megane III 1.5dci85hp expression- Fluence 1.5dci85hp extrem

Sıfır araç alırken dikkat edilmesi gerekenler, üzerinde durulması gereken noktalar.

Re: megane III 1.5dci85hp expression- Fluence 1.5dci85hp ext

İleti ugurluhan » 31 Ekim 2010 22:55

Otantik de olmalı dediklerinin bir çoğu yok... (orta kolçak, sis farı vb. belki torpido lambası da yoktur... :)) + Siyah döşeme
Expression da Olması gerekenlerin çoğu var. (Orta kolçak, arka koltukta orta bölme, ön,yan,perde Hava Yas., park sens. vb.) + Bej döşeme
+ Konfor paket alırsan olması gerekenlerin hepsi var. (Dijital klima, Hız Sabitleyici, kendiliğinden kararan dikiz aynası vb.)
Dynamique ve Privilege de olması gerekenler ve fazlası var. (Yolcu koltuğu yük. ayarı, Derinlik ayarlı direksiyon, bluetooth, arkmys ses sistemi vb..) + Siyah veya Bej döşeme

Şunu belirteyim: Bu özelliklerin içinde benim en sevdiğim hız sabitleyici. Benim gibi sık sık uzun yola gidenler için mükemmel bir özellik.
Performans ile ilgili olarakta 6. viteste, hız sabitleyiciyi 120 ye ayarlayarak aracın içinde 5 yetişkin varken Ankara-İstanbul, Ankara-Giresun arası yolculuklar yaptım. Hiçbir rampada aracın nefesi kesilmedi. Klima da açıktı. Bütün bu halde iken tüketim 5-5.5 litre /100 km oldu. Eğer 6. vites ve 98-100 km ile düz yolda ilerlerseniz tüketim 3.7 litreye kadar düşüyor. Bence mükemmel değerler. Ben 1.2 clio varkenaynı yolllarda, 95-100 ı hızla, klima kapalı ve içinde 2 kişi varken, rampalarda 3. vitese düşe düşe bir hal olduğum halde 6.5 lt/100 km nin altına hiç düşemedim... Ekonomi istiyorsan 105 lik al. Çünkü sadece 105 likler 6 vites.

Bir de avrupadan ithal gelen ilk meganlar ile bizim yerli üretimler arasında bazı farklar var. Reno yine bizleri ikinci sınıfa koymuş. İnsan üzülüyor. Ama çok da can sıkıcı şeyler değil.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti Burock » 01 Kasım 2010 03:21

ugurluhan demiş ki:Otantik de olmalı dediklerinin bir çoğu yok... (orta kolçak, sis farı vb. belki torpido lambası da yoktur... :)) + Siyah döşeme
Expression da Olması gerekenlerin çoğu var. (Orta kolçak, arka koltukta orta bölme, ön,yan,perde Hava Yas., park sens. vb.) + Bej döşeme
+ Konfor paket alırsan olması gerekenlerin hepsi var. (Dijital klima, Hız Sabitleyici, kendiliğinden kararan dikiz aynası vb.)
Dynamique ve Privilege de olması gerekenler ve fazlası var. (Yolcu koltuğu yük. ayarı, Derinlik ayarlı direksiyon, bluetooth, arkmys ses sistemi vb..) + Siyah veya Bej döşeme

Şunu belirteyim: Bu özelliklerin içinde benim en sevdiğim hız sabitleyici. Benim gibi sık sık uzun yola gidenler için mükemmel bir özellik.
Performans ile ilgili olarakta 6. viteste, hız sabitleyiciyi 120 ye ayarlayarak aracın içinde 5 yetişkin varken Ankara-İstanbul, Ankara-Giresun arası yolculuklar yaptım. Hiçbir rampada aracın nefesi kesilmedi. Klima da açıktı. Bütün bu halde iken tüketim 5-5.5 litre /100 km oldu. Eğer 6. vites ve 98-100 km ile düz yolda ilerlerseniz tüketim 3.7 litreye kadar düşüyor. Bence mükemmel değerler. Ben 1.2 clio varkenaynı yolllarda, 95-100 ı hızla, klima kapalı ve içinde 2 kişi varken, rampalarda 3. vitese düşe düşe bir hal olduğum halde 6.5 lt/100 km nin altına hiç düşemedim... Ekonomi istiyorsan 105 lik al. Çünkü sadece 105 likler 6 vites.

Bir de avrupadan ithal gelen ilk meganlar ile bizim yerli üretimler arasında bazı farklar var. Reno yine bizleri ikinci sınıfa koymuş. İnsan üzülüyor. Ama çok da can sıkıcı şeyler değil.

Bu yorumlara katılmamak elde değil. Ah bu para kesinlikle 105 daha rahat devirlendiği ve torku yüksek olduğu için daha ekonomik olacaktır. Şahsen ben olsam bütçemi zorlar 105 expression + konfor paket almaya çalışırdım. Yetmiyorsa konfor paketi atardım. Expression'un altı boş arabanın benim için bir anlamı kalmıyor. Gönül dinamik ister ama o da bizi aşar. :D
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti impossible » 01 Kasım 2010 23:48

ugurluhan demiş ki:Ekonomi istiyorsan 105 lik al. Çünkü sadece 105 likler 6 vites.
.

acaba fluence da da 105lik 6 vitesli midir???
bugun nihayetinde test ettim fluence, en full versiyonuydu tabii,sürüşü hoşuma gitti,ama en donanımlısı oldugu icin tam tahmin edemiyor insan,mesela esp li modeli, arkayı savurmuyor, esp sizlerde stabil midir sürüşü bilmiyorum? var mı bilen?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0835/detay

yakın zamanda tıklarsanız acar,sonrasında silinir sanıyorum cünkü satılmış,iyiydi aslında,nasip degilmis,pazarlıklı yazdıgına göre 39-40aralıgında gitmis olsa gerek, ve en donanımlısı..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti eylber » 02 Kasım 2010 02:37

impossible demiş ki:
ugurluhan demiş ki:Ekonomi istiyorsan 105 lik al. Çünkü sadece 105 likler 6 vites.
.

acaba fluence da da 105lik 6 vitesli midir???
bugun nihayetinde test ettim fluence, en full versiyonuydu tabii,sürüşü hoşuma gitti,ama en donanımlısı oldugu icin tam tahmin edemiyor insan,mesela esp li modeli, arkayı savurmuyor, esp sizlerde stabil midir sürüşü bilmiyorum? var mı bilen?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0835/detay

yakın zamanda tıklarsanız acar,sonrasında silinir sanıyorum cünkü satılmış,iyiydi aslında,nasip degilmis,pazarlıklı yazdıgına göre 39-40aralıgında gitmis olsa gerek, ve en donanımlısı..

105'liklerin hepsi 6 vites, esp için birşey diyemiyeceğim,satılan aracın fiyatıda olukça uygunmuş herhalde 40'a vermiştir daha fazla düşmemiştir sanırım.
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti impossible » 23 Kasım 2010 20:35

var mı baska fikri olan arkadas :)
işlemler başlatıldı, FLUENCE EXTREM 1.5 dci 105 hp karar kıldık, hayırlısı inşallah..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti mzfbak » 24 Kasım 2010 04:45

ESp çok güzel bir olay geçen sene 2008 meganeII vardı ve Konya ya gidenler iyi bilir ünlü Akyokuş kışın ordan aşağı inerken arkayı kaydırdım ve toparlamam bir hayli zor oldu. şimdi meganeIII var ve sadece merak için ilk aldığımda denedim esp yi gerçekten başarılı. çok zorlu virajlarda el frenini çekip denedim ve araç arka tarafı hemen toparlıyor ve gerçekten güven veriyor. sonuçta o kadar para vermişken ESP li olmasını tavsiye ederim. birde aklınızda bulunsun dik rampalarda ASR açıkken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Araç patinaj çekmesin diye beklerken alışana kadar epey stop ettirebilirsiniz. bu işin çözümünü buldum ASR yi iptal ediyorum. Şürüşte epey zevkli hale geliyor.
mzfbak
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 111000
Yakıt: Shell V Power
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti impossible » 24 Kasım 2010 09:46

gönül ister tabii ki, su an golf-V 'im var zaten biliyorum esp ve asr etkisini, dediginiz durumlarda asr kapatmak gerekiyor,zaten o yüzden on-off konumu var .. ama esp dedigimiz anda 3000-4000kadar oynuyor fiyat,cünkü extrem'de esp yok dyn-prv serisinde var..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti mzfbak » 24 Kasım 2010 23:06

eğer alabilecek durumun varsa privelege al bende çok gittim geldim ve en sonunda olmuşken bu olsun dedim ve meganeIII aldım ve çok memnunum.satarkende daha rahat satarsın. geçende bir galerici arkadaşın yanındaydım aracıma 43500 değer biçti. satarkende sıkıntı yaşamazsın full olan modelde.komple Renault çuyuz. megane III,clioIII bide şirket aracımız var oda symbol..
mzfbak
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 111000
Yakıt: Shell V Power
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti impossible » 24 Kasım 2010 23:46

yok abi, o kadar artı parayı oraya bağlayamam, ben türkiye'de full donanımlı araçların ederinde satılmadıgı fikrindeyim, cok örnegini bizzat yaşadım.. bi arabanın en full versiyonunu en en az 5yıl kullanacaksam belki alırım
tabii tercih meselesi, yineliyorum, benim fikrim
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti eylber » 27 Kasım 2010 01:55

impossible demiş ki:var mı baska fikri olan arkadas :)
işlemler başlatıldı, FLUENCE EXTREM 1.5 dci 105 hp karar kıldık, hayırlısı inşallah..

vaybe çekemedikmi şimdi seni Megane 3 yanımıza şaka bir yana hayırlısı olsun aracı aldığınızda resimlerini paylaşırsın artık. :)
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti impossible » 29 Kasım 2010 21:48

eylber demiş ki:
impossible demiş ki:var mı baska fikri olan arkadas :)

vaybe çekemedikmi şimdi seni Megane 3 yanımıza şaka bir yana hayırlısı olsun aracı aldığınızda resimlerini paylaşırsın artık. :)

sadece bana kalsa meganomani'ye kapılacaktım ama işte.. ama fluence'ı da begendim yani Allah var.. subat gibi teslim alırım herhalde,bakalım artık..
tabii garaja eklerim resmleri
impossible
YARBAY
YARBAY

Önceki

Sıfır Araç Alımı