim 2008 22:09

Haklısın, servise uğramak iyi olacak. Yapılacak başka işler vardı, onlara da baktırırız.
mcagriunal
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 28500
Yakıt: Shell 95 Oktan
İsim ve Şehir: Çağrı Ünal - Ankara

Kazalarımız Vukuatlarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 68 misafir