Valeo Renault'a Verdiği Parçanın Aynısını Dışarı Satamaz(mış

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Valeo Renault'a Verdiği Parçanın Aynısını Dışarı Satamaz(mış

İleti mehmetturk » 11 Nisan 2013 21:18

Bugün yetkili serviste baskı balata setlerinin (Clio 3) fabrika çıkışı olarak Valeo olup olmadığını sordum. Evet dedi eleman. Dışarıdan temin etme avantajından bahsedince "Valeo, Renault'a verdiği malın aynısını dışarı satamaz. Ancak muadil ürün satabilir. Onda da illa ki kalite farkı olur." dedi ama inanmadım tabi.

Siz ne dersiniz? Valeo kendi çakmasını mı yapıyor yani? Bir servis geyiği ile karşı karşıyayız galiba.
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

Re: Valeo Renault'a Verdiği Parçanın Aynısını Dışarı Satamaz

İleti krank » 11 Nisan 2013 21:51

Saçmalamış..
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti levolution » 11 Nisan 2013 22:44

bunu söyleyen bile inanmaz kendi yalanına.
ne kadar cahilce..
valeo markası renault'a mı ait?
hadi mais dese neyse (ki mais parçaları da sanayide bulunabiliyor) valeo her marka için parça üreten bir firma.
yazık ya..
sen utanmadan ben kendi arabamın parçasını üretmiyorum, başka markadan tedarik ediyorum diyeceksin, üstüne de o marka o parçayı benden başkasına veremez diyeceksin.
valeo'ya bu durumu sormak gerek aslında, kulaklarına su kaçsın.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti burak120320 » 12 Nisan 2013 08:41

1-2 sene önce teknosadan samsung marka 5+1 ses sistemi almıştım. Teknosadaki eleman aldığım ürünü samsungun teknosaya özel ürettiği, piyasada bu ürünün bulunamayacığı gibi komik bir söylemde bulunmuştu.. Biraz araştırma yaptım ve gördümki gerçektende Samsung marka HTZ-xxx (model ismini hatırlamıyorum) model numaralı ürün piyasada yok, yanlızca teknosada!!!!! Şaşkınlıkla araştırmaya devam ettim ve aynı özelliklerde aynı görselde HTZ-yyy model numarasıyla aynı ürünün piyasada olduğunu öğrendim. Teknosaya özel ürün değil ama teknosaya özel model numarası!!!
Böyle bir durum söz konusu olabilir.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti semih89 » 12 Nisan 2013 13:54

sen utanmadan ben kendi arabamın parçasını üretmiyorum, başka markadan tedarik ediyorum diyeceksin, üstüne de o marka o parçayı benden başkasına veremez diyeceksin.

En büyük markalar da aynı şeyi yapar, yapması da gerekir. Her firmanın ihtisas alanı farklı, atıyorum Renault kendi fren balatasını yapmak yerine bunu Valeo gibi işi bu olan firmadan alması daha mantıklı. Şirketler arasında anlaşmalar yapılır mutlaka, Sonuçta adam milyonlarca istiyor aynı parçadan, ve alıp serviste de kar koyup satacak bunu. Ancak firmalar da arkadaşların dediği gibi bir süre sonra ürünleri piyasaya sürebilirler.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti planetearth » 12 Nisan 2013 19:55

Ben aracıma ait bütün gerekli parçaları renault orjinal ve yan sanayi ürün satan bir yeden alıyorum. Oradaki ustada çok harbi bir insan, valeo bobin aldım geçen gün iki tane valeo tanesi 70 tl olur dedi. Mais kutusuna girince bu ürün 100 tl yi geçiyor istiyorsan mais vereyim dedi bende yok kalsın kutuya para veremem dedim 70 tl den iki tane aldım :)
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir