Cam Filmi Nasıl Sökülür? Cezası Ne Kadar?

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Cam Filmi Nasıl Sökülür? Cezası Ne Kadar?

İleti MCaner » 01 Kasım 2017 15:47

Merhaba arkadaşlar
Bildiğiniz üzere son zamanlarda çıkan, yeni bir yasa ile araç camları üzerinde bulunan cam filmleri sökülme kararı alındı. Sökülmediği takdirde 427 Tl olan, para cezasına tabii tutulacağız. Fabrika çıkışlarında cam filmi R43 (yani camın siyahlaştırılarak araca takılması) bulunan araçlar ruhsatlarında zaten işli olduğu için bu cezadan muaf olacaklar.

Cam filmi nasıl sökülür?

Yeni takılmış Cam filmi kenar kısımlarından tırnağımızla veya falçata yardımıyla yavaş yavaş çapraz çekimlerle kaldırılır.

Cam filmi camdan ayrılmıyorsa, fön makinesi yardımıyla filmi ısıtıp yumuşadıktan sonra yine yavaş yavaş ve çapraz çekimlerle rahatlıkla ayırabilir.

İnatçı olan cam filmlerinde ise buhar makinesi kullanılarak kolaylıkla sökülür. Buhar makinesini nerden bulayım derseniz. Limon suyu ve fön makinesi işinizi görecektir. Kenarlarından kaldırdıktan sonra fön makinesiyle ısıtılan film yavaş çekimlerle gelmiyorsa cam ile film arasına limon suyu sıkarak yapışkanlığını azaltırız ve bu sayede kolaylıkla cam filmlerimizi sökmüş oluruz.

Rezistansa zarar vermeden Arka cam filmi nasıl sökülür?

Arka camda bulunan rezistansa zarar vermeden cam filmini sökmek için yapmamız gereken en basit yöntem iki adet siyah veya koyu renkli çöp torbası tek kat ve cam genişliğinde olacak şekilde ayarlanır. Amonyak etkil su eğer bulamıyor isek limon veya limon suyu ihtiyaç duyacağımız malzemelerimizdir. Camın iç ve dış tarafını temizledikten sonra dış tarafına çöp poşetimizi yapıştırırız. İç tarafına yapıştırmadan önce amonyak veya limon suyunu sprey yardımıyla camın her tarafına sıkıldıktan sonra poşetimizi cama yapıştırırız. Arka cam güneş görecek şekilde park edilir 3 saat o şekilde bekledikten sonra cam filmi rezistansa zarar vermeden kolaylıkla sökülür.

Kaynak : http://blog.oilmarkt.com/cam-filmi-nasi ... -ne-kadar/
MCaner
ER
ER
 
İleti: 6
Kayıt: 25 Şubat 2017 22:23
Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.6
Kilometre: 37145
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: Mehmet Caner İstanbul


Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir