Ufak bir kaza için yardım...

Olmasını dilemediğimiz, istemediğimiz ama malesef yaşadığımız olaylar, ufak olmasını temenni ettiğimiz kazalar.

Paylaşalım, bildirelim, anlatalım, öğretelim...

Ufak bir kaza için yardım...

İleti Noname » 27 Mart 2009 20:19

Arkadaşlar, dün ne yazık ki arabamı bir marketin önüne parkederken sağ yandaki aracın tamponuna sürttüm. Sağ ön ve arka kapıda neredeyse boydan boya yatay çizik var. Çiziğin derinliği çok değil, sadece bir kaç milim. Diğer aracın sahibini aradım ancak bulamadım. Ne yazık ki acil bir görev çıktığından oradan kısa sürede ayrılmak zorunda kaldım ve polis çağırıp tutanak tutturmak falan aklıma gelmedi. Sonuçta elimde bişi yok. Kasko 500-600 TL'ye kadar polis tutanağı olmadan yazılı beyana göre işlem yapıyormuş ancak daha fazla masraf çıkma ihtimali var. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Noname
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İstanbul

Re: Ufak bir kaza için yardım...

İleti Noname » 27 Mart 2009 22:24

Kaskom Axa sigorta ve anlaşması olup olmadığını bilmiyorum.
Noname
ONBASI
ONBASI

İleti Noname » 28 Mart 2009 14:41

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Ancak benim asıl sorunum şu; kasko polis tutanağı olmadan 500-600 TL'ye kadar olan hasarları karşılıyor. Daha fazlası için tutanak şartmış ve aracımdaki hasarın da olası maliyeti 1000 TL imiş. Elimde polis tutanağı yok. Yalnızca kendi hazırladığım yazılı beyan olacak.
Noname
ONBASI
ONBASI

İleti Leon_01 » 29 Mart 2009 03:26

kasko,aracın kasko bedelinin %5ine kadar olan hasarlarda hasarsızlığı bozmadan ödeme yapar.yani aracınızın kasko bedeli 20 milyar görünüyosa 1 milyara kadar hasarsızlık bozulmadan serviste ya da autokingde rapor tutturarak istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti Noname » 29 Mart 2009 19:53

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Murat Bey, dijital fotoğram makinam şu an yok. Fotoğraf çekemiyorum. Son olarak servise beyan ile gitmeye karar verdim. Zaten fazla üzerinde duracak zamanım yok. Zaten olay olduğunda da polis çağırıp tutanak tutturacak zamanım yoktu. görevim gereği acelem vardı.
Belki haberlerde görmüşsünüzdür. Bu tekneyi kurtarmaya gittik. 10 kişiyi sağ olarak kurtardık. Bu da benim polis raporuna mal oldu.
http://www.haberler.com/kinaliada-yakin ... ti-haberi/
Noname
ONBASI
ONBASI

Kazalarımız Vukuatlarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir