Tatil beldeleri

Gezilmiş, gidilmesi tavsiye edilen yerler. Memleketimizin bilmediğimiz köşeleri.

Forum kuralları
* Eklemek istediğiniz il için konu açılmışsa iletinizi o konuya ekleyiniz. Yeni konu açmayınız.
* Büyük iller için il/ilçe şeklinde konu açabilirsiniz. Ör: İstanbul/Taksim, İstanbul/Sultanahmet gibi.
* Gidilen yer hakkında vereceğiniz bilgi yanı sıra, yemekleri, çay kafeterya veya yemek yerleri, tarihi yerleri, özel kültürleri, örf adetleri, düğünleri, yöresel kıyafetleri, olmazsa olmaz uğrak yerleri, konaklama yerleri, eğlence mekânları gibi her türlü aktivitesi hakkında bilgi verin.

Tatil beldeleri

İleti ENDER » 02 Temmuz 2009 22:33

Gittiğiniz ve memnun kaldığınız tatil yerlerini buradan birbirimize iletebilirsek gezmek için yeni yerler öğrenmiş oluruz.
varsa resim,fiyat ve ortam bilgileri...vs.
Herkese iyi tatiller....
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

Re: Tatil beldeleri

İleti oguz1 » 03 Temmuz 2009 06:20

Ender şu ana kadar gidip en az 7 gün kaldığım yerler kuşadası, erdek, fetiye,side ve anamur.

Bunların hepside istediğinin ne olduğuna bağlı olarak çok güzel beldeler, yalnız benim en hoşuma giden yer side ve anamurdu, side tamamda anamur nerden çıktı dersen anamurun ulaşımı yolların virajlı olması sebebiyle biraz sıkıntılı ama insanlar sırf virajlı, dar diye oraya gitmek istemiyor bu yüzdende oralar biraz daha el deymemiş ve sakin. Muz bahçeleri, çilek bahçeleri, mağaralar, anemirium antik kenti,deniz kum güneş ne ararsan vardı o yüzden ben anamuru beğenmiştim.

Sideyi söylemeye gerek yok oradada ilk paraşüt deneyimim oldu tabi tekneden uçurdular, başka bir yerde böyle teknikler yoktu, sidede deniz üzerindeki tüm teknolojiye dayalı aktiviteler var. Tabi bu yerlerde nerede kaldığında önemli ben genelde asker olduğum için askeri kampları ve olmazsa otelleri tercih ediyorum. Otelin durumuna göre herkesin memnuniyet ölçüsü değişecektir. Herkese iyi tatiller.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti omeralemdar » 03 Temmuz 2009 10:14

arkadaşlar erdek<kizikos> medeniyeti şelale sadece kalıntısı kalmış rahibelerin yaşadıgı kilise, trabzon sümela manastırı rum pontoslar yaşamış o zamanın teknolojisiyle nasıl hayatlarını idame ettirmişler nasıl yapılmış o güzelim eser anlamadım <ben bir şey göremedim güzelim duvar resimlerine (ayşe&aliyi sevşiyor gibi yazılar> yazılı ama fotograf çekmek yasak flaş renkleri solduruyormuş. zigana dan maçkaya çıkan vadi bir taraf yagmur diger taraf günlük güneşlik harika yerler. çok degerli topraklarda yaşıyoruz ama kıymetini bilmiyoruz şimdilik bu kadar.
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti vipsezgin » 03 Temmuz 2009 13:19

ömrümde bır kere tatıle gıttım oda avsa adasıydı :D kucuk güzel bır yer tavsıye ederım
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti Arslan » 03 Temmuz 2009 14:48

Geçen hafta Ayvalık a gittim. Sarımsaklı plajı güzel. Özellikle akşamları kumsal, yürüme yolu, günbatımı enfes oluyor. Hemen önünde sıralanmış oteller var. Erken rezervasyonla tam pansiyon 30-40 TL gibi kalınabiliyor. Çok hesaplı. Ben Mare otel de kaldım. Yemekleri ve havuzu fena değil. Ama yanındaki Büyük Berk Otel daha güzel. Çevrede gezilecek yerler de var. Şeytan Sofrası, Cunda Adası benim gezdiğim ve beğendiğim yerler. İstanbul dan 500km. Bir depo benzinle gidip gelinebiliyor. Bende 1.2 var. 5.1 ortalama ile gidip geldim. Balıkesir-Havran-İvrindi arasında bir yerde radar yapılıyor. Zaten yol 80-90km üstüne çıkmaya müsait değil. Dikkat edilmeli..
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti ENDER » 03 Temmuz 2009 21:57

Ben Sarımsaklı,didim,bodrum (ortakent)antalya(kemer)alanya(konaklı) buralarda tatil yaptım
sarımsaklının suyu soğuk ortamı güzeldi ve bol seviyede izmitli vardı o yüzden bir daha gitmedim
didim iki kez gittim tempel otelde kaldım sahili çok güzel çocuklu aileler için ideal yürü yürü hep dizlerde fiyatlarda uygun.
bodrum ortakentte izmitli biri 3yıldızlı bir otelle anlaşmış oraya gittim ,güzeldi önerebilirim.
antalya kemere iki kez gittim bol eğlenceli geceler :Yahoo!: ama benim çocuklar büyüdü çıkamıyoruz,geceleri
alanya en sevdiğim yer çarşıda fiyatlar uygun konaklıda deniz yakın sakin bana yetiyor ama kızıma yetmiyor çünkü o eğlenmeyi seviyor :Yahoo!: :P %)
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti Metin » 05 Temmuz 2009 09:12

birazdan yola cıkıyorum erdek e gidicem.bır ıkı gun orda kaldıktan sonra izmir ordanda fethiyeye geçmeyi düşünüyorum.izmirde serdar abiyle bi buluşma ayarlıycaz.fethiyeye ilk defa gidiyorum umarım hayal kırıklığına uğramam.
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 05 Temmuz 2009 09:58

metin erdekte <karadut dondurması ye , eger seviyorsan terminalden kamplar tarafına giderken sol tarafta ter temiz çigbörek yapan bir yer var. birde iş bankasının orada midye tavacı var>
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti Metin » 05 Temmuz 2009 11:40

omeralemdar demiş ki:metin erdekte <karadut dondurması ye , eger seviyorsan terminalden kamplar tarafına giderken sol tarafta ter temiz çigbörek yapan bir yer var. birde iş bankasının orada midye tavacı var>

abi işin içine midye girdimi akan sular durur benim için:)
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti Metin » 05 Temmuz 2009 22:37

erimcim cok sagol omer abinintavsiyesi üzerine erdekte karadut dondurması yedim:),
erdekten herkese selamlar
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 06 Temmuz 2009 22:00

afiyeti şeker olsun <birde çig börek ye erdekte nerede kalıyorsun>
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti Metin » 07 Temmuz 2009 08:09

erdek merkezde kalıyorum abi.burda arkadaşımın evi var ondaydım.birazdan yola cıkıcam izmire geciyorum serdar abiye ugrıycam.gitmeden once çiğbörek yemeye gidiyorum simdi
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 07 Temmuz 2009 09:18

afıyet olsun ıyı tatıller serdar abıme selamlar :good:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750