megane III 1.5dci85hp expression- Fluence 1.5dci85hp extrem

Sıfır araç alırken dikkat edilmesi gerekenler, üzerinde durulması gereken noktalar.

megane III 1.5dci85hp expression- Fluence 1.5dci85hp extrem

İleti impossible » 15 Ekim 2010 01:25

arkadaslar bu araçlardan birini abime almak üzereyiz,sizlerin de fikirlerini edinmek istedim..
uzun süre kullanımı ele alarak baksak ben megane III diyorum abim fluence diyor, ancak söyle bir durum sözkonusu, araç belki de kısa zamanda ev alımı gündeme gelmesi durumunda satılması gerekebilir, ikinci eline göre de hareket etmemiz gerekecek karar verirken..
ama iki araç için de ille de beyaz diyorum, artık şirketler de araçlarını gümüş aldığı için beyaz daha asil duruyor sanki,gümüsleri mat sanki, göstermiyor..
özellikle de bu araç sahibi arkadaslar varsa onların fikirleri daha etkili olur kararımızda..
bu arada iki arac arasında 750 tl gibi bi fark var, o da megane III donanımının daha yüksek olmasından kaynaklı megane III pahalı..
Ay sonuna kadar halledelim diyoruz, hayırlısı bakalım..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

Re: megane III 1.5dci85hp expression- Fluence 1.5dci85hp ext

İleti Burock » 16 Ekim 2010 01:44

Bu sizin tercihinize göre değişebilir, bildiğim kadarıyla megane daha dolu bir araç. Yanlız işin içine ikinci el kelimesi girince türk halkı sedan sever. Megane'a göre fluence daha kolay satılır, madem durum net değil ikinci el de bakabilirsiniz. Kolay gelsin.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti eylber » 16 Ekim 2010 13:43

ikinci elde ikisindede sorun yaşayacağınız sanmam, benim nacizane fikrim bir 2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. sahibi olarak ayrıca Fluance kullanmış biri olarakta zaten motorlarda aynı, dış görünüşü karizması ve bence iç malzemesi daha kaliteli gibi geldi kısaca şahsi fikrim ve kendi tercihimdende belli olduğu üzere Megane, ama kim nederse desin abiniz hangisini kullanırken daha fazla zevk alacaksa onu almalıdır.Saygılar
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ugurluhan » 19 Ekim 2010 22:12

İkinci el konusunda fluence veya megane olmasının fark ettireceğini sanmıyorum. Her ikisini de kolayca satabileceğinizi düşünüyorum. Bende Megane III 1.5 dci Dynamique (Beyaz) var. Şu ana kadar memnun olmadığım bir yanı yok. İçinde gürültü yok, kasislerde felan tok bir sesten başka bir şey duymuyorsunuz. Motor süper 105 bg. 240 tork. Gaza basınca sırtınız koltuğa gömülüyor. Tüketim değerleri son derece güzel. 6. vites baya farkettiriyor. Kısacası konfor, ekonomi olarak çok güzel bir araba megane. Fluence nda megane dan kesinlikle geri kalacağını düşünmüyorum. Ben daha spor görünümlü ve tamamen yep yeni bir araç olması dolayısı ile Megane seçtim. Renk olarak da dediğiniz gibi gri aklımdaydı. Bir önceki aracım clio ve koyu renkti. Onda çiziklerden dolayı baya canım sıkılıyordu. En ufak çizik belli oluyor kiri de çok gösteriyordu. Yeni aracı gri renk alırım diyordum ancak etraf gri araba dolu olunca BEYAZ dedik. Gerçekten de beyaz çok yakışıyor megane a. Kısacası şiddetle Tavsiye ederim. Megane ın konfor paketli hali de çok iyi. Herşey var. Çok da lazım olmayan bir kaç detay özellik var Dynamique de. Eğer bej döşeme sizi rahatsız etmeyecekse onu da düşünebilirsiniz. Ben Beyaz araca siyah iç döşeme daha iyi olacağını düşündüğüm için dynamique aldım. Aklınıza takılanlar olursa cevaplayabilirim. Şimdiden hayırlı olsun.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti impossible » 20 Ekim 2010 10:45

valla iki model ve versiyonun haricine cıkmak istemiyoruz, insanoglu istiyor da istiyor cunku, yoksa privilage'a dayandırırız eminim..
tabii ki 105hp-6vites-240tork tartısılmaz ama 85hp-200tork da is görür diye dusunuyorum..
fluence yerli megane III fransız üretim diye biliyorum, nedir durum?
10güne kadar karar vermemiz gerekiyor, bugun yarın bi teste daha cıkayım diyorum..
aslında sedan sevmem pek ama türkiye de sedan daha kolay gider diye düsündüm ben de..
tabii megane III cok sevildi ve tutuldu, o yüzden acaba sorusu gecmiyo diil
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti ByOnder » 20 Ekim 2010 11:02

Hocam yapmayın paranıza yazık satmayı düşünerek sıfır araç alınmaz 2 seneden önce satmak 5 bini çöpe atmaktır
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti ugurluhan » 20 Ekim 2010 12:30

ByOnder demiş ki:Hocam yapmayın paranıza yazık satmayı düşünerek sıfır araç alınmaz 2 seneden önce satmak 5 bini çöpe atmaktır

Walla katılıyorum. Eğer satma ihtimaliniz yakın dönemde %50 bile olsa bencede sıfır almayın. Aynı araçların uygun fiyta 2. elleri de mevcut. Kısa dönem içinde satarsanız çok zarar edersiniz.

Bu arada fluence ve megane yerli üretim şuanda. Benim bildiğim megane sport tourer ithal geliyor. Avrupa ve yerli megane lar arasında bir takım detay özelliklerde farklılıklar var. Megane da Priviliege ve Dynamique arasındaki tek fark iç döşeme rengi ve jantlar. Fluence da Priviliege ve Dynamique de sanırım bazı değişiklikler yapmışlar. Geçen renonun sitesinde bu tarz bir şey okuduğumu hatırlıyorum.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti CHIEF » 20 Ekim 2010 18:15

Ahirette iman,Dünyada MEGAN..... :lol: :lol: :lol:
CHIEF
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1,2 Aut. LPG
Kilometre: 35
Lastik Markası: Mıchelin
İsim ve Şehir: Bitki Hayvan

İleti impossible » 21 Ekim 2010 21:53

arkadaşlar ben bir bilgiyi vermeyi atlayıp, sanki siz biliyormuşcasına yazmışım kusura bakmayın..
biz araçları oyak üye kampanyasıyla alacagız, yani bu iki aracı da hemen hemen 4.000 aşağısına almış olucaz zaten, yani en kötü ihtimal satarken cok km yapmadıktan sonra kar ederek bile satabiliriz, o derece güzel bi kampanya, yararlanmak isteyen ordu mensubu arkadaşlar varsa tavsiye ederim..
basit örnek: fluence extrem 1.5dci 85 hp aracı, 38.750-39.000 aralıgından aşağı kimse vermiyor, bize 35.000e gelecek..
bu dogrultuda fikirlerinizi rica edebilir miyim?siz olsanız napardınız? ben illa satma icin almıyorum zaten, ikinci el fiyatından bile asagıya almış olucaz, ama ola ki satılma durumu da gündeme gelebilecek bisiler olabilir, o yüzden kararsızım megane III mü fluence mı olsun konusunda..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti CHIEF » 27 Ekim 2010 18:23

Bence fluence alacaksan 105 hp al aralarında sadece 1000 tl fark var.Çünkü fluence büyük araba hp önemli ve aralarındaki fiyat farkıda çok az..
Bu kampanya özellikle fluence için çok avantajlı.Kredi kullanacaksan görmüşşündür fluence için verilen kredi farklı ve daha avantajlı..
Meganda bu kadar avantaj yok....
CHIEF
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1,2 Aut. LPG
Kilometre: 35
Lastik Markası: Mıchelin
İsim ve Şehir: Bitki Hayvan

İleti impossible » 27 Ekim 2010 22:25

CHIEF demiş ki:Bence fluence alacaksan 105 hp al aralarında sadece 1000 tl fark var.Çünkü fluence büyük araba hp önemli ve aralarındaki fiyat farkıda çok az..
Bu kampanya özellikle fluence için çok avantajlı.Kredi kullanacaksan görmüşşündür fluence için verilen kredi farklı ve daha avantajlı..
Meganda bu kadar avantaj yok....

hatim ettim listeyi ;)
evet,fluence için renault'un desteği daha çok her zaman ve her kampanyada..
valla 85 ligine de 105ligine de bindim, tamam biri 200 biri 240 tork ama düz yolda pek bi fark anlaşılmıyor,yokuşta nasıldır bilemem, arada da 1400-1500 fark var, yakıt tüketimleri de eşdeğer..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti impossible » 31 Ekim 2010 15:22

yaa bi de söyle bi durum var,megane III privilage ve dynamique donanımının 105hp baz modelinde fiyat 1e1 aynı? niye anlamadım? bu konuda ugurluhan ve eyber arkadaslarımızdan bilgi edinmek istiyorum,cünkü biri privilage biri dynamique sahibi sanıyorum???
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti eylber » 31 Ekim 2010 18:03

impossible demiş ki:yaa bi de söyle bi durum var,megane III privilage ve dynamique donanımının 105hp baz modelinde fiyat 1e1 aynı? niye anlamadım? bu konuda ugurluhan ve eyber arkadaslarımızdan bilgi edinmek istiyorum,cünkü biri privilage biri dynamique sahibi sanıyorum???

dostum aynen öyle donanımlar birebir aynı arada iki fark var biri jant diğeride Privilége'da iç mekanı bej Dinamigue'de iç mekan siyah diğer herşey aynı daha öncede dediğim gibi benim araç koyu "Kekova Mavi"olduğu için iç mekanın bej olması sebebi ile pirivilége çok daha hoş ve ağır durduğuna inanıyorum ,zaten kısmetse bu gece yada yarın yeni garajımı açıp Megane resimleri yükleyeceğim aracımızı değiştirsekte aranızdan ayrılmayı düşünmüyorum. ;)
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ugurluhan » 31 Ekim 2010 20:37

impossible demiş ki:yaa bi de söyle bi durum var,megane III privilage ve dynamique donanımının 105hp baz modelinde fiyat 1e1 aynı? niye anlamadım? bu konuda ugurluhan ve eyber arkadaslarımızdan bilgi edinmek istiyorum,cünkü biri privilage biri dynamique sahibi sanıyorum???

Gerçi arkadaş da bilgi vermiş ama bende belirteyim... Privilage ve Dynamique arasındaki tek fark iç döşeme rengi ve jantlar... Privilage da iç döşeme Bej renk. Jantlarda ince ve sık kollu. Dynamique de iç döşeme siyah ve jantlar daha geniş kollu. Tek farkı bu. Başka hiçbir farkları yok.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti impossible » 31 Ekim 2010 20:51

eylber ve ugurluhan arkadaşlarım, verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim,cunku mais'teki öküzler 15gündür beni test-drive bile yaptıramadılar,bilgi vermek bi yana..
valla fluence ağırlıklıydık şimdi megane III ağırlıgına döndü, napıcaz bilmiyorum.. gönül donanımlı güclü almak ister yani 85 yerine 105lik gibi,ama 105lik olmusken sunroof da olsun,oldu olacak konfor paket de olsun diye diye çıkacak hesap yukarılara
bi de hep bahsettigim üzere satma durumu söz konusu olunca fazladan verdigim 1500lira bana geri dönmeyebilir,daimi kullanıcı olsam durum farklı olur tabii ki ama..
o yüzden 85liklerin üstüne cıkmak istemiyorum
bir de başlıkta belirttigim üzere megane III extrem diil expression, onun donanım seviyesi hakkında bilginiz var mıydı ? alırken bakmıssınızdır muhakkak
impossible
YARBAY
YARBAY

Sonraki

Sıfır Araç Alımı

Kimler çevrimiçi